Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Przeróbka na polift problem z ABS (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=81129)

Mariuszx98 10-09-17 14:22

Przeróbka na polift problem z ABS
 
Witam. robił ktoś przekładkę mk1 z przed na polifta? Mam problem z ABS wystarczy kodowanie nowej pompy czy trzeba zmienić komputer na poliftowy?

Falcon 10-09-17 14:29

Opisz dokładnie problem.

Mariuszx98 10-09-17 14:32

Z przedlifta zrobiłem polifta, tzn. wymieniłem wszystkie wiązki, co za tym idzie pompę ABS bo ma inną kostkę i nie działa ABS, nie ma zadnych błędów jest tylko komunikat w liczniku, że jest nieprawidłowe działanie ABS. No i nie wiem czy wystarczy zwykłe kodowanie nowej pompy przez komputer czy zmiana komputera na polift.

Falcon 10-09-17 14:45

Przejechałeś się kawałek tym autem? Po kilkuset metrach kontrokla powinna zgsnąć, jeżeli wszystko jest ok.

Mariuszx98 10-09-17 21:54

Przejechałem tym autem ponad 600 km i dalej nie działa. Słyszałem o tym że mam przejechać około 300metów i ma zgasnąć. Ale dowiedziałem się też że nową pompę trzeba kodować do komputera. Jeśli nie będzie dało się jej zakodować pozostaje mi flash komputera albo jego zmiana.

kspiwosz 11-09-17 21:36

Z tego co się orientuje to kodowania wymaga pompa z ABS z ESP (oznaczona jako IVD). Ja robiłem taką przekładkę i montowałem pompę ABS + TCS, i żadnego programowania robić nie musiałem. Nawet nie miałem żadnego komunikatu o błędzie jak miałem zapowietrzoną pompę ABS (wymagała potem serwisowego odpowietrzenia). Błąd ABS może brać się również z awarii wiązki lub czujnika ABS, albo samej awarii samej pompy.

Mariuszx98 14-09-17 21:19

Pompa którą posiadam ma ESP, wcześniej go oczywiście nie było. Okej to juz wszystko wiem, a potrzebuje do tego jakiś zaawansowany komputer czy dam radę zrobić to samemu w miarę niedrogim kablem?

kspiwosz 14-09-17 21:33

Nie wiem czy do programowania pompy wystarczy kabel i Elmconfig, czy jednak nie będzie potrzebna wizyta w ASO. ESP w Focusie MK1 występowało rzadko i niefabryczne programy konfiguracyjne mogą nie wspierać takiej funkcji dla tego modelu. Czy pozostałe elementy do tego ESP też założyłeś (czujnik skrętu, żyroskop, czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym, być może także elektrycznie wspomagane serwo), bo inaczej programowanie niewiele pomoże?

Mariuszx98 20-09-17 18:28

narazie esp nie jest mi potrzebne bo nie mam całego kompletu chcę tylko żeby ABS był sprawny

kspiwosz 23-09-17 20:27

No to nie wiem czy jednak tymczasowo lepiej nie zmienić pompy na taką z ABS+TCS. Koszt takiej pompy nie jest duży, jedynie wymiana trochę uciążliwa jest. Koledzy którzy przerabiali auta na tor pozbywali się pompy ABS bo programowo chyba się nie dało nic z tym zrobić.

Mariuszx98 03-10-17 21:37

Okej dzięki jak będzie czas podjadę do jednego magika :wink:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi