Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Pytania o ST170 (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25626)

grzala26 17-07-08 20:59

Pytania o ST170
 
pytanie jak w temacie czy warto go nabyc jak sie sprawuje na co zwracac uwage przy zakupie jak z awaryjnoscia itd z gory dziekuje za pomoc pozdro

M.A.G. 18-07-08 00:11

grzala26, wszystko zależy od twoich oczekiwań :wink:

Musisz zadać sobie pytanie po co ci Foczka :?: żeby dojechać z punktu A do B czy, żeby "prawie zawsze" wystartować jako 1 spod świateł :P

Zastanów się też ile możesz przeznaczać kasy na samochód, ST opłaca się serwisować w ASO, bo o podzespoły do tej wersji raczej trudno a i spalanie trochę większe :? (aczkolwiek rekompensują to wrażenia z jazdy :wink: )

P.S. to są moje osobiste spostrzeżenia, które robiłem zastanawiając się czy wymienić moją Foczkę na coś mocniejszego - lepiej poczekaj na uwagi osób, które takowe autko mają :mrgreen:

grzala26 18-07-08 07:22

No wlasnie poczekam.......... Jak spalanie sie nei liczy dostepnosc czesci tez raczej nie decydujac sie na takie auto decyduje sie na wszsytkie koszty trudnosci itd z nim zwiazane a lubie raczej szybka jazde....

MisiekT 18-07-08 10:14

grzala26,
1. st170 bez konkretnego podlubania to nie jest szybkie auto - obawiam sie ze sie zawiedziesz
2. cena niektorych czesci w oryginale (bo nie ma zamiennika) to bezsens i zdecydowanie nie warte tych osiagow

jak chcesz naprawde szybka furke to w podobnych pieniadzach zrobisz sobie 2.0 na lekkim turbo i to juz bedzie jechac... no chyba ze zdecydujesz sie na st170 + kompresor, ale wtedy koszty sa znacznie wyzsze...

Yerzo 18-07-08 11:08

Za te pieniądze to szukałbym Civica
Cytat:

Napisał grzala26
a lubie raczej szybka jazde....

w takim razie ST170 nie jest dla Ciebie

Więcej przyjemności z jazdy da Ci Civic VTi - więcej części,lepsze osiągi, więcej informacji, nt. ewentualnych przeróbek

skogskyrkogard 12-02-09 23:45

Pytania o st170
 
Dzień dobry !
Jestem tu nowy na tym forum.
Chcę zakupić model ST170 i chciałbym się na temat tego auta jak najwięcej dowiedzieć .
Używałem ,,wyszukiwarki,, aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania ,
na razie błądzę po forum . Proszę moderatorów o wyrozumiałość i zrozumienie naiwnych pytań.
Pytania dotyczą auta w rozpiętości cenowej 23-25tyś zł. Rocznik od 2002r.
Czy ST170.
- ma takie samo zawieszenie jak inne foki ? ( przód MacPherson , tył wielowahaczowe)
- apetyt na paliwo (w porównaniu do zwykłego 2.0)
--- na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu , ( jego czułe punkty – silnik zawieszenie itp.)
Jaki rodzaj wybrać nadwozia.
Pozdrawiam.

Bzyczek 13-02-09 00:11

Bardzo bardzo i raz jeszcze bardzo trudno jest znaleźć egzemplarz st170 godny zakupu...
Pewnie wszyscy (a przynajmniej znaczna większość) będzie namawiała na zakup focusa 2.0

Bierz 3drzwiowego focusa - bez znaczenia czy będzie to st czy nie. Rozumiem, że skoro pytasz to nie potrzebujesz kombi [hehe]

W st --> dwumasa = wysoki koszt :(

[ Dodano: Czw 12 Lut, 2009 23:12 ]
Jak poszukasz na forum to znajdziesz w kilku wątkach informacje odnośnie st i 2.0 różnic, mnóstwo opinii itd. bo temat jest wałkowany i na pewno o tym [bylo]

skogskyrkogard 13-02-09 00:46

Cytat:

Napisał Bzyczek
W st --> dwumasa = wysoki koszt :(

rozumiem że masz na myśli ?uszkodzenia mechanizmu sprężynowego w jego nierozbieralnym wnętrzu, wyrobień łożyska pomiędzy dwoma masami?

czy to jest dolegliwość tego tylko modelu ST170 ?

Cytat:

Napisał Bzyczek
Rozumiem, że skoro pytasz to nie potrzebujesz kombi [hehe]

Jeśli mi proponujesz minimum 170 konne , z 2.0 silnikiem ,a tylnim zawieszeniem wielowahaczowym z wzdłużnym wahaczem łopatkowym .
To słucham ??????????????????????

czy totakie auto oferujesz

Rasta 13-02-09 01:35

Bzyczek, głupoty walisz. ST coraz łatwiej dorwać bo się starzeje i jest coraz tanszy i coraz więcej tego na rynek sprowadzją.

Mając 25 tys. w kieszeni szukał bym tylko ST. Spokojnie przy odrobinie cierpliwość da się wyrwać.

Konsumpcja na paliwo taka sama czyli do 10-12 litrów w mieście. Amory z przodu są inne. Nadwozie jedyne słuszne 3D. :) Pytanie o zawias jest ogólnie tendencyjne,. wiadomo przecie, że ST z tyło nie ma belki hehe

A z ta dwumasą nie przesadzajcie. Jedne przypadek na milion wiosny nie czyni.

Bzyczek 13-02-09 01:38

Cytat:

Napisał Rasta
Bzyczek, głupoty walisz. ST coraz łatwiej dorwać bo się starzeje i jest coraz tanszy i coraz więcej tego na rynek sprowadzją.

W Polsce nie jest wcale tak łatwo... Mój znajomy się rozglądał przez długi czas i w końcu miał już dość szukania czegoś co nie było robione z przystanku...
I tydzień temu zakupił coś innego

Rasta 13-02-09 10:10

Kiepsko szukal!

M.A.G. 13-02-09 21:23

skogskyrkogard, kup 2.0 a za resztę kasy którą byś wydał na ST zrób modyfikacje (turbinka, zawieszenie itp.) :P

P.S. no chyba, że za znaczek ST i parę kucy więcej niż 2.0 chcesz wydać tyle kasy :razz:

MisiekT 13-02-09 21:53

Cytat:

Napisał M.A.G.
a za resztę kasy którą byś wydał na ST zrób modyfikacje (turbinka, zawieszenie itp.)

za roznice miedzy 2.0 a ST170 to za wiele nie zrobi...

Toffic1989 13-02-09 22:40

Cytat:

Napisał M.A.G.
kup 2.0 a za resztę kasy którą byś wydał na ST zrób modyfikacje

M.A.G a po co mu te modyfikacje skoro ST juz to ma ( zawias,heble,wnetrze)



popieram Raste troszke cierpliwosci i na pewno znajdzie swoja wymarzona foczke. :D

troszke cierpliwosci [bigok]


bez wahania brał bym ST :)

keicam 13-02-09 22:49

Prosze bardzo focus ST170 http://otomoto.pl/ford-focus-po-oplatach-C7792747.html
Wizualnie bardzo ladny poza (o ile sie nie mysle): inna kierownica, inne przednie reflrktory, ubytek w prawym halogenie, grill bez polakierowanej obwodki. Jak dla mnie to by wskazywalo ze samochod walony- to tak dla przykladu :wink:
Wracajac do tematu to osobiscie tez bym wybral ST170 ale zeby znalezc egzemplarz bezwypadkowy na polskim rynku to trzeba bedzie sie niezle napocic a i tak nie wiadomo czy cos znajdziesz. Chyba tylko pozostaje sprowadzic cos na wlasna reke

skogskyrkogard 13-02-09 23:14

co o tym aucie powiecie ?

moons 13-02-09 23:15

Cytat:

Napisał keicam
Prosze bardzo focus ST170

Sorki, ale żeś dał przykład :D , w tym aucie to chyba ze trzy sklejone do kupy. nie dość że z zewnątrz robiony z kilku, przód i tył, to do tego w środku też dwa różne auta.
Pozdrawiam

Rasta 13-02-09 23:20

keicam, mega z dupy ten ST, ciekawe co się stało z tylną kanapą hehe

Niedawno kumpel maił do sprzedania za 23 tys. igła stan 100% oryginał to nikt nie chciał :P

hans 13-02-09 23:22

skogskyrkogard,

rozpacz ? :shock:

Emf 13-02-09 23:23

Cytat:

Napisał moons
Sorki, ale żeś dał przykład :D , w tym aucie to chyba ze trzy sklejone do kupy. nie dość że z zewnątrz robiony z kilku, przód i tył, to do tego w środku też dwa różne auta.
Pozdrawiam

Czemu z kilku, przecież to amerykaniec.
PASKUDNY bo amerykaniec i tyle w temacie.
Za 2005 rok 21900 to przecież od razu widać, że śmierdzi.
W tym wypadku na pewno jego wygląd :mrgreen:
skogskyrkogard, powiem Ci, że za tą kasę to szczerze wątpię, że wyrwiesz ten rocznik o którym piszesz, to raczej mało realne.
Chyba, że będzie to model do samodzielnego złożenia ;)

keicam 13-02-09 23:28

Cytat:

Napisał Rasta
kumpel maił do sprzedania za 23 tys. igła stan 100% oryginał to nikt nie chciał

pamietam, fajny byl i chetnie bym wtedy wzial ale ciezko mi bylo sie rozstac z moim focusem :P (ciezko duchowo a nie ze nikt nie chcial kupic :razz: )

skogskyrkogard 13-02-09 23:29

Cytat:

Napisał Emf
skogskyrkogard, powiem Ci, że za tą kasę to szczerze wątpię, że wyrwiesz ten rocznik o którym piszesz, to raczej mało realne.
Chyba, że będzie to model do samodzielnego złożenia ;)

Kurcze to może coś starszego , ale nie padło !!!! Wole się popytać niż głupot narobić !!!

keicam 13-02-09 23:33

Z tego co przegladalem to dobra dwulitrowke focusa tez ciezko dostac wiec moze diesel? Wersja 115KM tez niezle jezdzi ale oczywiscie z St170 nie ma porownania :P

[ Dodano: Pią 13 Lut, 2009 22:35 ]
Cytat:

Napisał Rasta
ciekawe co się stało z tylną kanapą hehe

a to tez zauwazylem ale myslalem ze to moze tylko na zdjeciu tak wyszlo :wink: kolor sie wytarl z siedzen i tyle :P
Cytat:

Napisał Emf
Czemu z kilku, przecież to amerykaniec

moons, pisal o tym ST a nie o amerykancu :)

skogskyrkogard 13-02-09 23:51

Cytat:

Napisał keicam
Z tego co przegladalem to dobra dwulitrowke focusa tez ciezko dostac wiec moze diesel? Wersja 115KM tez niezle jezdzi ale oczywiscie z St170 nie ma porownania :P

Zdecydoanie ST , w drodze rozpaczy zwykłe 2.0 / zastanawiam się też nad mondeo 3,0ST lub 2,0 zwykłe.

grzybek 14-02-09 00:36

Cytat:

Napisał Rasta
Niedawno kumpel maił do sprzedania za 23 tys. igła stan 100% oryginał to nikt nie chciał

Skoro ST takie fajne to dlaczego sprzedawał [los] :P

Rasta 15-02-09 14:18

Cytat:

Napisał grzybek
Skoro ST takie fajne to dlaczego sprzedawał [los] :P

Bo Subaru Impreza GT jest fajniejsze :)

skogskyrkogard 16-02-09 22:32

Panie i panowie !!!!
Teraz na poważnie !!!!
Ogladamy ST i zaczynamy od czego , a naczym kończymy .
ZNAKI SZCZEHULNE np.
- w niektórych modelach (np.fiesta st seryjny brak wygłuszenia maski , numery w tylych odblaskach )
- jak to się ma u foki
Proszę o bardzo poważne odpowiedzi !!!!!
Mowa o roczniku 2002-2004
- znaki rozpoznawcze czy ( część auta nie jest z 2002, a reszta z 2004)

markkofan 21-02-09 23:40

Tylna kanapa St170 tez powinna miec troche skory, tak? O to Wam chodzi, ze ten z ogloszenia jest skladakiem?
Ja z kolei rozgladam sie za 2.0 5D lub kombi, a w drodze wyjatku 1.6, roczniki 99, 00, 01... kasy mam na styk, tj. jakies 12 tysiecy. ST by mi sie marzyl, ale to bym musial dozbierac a poza tym trzebaby na paliwo i ubezpieczenie sporo wiecej wylozyc;/ Chyba sie nie myle, co?

Co sadzicie o autach ze Szwecji?? skogskyrkogard, to po szwedzku lesnycmentarz :mrgreen:

michal1203 27-02-09 00:31

Panowie to jest perełka http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6685412 oddałby za 30tys jeśli bym pogadał bo mi za tyle by sprzedał ;) jest to fura mojego przyjaciela który kupił Foczkę nową z PL salonu. Ma duzo bajerów full wyposażenie full elektryka 8xpoduszka powietrzna itp. Samochód nigdy nie uderzony nie przytarty no nówka i mały przebieg. Możliwość sprawdzenie w kazdej stacji Forda itd itp. Takiej lalki nigdy nie widziałem. Pachnie nowością,kolega nie pali papierosów. To oczko w jego głowie i sam nie wiem czy sie nie skusić i opchnąc mojego tddi :) Fura PEREŁKA!

MisiekT 27-02-09 00:38

michal1203, pytasz czy reklamujesz ogloszenie kolegi :mrgreen:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi