Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Brak mocy na niskich obrotach (do 3000obr/min) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=37903)

mpiotrek 08-04-10 17:50

Brak mocy na niskich obrotach (do 3000obr/min)
 
Witam,

od niedawna mam problem ze swoją jedenastoletnią foczką (1.4 benzyna). Samochód jest ekspoatowany raczej rzadko. Pewnego dnia, po tygodniowym przestoju okazało się, że samochód dziwnie dławi się na niskich obrotach. Np. gdy samochód stoi silnik pracuje dobrze, jednak po gwałtownym wciśnięciu pedału gazu przy przechodzeniu w wyższe obroty występują objawy dławienia się, które po przejściu powyżej 3000obr ustępują... To samo jest podczas jazdy na każdym biegu przy niskich obrotach - szarpie i trzeba umiejętnie panowac nad pedałem gazu aby auto nie szarpało. Bylem już u 3 mechaników, jeden wymienił odmę, drugi świece + czyszczenie przepływomierza, trzeci mówił, że to cewka, ale później stwierdził, że to raczej nie to - nadal jest to samo... Dodam, że po wyłączeniu silnika przez chwilę słychać syczenie powietrza, ale nie wiem czy to może być związane z moim problemem.

czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem?

Dokładnie sprawdziłem przed chwilą auto, jak się sprawuje przy różnych wartościach obrotów i okazało się, że podczas postoju przy dodawaniu gazu silnik zachowuje się dziwnie tylko gdy gwałtownie wciskany jest pedał gazu niezależnie czy jest to 2000, 3000, 4000 czy też 5000 obr/min. Po chwili (2-3 sekundy) silnik pracuje normalnie. Obawiam się, że może to być wina lewego powietrza, ale nie wiem którędy mogłoby się ono dostawać - a jeśli tak czy działoby się tak tylko przy gwałtownym wciskaniu pedału gazu?

pozdrawiam

mpiotrek 10-04-10 10:04

Czy ktoś z Was mógłby mi podać wartości napięcia jakie powinien mieć focus I 1.4 benzyna na czujniku położenia przepustnicy? Mechanik prosił mnie abym aprawdziłe te wartości, ale niestety nie mam takiej książki...

pozdrawiam

niko123 10-04-10 10:10

przepływomierz, filtr paliwa, cewka, świece, kable
Jeśli było by lewe powietrze to na 100% sonda lambda wywaliła by check engine p1132/p1131

mpiotrek 10-04-10 10:16

Cewka, świece i kable były sprawdzane - z nimi wszystko ok. Podejrzewałem filtr paliwa, ale mechanik powiedział, że to raczej nie to. Samochód daławi się tylko wtedy gdy pedał gazu jest gwałtownie wciskany, jeśli łagdonie go przyciskam wszystko jest w porządku. Dodam, że przy gwałtownym wciskaniu gazu z silnika dochodzi "cmoknięcie" powierzem...

niko123 10-04-10 11:45

Nie wiem jakie są objawy padającej pompy paliwa ale może ... filtr paliwa wymień , ja wymieniłem po 120 tyś i był czarny bo go rozbierałem a nowy jest żołty.( wkład filtra )

pablo2150 12-04-10 19:25

ja chyba mam te same objawy w swoim focusie tez nie reaguje na pedal gazu i tez trzeba umiejetnie operować pedalem gazu aby sie rozpedzil. czy rozwiazales juz problem?

loserkid 12-04-10 21:10

Cytat:

Napisał mpiotrek (Post 433895)
Czy ktoś z Was mógłby mi podać wartości napięcia jakie powinien mieć focus I 1.4 benzyna na czujniku położenia przepustnicy? Mechanik prosił mnie abym aprawdziłe te wartości, ale niestety nie mam takiej książki...

pozdrawiam

Wtyczka ma trzy piny.
Na włączonym zapłonie (przy wyłączonym silniku) sprawdzasz napięcie. Pin numer 3 i uziemienie. Powinno być 5 V.
I na włączonym zapłonie sprawdzasz napiecie pomiedzy 1 i 2 pinem.
Na zamkniętej przepustnicy 0.8 V
Na otwartej na maxa 4.5 V
Możesz jeszcze sprawdzić rezystancje (nie wiem czy zapłon musi być włączony).
Pin 1-3 3950 Ohmów
Pin 1-2 przy zamkniętej przepustnicy 4210 Ohmów
Pin 1-2 przy otwartej na maxa 1210 Ohmów
Powodzenia;)

mpiotrek 19-04-10 21:22

jeszcze tylko jedno pytanie.
Jakiego mechanika od foczek polecacie na warszawskiej woli, ewentualnie bilskich okolicach? Nie chcę wydawać znowu 150zł na marne...

pozdrawiam
piotrek

DejaVu 19-04-10 21:38

ja bym udal sie do naszego klubowego mechanika Zbycha - Zibicar. Naddnieprzańska 8. napewno cos poradzi. co do twojego objawu to podobny do zapchanego filtra paliwa lub walnietej pompy. podobnie zachowywał sie mondek ojca. delikatnie szło go rozpedzic natomiast gwaltownie to sie dławił. i na mojego nosa winowajcą był filtr paliwa.

mpiotrek 20-04-10 06:58

ok. znalazłem namiary na Zibicar. Niestety pierwsze wolne terminy za 2,5 tygodnia :(

a mi auto potrzebne będzie za 1,5 tygodnia na długą podróż... Był ktoś może w abscar? co z jakością usług w tym serwisie? i cenami :)
Będę wdzięczny za wszelkie porady i wskazówki.

mpiotrek 06-05-10 20:52

okazało się, że wszystkiemu winne są przewody oraz cewka zapłonowa.

dodam, że jeden z mechaników wkręcił mi świece NGK ptr5a-13. Mechanik, który naprawił mi autko stwierdził, że te świece nie powinny siedzieć w tym aucie. Pytanie do was - dlaczego? wspominał coś o tym, że są platynowe...

pozdr.

drake 06-05-10 22:54

Witam,
w katalogu NGK te świece przewidziane są do Twojego silnika. To, że są platynowe tylko utwierdza w przekonaniu, że są wytrzymalsze, nic ponadto.

olsen 06-05-10 23:15

Witam,
wlaśnie zauważylem podobne objawy u siebie. Silnik rowniez sie dlawi przy niskich obrotach niezaleznie od biegu (1,2,3). Dzieje sie tak tylko jednak do pewnego momentu. Dotychczas po kilku, kikunastu sekundach dlawienie zanikalo, dzisiaj trwalo przez dobre 5 minut. Nigdzie jeszcze tego nie sprawdzalem wiec nie moge nic zasugerowac.
Co do kabli i cewki to juz mnie to spotkalo rok temu, przy czym objawy byly inne - dlawienie bylo zdecydowanie wieksze, do tego migala dioda check engine.

Wszelkie sugestie mile widziane:)

Pozdrawiam,
K.

drake 07-05-10 11:27

Pamiętaj, że usterka WN usterce WN nie jest równa. Zależy od stopnia przebicia i innych pierdół. Zrób kluczykowanie, a w nocy profilaktycznie możesz sprawdzić przebicia na przewodach... Ale to raczej na to nie wygląda.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi