Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Łączniki stabilizatorów przód - dobór. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=56130)

michmarmik 15-03-12 22:19

Łączniki stabilizatorów przód - dobór.
 
Jakie najlepiej zakupić? bo mam dość wymiany co kilka miesięcy :)
Co myślicie o febi albo Meyle HD?? szczególnie chodzi mi o opinie o tych Meyle HD podobno jakieś wzmacniane made in dojcze. Dotychczas kupowałem to co mieli w sklepie bo nie chciało mi się nigdy czekać na inne a wymiana jest banalna to sobie wymieniałem co kilka miesięcy. :)

Falcon 15-03-12 22:36

Jak na razie 27tkm na Delphi.

michmarmik 15-03-12 23:14

a po jakich drogach? :P ciekawe czy profil opony przekłada się w znaczny sposób na trwałość łączników bo ja mam 55 a ty 60

korek007 16-03-12 18:16

Witam.
Ja ostatnio kupiłem Febi aluminiowe, ale dopiero nieco ponad rok minął od ich założenia. Mam nadzieję, że jeszcze trochę pożyją.

pawpor 16-03-12 18:24

Lemforder lub Moog ;)

janekfocus 16-03-12 18:47

Ja wymieniam raz do roku , a biorę to co mają w motoryzacyjnym ;)

sanjarek 16-03-12 19:35

rok temu wiosną (20kkm) wymieniłem na 2 aluminiowe febi .... jesienią jeden zaczął sobie pukać .... wymieniłem na stalowy TRW - do dziś oba trzymają się dobrze (czyli febi ma obecnie 20kkm a TRW 10kkm)

MATRIX60MW 16-03-12 20:22

Ja postępuję tak samo jak janek,nie walę kokosów za coś co się wymienia przynajmniej raz do roku.Teraz mam zamontowane jakieś po 16pln/szt.

michmarmik 17-03-12 00:15

Cytat:

Napisał janekfocus (Post 694984)
Ja wymieniam raz do roku , a biorę to co mają w motoryzacyjnym

u mnie ten sposób właśnie starcza na pół roku. może i macie rację zwłaszcza że nie jest to element który ma wpływ swoją jakością na komfort jazdy, poprostu ma przenosić siły ze stabilizatora i się nie zgiąć przy tym.
póki co jeden zestaw zamówiłem Meyle HD a drugi chyba wezmę febi alu.

janekfocus 17-03-12 00:17

Tylko ja w ciągu roku robię po Polsce jakieś 6 tyś Km .
Reszta Norwegia .
Ale mimo to sam wymieniam dla spokoju żeby nic mi nie pukało ;)

janekfocus 17-03-12 00:18

Tylko ja w ciągu roku robię po Polsce jakieś 6 tyś Km .
Reszta Norwegia .
Ale mimo to sam wymieniam dla spokoju żeby nic mi nie pukało ;)

Kondzio83 18-03-12 10:48

Ja kupiłem łączniki nie pamiętam jakiej firmy po 29 zł za sztuke i od września zrobiłem 13tkm tj na prawym bo tylko jego wymieniłem. Napewno stan dróg po jakich sie poruszasz jak i profil opon ma wpływ na zużycie. Jak masz niski profil i do tego jeździsz po bardzo zniszczonych drogach to szybko będą lecieć,nawet te drogie.

michmarmik 18-03-12 11:21

no tak ja codziennie muszę pokonywać 300metrowy odcinek dziur i kilku torowy przejazd kolejowy na dzień dobry. czyli wychodzi na to że praktycznie nie ma znaczenia jakie łączniki kupię, ale tym razem wezmę coś lepszego, może te febi alu i zobaczę ile wytrzymają.

p0l4k 31-05-12 12:42

Witam
Przy kołysaniu samochodem z przedniego koła wydobywa sie trzeszczący odgłos podejrzewam łącznik stabilizatora sworznie wachacza wymieniałem 2 miechy temu więc to odpada samochód jest kołysany na luzie i bez ręcznego
-jakiej firmy wybrać łączniki te z dolnej półki?
-czy moge wymienić tylko jeden??
-czy wymienie go sam?
-słyszałem ze jakiś specjalny klucz jesy potrzebny aby sie nie obracal?
-czy wziąć alum czy stalowy?

rexo 31-05-12 12:45

Ja wymieniłem także na Delphi (stalowe) rok temu - jeżdżę po Wrocławiu (kostka i czasami niezłe dziury) + trasy Wrocław - Warszawa, Wrocław - Radomsko - Włoszczowa, zrobiłem ponad 15-17k km (nie pamiętam dokładnie).
Póki co spoko nic nie stuka.

Tak poza tym czy nie powinno się łączników wymieniać najlepiej parami [ups]?
I panowie w łącznikach nie chodzi jedynie o komfort jazdy, jak stukają to przenoszą drgania dalej i reszta może szybciej paść.

Zasada jest prosta, jeździsz, zaczyna stukać, wymieniasz i wsio.
Można faktycznie też co rok ale ja osobiście poczekam, mechanika mam blisko - w razie czego mogę podjechać od razu na wymianę.


p0l4k trzeszczenie to objaw raczej nie pasujący do łączników - zazwyczaj łączniki jak są zużyte to po prostu pukają na nierównościach/dziurach.
Dolna/średnia półka to właśnie Delphi koszt jednego około 45 zł. Aczkolwiek ja bym sprawdził dokładniej co trzeszczy.
Trzeszczenie to zazwyczaj jakieś sprężyny ;P

Piotreq 31-05-12 13:05

ja oryginalny jakiś specjalnie nie byłem i kupiłem sobie do foki TRW JTS405, wygląda to tak - łączniki stabilizatora, muszę powiedzieć że na razie jestem zadowolony, już jakiś czas na nich śmigam i problemów brak

p0l4k 31-05-12 13:13

zle napisałem stukaja gluchy odgłos jak sie jedzie po nierownosciach z przedniego prawego koła

rexo 31-05-12 13:34

No to wymieniaj - koszt nie duży Delphi powinny oba z wymianą wyjść jakieś 100-110 zł.
A jak chcesz. Ja jestem póki co zadowolony - mój ojciec sobie chwali Delphi, ja osobiście póki co też - ostatnio przy wymianie poduszki pod silnikiem zerknąłem na nie od spodu to powiem, że wyglądały całkiem dobrze a przelatane 15k co najmniej w ciągu roku.
Mnie aktualnie czeka wymiana cukierków i łączników ale z tyłu :).

pers 31-05-12 14:53

wymiana jest tak banalna że najlepiej samemu to zrobić. Śruby raczej do cięcia, tak u mnie było bynajmniej.

kurczak80 31-05-12 15:35

Ja kupiłem meyle hd ale nie moge nic powiedzieć o wytrzymałości bo dopiero 500km :)
Co do montażu to proste jak drut przytrzymując imbusem dokręcasz nakrętkę i po robocie. Dziura na imbus jest w środku śruby, stare miałem takie żeby odkręcić musiałem z tyłu przytrzymać kluczem i odkręcać nakrętkę dopiero a to było masakryczne. Przed demontażem spryskaj porządnie gwinty i śruby bo inaczej będzie cięcie :)

MATRIX60MW 31-05-12 16:41

p0l4k złap za łącznik na podniesionym aucie i szarpnij,Będziesz wiedział czy to wina łącznika.Jeśli lata luźno to masz winowajcę

Kondzio83 02-06-12 12:51

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 729598)
p0l4k złap za łącznik na podniesionym aucie i szarpnij,Będziesz wiedział czy to wina łącznika.Jeśli lata luźno to masz winowajcę

Na niepodniesionym się sprawdza bo tak to jest napięty i nic nie będzie wiedział.
Wystarczy na nie podniesionym koło skręcić i złapać za łacznik jeśli się porusza główka to do wymiany.
Co do ceny to ja kupiłem jaki mieli w sklepie i juz ponad 20tkm zrobiłem a wymieniłem tylko prawy w lewym nadal oryginalny śmiga. Nie był to jakiś drogi łącznik,też doszedłem do wniosku,że nie ma co przepłacać za nie bo wiemy jakie mamy drogi to i tak padnie i ten tani i ten drogi.

MATRIX60MW 02-06-12 13:03

masz rację,pomyłka

wsktorpeda 02-06-12 16:42

To zależy kto po jakich drogach jeździ. Ja już nie kupię Delphi...

Mario. 02-06-12 18:30

Muszę u siebie wyszarpać te łączniki bo od kilku dni zaczęło mi coś pukać z prawej strony :(

rexo 02-06-12 23:25

Cytat:

Napisał wsktorpeda (Post 730442)
To zależy kto po jakich drogach jeździ. Ja już nie kupię Delphi...

A jakie miałeś aluminiowe czy stalowe?

wsktorpeda 10-06-12 23:36

Stalowe właśnie miałem. Czasami muszę przycisnąć bo dziurach. ;)

rexo 13-06-12 18:31

Ja swoim jeżdżę jak terenówką i póki co trzymają... ale zaczyna mnie ta foka wkurzać...
Wymieniłem pompę na oryginał za 1400 zł i z paleniem jest już wszystko ok.
Żre tony oleju i do tego jeszcze krokowiec albo przepustnica mi padł i mam lekkie bardzo falowanie obrotów - zawyża lekko - np: faluje 800-850 zamiast stać na 800...
Brakuje mi już powoli sił do tego samochodu...

MATRIX60MW 13-06-12 19:26

ile on ma przejechane że tyle masz z nim problemów?

Mario. 13-06-12 20:09

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 735293)
ile on ma przejechane że tyle masz z nim problemów?

To raz, a dwa to zapewne poprzedni właściciel nie dbał o auto

rexo 13-06-12 23:49

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 735293)
ile on ma przejechane że tyle masz z nim problemów?

Stuka właśnie 200kk, ale ile to ma naprawdę to nie wiem...
Samochód jest z Salonu w Warszawie, także polski.

Fakt jest taki, że auto ma 11 lat, a większość części miała od nowości... nawet AKU!

rexo 17-07-12 20:02

Powiem tak po wymianie wielu rzeczy - samochód jeździ jak złoto.
Nie jara oleju jak świnia!
A właściciel wcześniejszy nie wymienił przy nim chyba nic oprócz elementów zawieszenia.
Każda część byłą oryginalna, nawet akumulator miał 11 lat!!!
Miałem chyba pecha, że zaczęło się sypać wszystko po kolei.
Ale amorki na przeglądzie tydzień temu: przód 81%, tył 77% - więc git :).

Wpakowałem w niego chyba około 40% wartości samochodu aby jeździł jak dziś.
Fakt, około 1,5k zł wydałem w błoto przez lipnych mechaników magików.
Dzięki temu dobrze poznałem budowę, działanie i elektronikę tego samochodu ;).
Została mi wymiana sprzęgła... ale to zrobię jak mi zostanie trochę kasy.

Co do łączników to powiem wam, że tak jak pisałem, mam Delphi.
Zrobiłem na nich ok 20k km w ciągu roku.
Nadal ładnie trzymają i nic nie puka.
Ostatnio jak samochód był na kanale, sprawdzałem łączniki i zero luzów przy szarpaniu.

Angelus 18-07-12 15:34

Mam pytanie, bo od jakiegos czasu mam lekkie pukanie z prawej strony na nierównościach.
Wg mechaników zawieszenie mam ok, obstawiali poduszke silnika - wymieniona, autem mniej telepie ale pukanie zostało.

Dodam, że pukanie jest głównie ma małych łatach, kostce. Przy wjechaniu w większą dziure, na krawężnik nic nie puka.
Można strzelić, że to łącznik?(koszt nie duży, 3.5roku(40kkm) mają na pewno, ile wczesniej, ciężko stwierdzic ;) )

I wymiana najlepiej parami?

Masterjam 18-07-12 16:19

Na 100 procent łącznik, na szarpakach też nie wykazywało luzów a po wymianie cisza.

To było rok temu.......


Dziś wyszło uszkodzenie łącznika Delphi. Wytrzymał równo rok, nie za długo :(.
Nawet nie próbuję reklamować :)

qrczakos 18-07-12 16:41

przy doborze łączników polecam patrzeć czy jest na nie gwarancja i żeby była na jak najdłużej. kupiłem 3 miesiące temu za 50zł kpl z gumami, rzekomo najlepsza jakość itp itd, 2 lata gwary.. po 3 miesiącach lewy pękł, wysłałem na gwarancję, podobno została pozytywnie rozpatrzona i czekam na nowy łącznik

Masterjam 18-07-12 20:00

Ja kupiłem rok temu w polecanym na forum sklepie i płaciłem 40 za sztukę, więc nie wiem czy warto reklamować.Z reguły śpiewka jest ta sama ,że nie mają wpływu na jakość dróg.Tylko po co 2 letnia gwarancja .....na leżakowanie w garażu ?

qrczakos 18-07-12 20:16

u mnie było takie uszkodzenie że puścił spaw jakby na którym jest łączenie łącznika z gwintem.. bez żadnych spin

Mario. 18-07-12 20:20

A sprawdzał ktoś łączniki TRW?

maciek1987r 18-07-12 20:27

Ja zakupiłem Mooga 2 za 65zł przejechałem od 2 m-cy jakieś 3 tyś. Na razie bez żądnych problemów.

thing 18-07-12 21:19

chłopaki jak zdiagnozować uszkodzone łączniki? Dziś je oglądałem i wyglądają ok, a stuka na dołkach.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi