Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Aluminiowa podloga (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=6488)

ademar 08-10-05 14:15

Aluminiowa podloga
 
A wiec, tak, chce wylozyc cala podloge w focusie aluminium perforowanym, ma w zwiazku z tym pytanie :

czy ktos moze ma wymiary calej podlogi ( FORD FOCUS I COMBI) w focusie, bez bagaznika, sama podloga pod nogami i siedzeniami przednimi ? jeszcze lepiej jakby ktos mial papierowy wzor podlogi :)

nie chce poprostu zchrzanic tego, bo jak juz zamowie wycieta w/g wzoru podloge to nie che sie rozczarowac ze cos nie pasuje :) a jestem poczatkujacym kierowca, bardzo poczatkujacym :P

POZDRAWIAM ADEMAR

P_v_L 08-10-05 15:43

A tak z ciekawości po co chcesz to zrobić :?:

Ale do tematu , odkręć przednie siedzenia wyjmij wykładzinę połóż na podłodze w domu weź metr i pomierz sobie to tam gdzie chcesz tą blachę umieścić.

Rybak 08-10-05 16:04

ja proponóje nie robic całej podłogi tylko wyciąc tą blache na kształt dywaników albo troche wiekszą :wink:

RSSSS 09-10-05 09:18

Kolega Rybak ma rację. [pop]

Przecież cała podłoga nie jest prosta i to by była straszna rzeźba :wink:

ademar 09-10-05 14:21

wiem o tym ze bylaby to straszna rzezba aczkolwiek firma ktora by to zrobila poswiadczyla ze wytna wszytsko i z tym takze nie byloby problemu, co lepsze, napisali mi ze wysla to poczta polska :) chyba jakos zwiniete czy cos :P nie wiem, jak jest taka mozliwosc to wlansie chcialbym zrobic cala podloga, mysle ze efekt bylby znakomity ! czekam na wiecej opini :) a za te dziekuje :)

POZDRAWIAM SERDECZNIE ADEMAR

[ Dodano: Nie 09 Paź, 2005 ]
Dzisiaj patrzac na podloge w mpoim focusie stwierdzam jednak ze zamontowanie takiej podlogi byloby strasznie ciezkie, chyba pozostane przy dywanikach :P albo zastanowie sie nad czyms jeszcze innym :P

POZDRAWIAM SERDECZNIE ADEMAR

grzehoo 09-10-05 21:54

Cytat:

Napisał ademar
Dzisiaj patrzac na podloge w mpoim focusie stwierdzam jednak ze zamontowanie takiej podlogi byloby strasznie ciezkie, chyba pozostane przy dywanikach

bardzo dobry wybór. są w podłodze miejsca, których niejeden magik by się wystraszył :)

-=Seba=- 09-10-05 22:52

Ja sobie zrobiłem takie dywaniki z blachy. Wycineli mi kształt do Escorat na prasie 10 tonowej hehehe . Ale generalnie zachwyt mi szybko przeszedł. Blacha droga a efekt hmm, szególnie po zimie blacha zrobiła sie jakaś nieciekawa.

ademar 11-10-05 13:49

yhm, nieciekawa tzn jaka ???

POZDRAWIAM ADEMAR

p.s najlepiej jakbys mial fotki :P czy juz wywaliles ta blache ??

Czarnuch 14-10-05 13:45

Jesli Ci sie taka podloga podoba, to proponuje zanabyc dywaniki gumowe o wzorze blachy ryflowanej. Same dopasowuja sie do podlogi, tez sie blyszcza, ale za to nie rysuja tak jak blacha.
Dywaniki z blachy odradzam, bo:
- zeby je zrobic samemu, trzeba miec przecinarke i gietarke oraz troche sie pobawic (zas jesli kupisz gotowe z jakiejs firmy, to zaplacisz duzo za duzo)
- latwo sie rysuja
- sa sztywne (nawet wyciete pod wymiar, pod ciezarem nog nie uginaja sie i moga powodowac np. wychodzenie orginalnej wykladziny z progow)

pzdr

Trojan 17-10-05 00:02

Blacha aluminiowa zwłaszcza ta polerowana wygląda bardzo efektownie przez pierwszy miesiąc. Potem drobiny piasku, błota i inne paprochy niemiłosirnie ją rysują. Po 3 m-cach blacha wygląda jak ze złomowiska. Szkoda kasy. Sam przetestowałem dywaniki alu i stwierdzam, że to porażka. Do codziennego użytku polecam gumowe dywaniki stylizowane na alu. Jeśli chcesz koniecznie aluminium to będziesz się musiał przyzwyczaić do jazdy autem z wełnianych kapciach z podniesionymi nogami by nie porysować blachy.
A i dodam, że aluminium nie zabezpieczone np. anodowaniem szybko się utlenia i po jakimś czasie wygląda jak papier toaletowy. Polerowane aluminium przeważnie jest zabezpieczane lakierem bezbarwnym, który wchodzi w reakcję z podłożem nie naruszając połysku (patrz felgi) ale to droga technologia. Zwykłe anodowanie powoduje jego zmatowienie.

-=Seba=- 17-10-05 01:16

Dokładnie o to chodzi o czym pisze Trojan. Niestety fotek już nie zapodam ale nawet nie chcecie wiedzieć jak wyglądała blacha po zimie. Total złom, auto całe w soli po trasie Wawa-Zakopane wyglądało lepiej jak dywaniki po ziemie. Wywaliłem trochę kasy bez sensu. [banghead] [banghead] [banghead]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi