Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [FFI] Regulacja halogenów (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25584)

gregK 10-02-09 12:21

[FFI] Regulacja halogenów
 
Witam,

Chcem sobie ustawić halogeny,świeca strasznie blisko - moze na 3m. Nie wiem czy jest regulacja z tyłu halogenu,bo mam pokrywe pod spodem i nie chcem specjalnie zdejmować.

Paweł 10-02-09 12:39

regulacja jest z przodu na dole od strony grila potrzebny torx chyba 8 ale głowy nie dam

Pabloos 10-02-09 12:43

w ramce halo jest takie wycięcie przez które się torksik wkłada , po wewnętrznej stronie halo ( od silnika )

[ Dodano: Wto 10 Lut, 2009 12:47 ]
no właśnie zauważyłem że Paweł był szybszy :-)

gregK 10-02-09 13:34

Czyli z tyłu zadnedo dodatkowego nie ma,jak w innych autach?O tym z przodu to wiem :)

Pabloos 10-02-09 13:37

Cytat:

Napisał gregK
Czyli z tyłu zadnedo dodatkowego nie ma,jak w innych autach?O tym z przodu to wiem :)

dodatkowego nie ma , a tym że krótko świecą to chyba norma , u mnie jest na maxa w górę i zasięg mizerny , ale funkcja halogenu to nie świecić w dal tylko jak jest mgła podświetlać od dołu , i o ile podczas zwykłej nocy nie będziesz porażony jakością świecenia halo o tyle przejdzie Ci jak będziesz jechał w nocy we mgle . [z_subiektywnych_odczuć]

ppgor 10-02-09 14:16

Cytat:

Napisał Pabloos
ale funkcja halogenu to nie świecić w dal tylko jak jest mgła podświetlać od dołu

i dodatkowo na boki - po to są halogeny :wink:

gregK 10-02-09 22:57

Wiem,ze mają świecic na boki,ale mam na maxa do góry i mizernie to wygląda w porównaniu do innych :?

grzybek 10-02-09 23:50

gregK, daj sobie spokój z halogenami. Pomimo teoretycznie dużej powierzchni odbłyśnika świecą do [ass]

Paweł 11-02-09 08:49

najlepiej podjechać do ustawiacza świateł i powinien umieć to ustawić, jak tak zrobiłem przy okazji ustawiania świateł głównych i jestem zadowolony

gregK 11-02-09 09:08

grzybek,mam założone fabrycznie,wiec jak są to niech są,tylko efektu żadnego,trudno :P

ppgor 11-02-09 11:06

Cytat:

Napisał Paweł
najlepiej podjechać do ustawiacza świateł i powinien umieć to ustawić,

dokładnie, jak robiłem typowy przegląd techniczny to gostek ustawilł halogeny.

Cytat:

Napisał gregK
tylko efektu żadnego

dziwne, przy dobrze ustawionych, włączonych halogenach dużo lepiej widać środek jezdni oraz pobocze 8)

Paweł 11-02-09 13:57

Cytat:

dziwne, przy dobrze ustawionych, włączonych halogenach dużo lepiej widać środek jezdni oraz pobocze 8)
_________________
potwierdzam, chyba że ktoś ma żle ustawione

grzybek 11-02-09 17:45

gregK, też mam, chodzi mi po prostu o to że szkoda się bawić w ich ustawianie.

Paweł 11-02-09 19:01

Cytat:

Napisał grzybek
o to że szkoda się bawić w ich ustawianie.

,
jak trafisz gęsta mgłę lub duży deszcz w nocy to przeklniesz sam siebie że ich nie ustawiłeś, roboty przy ustawianiu jest tyle co nic a efekt widoczny w tych warunkach kiedy możesz je zapalić , jak nie chcesz ustawiać to zdemontuj , sprzedaj na allegro to będziesz miał przynajmniej z tego trochę kasy

gregK 11-02-09 22:09

Halogeny muszą byc,dużo jezdze po bocznych,wąskich drogach,gdzie jest sporo zwierzyny,wiec halogely sa nieocenione do oswietlania poboczy.Tylko muszę sie pobawić w ustawienie.Np.w nissanie primera jest regulacja z tyłu halogena,myślałem,może i w foczce!!

grzybek 11-02-09 22:52

Paweł, ja mam halo od nowości więc sądzę, że są a przynajmniej powinny być dobrze ustawione. Fakt że we mgle jeszcze nie zdarzyło mi się jeździć ale w porównaniu do poprzedniego auta są 2 razy większe i 2 razy gorzej świecą :P

gregK 12-02-09 08:49

Też tak mam,w poprzednim były malytkie,a świeciły z 3xlepiej.Może inne żarówki zastosować?

ppgor 12-02-09 10:04

Cytat:

Napisał gregK
Może inne żarówki zastosować?

raczej rewelacji nie będzie,

rolę do spełnienia ma tu przede wszystkim odbłyśnik. 8)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi