Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Bierze olej 1.8 Zetec (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=81386)

akwedukt76 28-10-17 21:36

Bierze olej 1.8 Zetec
 
Witam , zauważyłem ostatnio ,że w syna focusie Mk1 2003 1.8 zetec ubywa oleju :(
Auto z przebiegiem 250 kkm udokumentowanym i lipa .
czyżby pierścienie ?? miałem dwa mondeo z tym silnikiem - jeden maił 0,5 mln km najechane az sprzedałem - drugi ma 300 tys i nadal śmiga :)
Zero wycieków - olej Formula F 5W/30

dolewam 1L na 1000 km . Nie dymi , ma kopa , nie śmierdzi przepalonym olejem , błedów w forscanie brak .

Jaki koszt za wymianę piescieni +/- ; i co jeszcze przy okazji zrobić ??

z góry dzięki za podpowiedzi .

Haden 31-10-17 12:07

Ja zapłaciłem ostatnio ok 1400 zł za wszystko po za pierścieniami (kiedyś już były wymienione ale źle założone :roll:, a były jak nowe wiec nie było sensu wymieniać i płacić blisko 500zł za komplet), tyle, że ja to po znajomości, jednak jak dzwoniłem po serwisach to ceny wahały się od 2500 do 5000 zł gdy pytałem o wymianę pierścieni.

Co prawda nadal mi bierze olej, ale dolewam nie 1l na 1000km czy nawet czasami mniej, tylko 1l na 3000/4000km co i tak mnie zadawala bo mam np. wżery na cylindrze. Chociaż mi nawet samo branie nie przeszkadzało tak jak zadyma z rana (no tu się okazało akurat, że magik jakiś założył za małe uszczelniacze hehe)

coosi 31-10-17 17:48

Nie stawiałbym na pierścienie, raczej glowica a konkretnie uszczelniacze zaworowe. Przy takim przebiegu to bardziej prawdopodobne. Koszt regeneracji głowicy to ok. 800 zł ale po jej uszczelnieniu może pojawił się problem bo jeśli góra będzie ok a pierscienie słabe to zacznie brał olej dołem. Mój 1.6 przejechał 40 tyś po remoncie głowicy.

akwedukt76 31-10-17 18:53

Cytat:

Napisał coosi (Post 1184237)
Nie stawiałbym na pierścienie, raczej glowica a konkretnie uszczelniacze zaworowe. Przy takim przebiegu to bardziej prawdopodobne. Koszt regeneracji głowicy to ok. 800 zł ale po jej uszczelnieniu może pojawił się problem bo jeśli góra będzie ok a pierscienie słabe to zacznie brał olej dołem. Mój 1.6 przejechał 40 tyś po remoncie głowicy.

Hmm.. czyli stawiacie bardziej na głowicę + uszczelniacze zaworowe .
No nic trzeba w końcu podjechać do magika - zobaczymy co on na to .

Zauważyłem jeszcze jedną prawidłowość - przy spokojnej jeżdzie - oleju nie ubywa - przy mocno dynamicznej - ubywa :(

Suchy21 31-10-17 22:32

99% fordów ma problem z pierścieniami przez uszczelniacze zaworowe nie wypije 1l na 1000km

Falcon 31-10-17 22:33

Zapomniałeś dodać benzynowych Fordów.;-)

remowit 08-11-17 20:25

Cytat:

Napisał Suchy21 (Post 1184259)
99% fordów ma problem z pierścieniami przez uszczelniacze zaworowe nie wypije 1l na 1000km

W moim przypadku sprawdziło się tak jak napisałeś,wymieniłem tłoki,panewki oraz korbowody oczywiście używki ale z pewnego źródła,oraz uszczelniacze i pierścienie nowe-koszt 1750,-
W tej chwili przejechałem 1600 km i stan oleju trzyma,natomiast przed remontem wziął 5,5 l na 1200 km, zapewniam że się nie pomyliłem.Strasznie kopcił,był zamulony.Wcześniej był zalany Castrolem 10W40,mechanik stwierdził ,że to duży błąd ,zrobił płukankę i zalałem ELF-em 5W30,ale niestety nic to nie dało,dalej pożerał olej,więc zdecydowałem się na remont z obawy przed zakupem niewiadomego stanu innego silnika.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi