Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [FFII] Wahacz tylny wzdłużny - POMOCY :( (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24271)

segeln 05-11-08 21:44

[FFII] Wahacz tylny wzdłużny - POMOCY :(
 
2 załącznik(i)
Witam,
mam taki problem w moim 3-drzwiowym hatchbacku z 2006 roku:
Tylny lewy wahacz wzdłużny uległ uszkodzeniu (dokładnie to się skrzywił) przerwał się również przewód od ABS i ESP. Moja wersja pojazdu to SPORT więc mam prawdopodobnie twardsze zawieszenie (ale podejrzewam, że są inne sprężyny lub/i amortyzatory).
Znalazłem na allegro takowy używany wahacz wraz z tarczą, zaciskiem przewodem ABS za 250 zł tyle tyko, że pochodzi on z wersji kombi.

Moje pytanie to czy wahacz w wersji kombi jest taki sam jak w hatchbacku (w moim mondeo MK3 kombi ma inne zawieszenie niż sedan i hatchback).

Czy nowy wahacz zakupiony w ASO posiada wprasowaną tuleje gumowo-metalową łączącą wahacz z podłogą pojazdu?? Mogę ewentualnie zakupić wahacz w ASO za 300 zł + przewód za 65 zł.

Proszę o szybką pomoc [notworthy]

Pozdrawiam

artur76 05-11-08 22:32

Cytat:

Napisał segeln
czy wahacz w wersji kombi jest taki sam jak w hatchbacku

99% na tak
Cytat:

Napisał segeln
Czy nowy wahacz zakupiony w ASO posiada wprasowaną tuleje gumowo-metalową łączącą wahacz z podłogą pojazdu

powinien
kup w aso, potem i tak nie ma co zrobic z tarcza i klockami, chyba ze zbierasz pamiatki :lol:

Artur83 06-11-08 01:23

Re: Wahacz tylny wzdłużny - POMOCY :(
 
Cytat:

Napisał segeln
Witam,
mam taki problem w moim 3-drzwiowym hatchbacku z 2006 roku:
Tylny lewy wahacz wzdłużny uległ uszkodzeniu (dokładnie to się skrzywił) przerwał się również przewód od ABS i ESP. Moja wersja pojazdu to SPORT więc mam prawdopodobnie twardsze zawieszenie (ale podejrzewam, że są inne sprężyny lub/i amortyzatory).
Znalazłem na allegro takowy używany wahacz wraz z tarczą, zaciskiem przewodem ABS za 250 zł tyle tyko, że pochodzi on z wersji kombi.

Moje pytanie to czy wahacz w wersji kombi jest taki sam jak w hatchbacku (w moim mondeo MK3 kombi ma inne zawieszenie niż sedan i hatchback).

Czy nowy wahacz zakupiony w ASO posiada wprasowaną tuleje gumowo-metalową łączącą wahacz z podłogą pojazdu?? Mogę ewentualnie zakupić wahacz w ASO za 300 zł + przewód za 65 zł.

Proszę o szybką pomoc [notworthy]

Pozdrawiam

Wklej proszę tą aukcję żebym zobaczył o jaki dokładnie wachacz ci chodzi. W zeszłym tyg wymieniałem jakiś wachacz w tylnim zawieszeniu (cena w ASO 260 zl). Też mam hatchbacka w wersji sport tylko 5 drzwiowego. W warsztacie powiedzieli mi, że w Kombi chyba są inne, ale nie było to ASO więc pewności nie mieli. Ten wachacz, który zakupiłem w ASO miał wprasowane tuleje.

Okej, właśnie wgrały się zdjęcia i już wszysko wiem. To nie był ten wachacz. Mój był dwa razy mniejszy więc niestety ci nie pomogę. Swoją drogą dziwne te ceny mają. Ja za dwa razy mniej żelastwa zapłaciłem 266 zł, a tobie wołają tylko 300 za dwa razy większy element. :roll:

ernestdoc 06-11-08 08:58

Cytat:

Napisał segeln
Proszę o szybką pomoc [notworthy]

jeśli jesteś z Łodzi to jedź na ul. Dolinną tam jest dobry mechanik który nie wciska kitu i wie co robi, jego zakład jest po prawej stronie( druga brama) wjeżdżając od Obywatelskiej. A takiego wahacza z allegro to bym nie brał- nie ma pewności czy taki pasuje w końcu to wersja sport

Gimnastikball 06-11-08 10:44

Poza tym końcówka drążka moze miec luz i będzie ci siem gełometria rozlaziła.
Weź nowe częsci nie kombinuj, bo to bezpieczeństwo jest, a nie gałka zmiany biegów

Pabloos 06-11-08 13:59

Cytat:

Napisał Gimnastikball
Poza tym końcówka drążka moze miec luz i będzie ci siem gełometria rozlaziła.
Weź nowe częsci nie kombinuj, bo to bezpieczeństwo jest, a nie gałka zmiany biegów

Dokładnie tak , są części które można kupować używane , ale elementy zwiechy (między innymi ) do nich na pewno nie należą , sprawa bezpieczeństwa to jedno a to że za miecha lub dwa znowu będziesz musiał wymieniać i z próby oszczędności powiększysz tylko koszty

artur76 06-11-08 22:27

Cytat:

Napisał Pabloos
Gimnastikball napisał/a:
Poza tym końcówka drążka moze miec luz i będzie ci siem gełometria rozlaziła.
Weź nowe częsci nie kombinuj, bo to bezpieczeństwo jest, a nie gałka zmiany biegów


Dokładnie tak , są części które można kupować używane , ale elementy zwiechy (między innymi ) do nich na pewno nie należą , sprawa bezpieczeństwa to jedno a to że za miecha lub dwa znowu będziesz musiał wymieniać i z próby oszczędności powiększysz tylko koszty

dobrze gadajo :D bezpieczenstwo nr1

segeln 06-11-08 22:51

Co prawda odpowiedzi na moje dwa pytania nie dostałem :mrgreen:, ale decyzja podjęta jutro zamawiam nowe części [bigok], w sumie to te 150 czy 200 zł nie robią aż takiej różnicy, a bezpieczeństwo to rzecz najważniejsza [pop] .

Dzięki za pomoc w podjęciu decyzji - na pewno słusznej.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi