Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   NIerówna praca silnika (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=3190)

zmax 20-05-05 22:42

NIerówna praca silnika
 
Witam. Mam pytanko.
Mam focusa 99 1,8 ZETEC Combi, i od roku założony gaz, ale ostatnio zaczoł mi nierówno chodzić, koło kolektora ssącego słychać jakby ciągnoł powietrze ale sprawdziłem kolektor niby cąły, wymieniłem uszczelki kol. ssącego i to samo, następnmie zmierzyłem ciśnienie i wychodzi że ma na 1 cylindrze 8 ATM a na reszcie 13 więc chyba zawór, miał może ktoś coś takiego??, bo nie wiem czy to to i czy go rozbierać, z tym nie ma problemu bo sam sprzedaje częsci hurtowo więć :) ceny ok:). tylko czy to będzie to.
Z góry dzięki za odpowiedz.

tecman 21-05-05 12:15

Re: NIerówna praca silnika
 
Cytat:

Napisał zmax
Witam. Mam pytanko.
Mam focusa 99 1,8 ZETEC Combi, i od roku założony gaz, ale ostatnio zaczoł mi nierówno chodzić, koło kolektora ssącego słychać jakby ciągnoł powietrze ale sprawdziłem kolektor niby cąły, wymieniłem uszczelki kol. ssącego i to samo, następnmie zmierzyłem ciśnienie i wychodzi że ma na 1 cylindrze 8 ATM a na reszcie 13 więc chyba zawór, miał może ktoś coś takiego??, bo nie wiem czy to to i czy go rozbierać, z tym nie ma problemu bo sam sprzedaje częsci hurtowo więć :) ceny ok:). tylko czy to będzie to.
Z góry dzięki za odpowiedz.

Wyglada na to ze bedziesz mial remont silnika;(
Wypalone gniazda zaworow w focusie - zawsze pojawiaja sie na cylindrze nr 1....

Dimmu 21-05-05 13:25

Przyczyna nierownej pracy na pewno jest nierowne cisnienie. Na poczatek sprawdz luzy zaworow i w razie czego reguluj. Potem zobaczysz co dalej ale 8 atm to juz troche malo, trzeba czesciej sprawdzac luzy na gazie bo wlasnie wypalisz gniazda.

ptak01 21-05-05 15:20

Re: NIerówna praca silnika
 
Cytat:

Napisał zmax
Witam. Mam pytanko.
Mam focusa 99 1,8 ZETEC Combi, i od roku założony gaz, ale ostatnio zaczoł mi nierówno chodzić, koło kolektora ssącego słychać jakby ciągnoł powietrze ale sprawdziłem kolektor niby cąły, wymieniłem uszczelki kol. ssącego i to samo, następnmie zmierzyłem ciśnienie i wychodzi że ma na 1 cylindrze 8 ATM a na reszcie 13 więc chyba zawór, miał może ktoś coś takiego??, bo nie wiem czy to to i czy go rozbierać, z tym nie ma problemu bo sam sprzedaje częsci hurtowo więć :) ceny ok:). tylko czy to będzie to.
Z góry dzięki za odpowiedz.

wyreguluj zawory to wystarczy. i nie daj sie straszyc ze glowica jest do [ass]; regulacja zaworow pomoze. Acha w ASO do regulacji zaworow nie musza rozbierac rozrzadu( znaczy sie sciagac walkow i paska). Istnieje przyrzad do wyciagania plytek bez sciagania rozrzadu. koszt w ASo okolo 350pln + koszt plytek

zmax 21-05-05 23:52

JUż się umówiłe z mechanikiem ma zobaczyć we wtorek co to jest, zobaczymy a rozrząd i tak muszę wymienić bo już przebieg wystarczający na nim. I odrazu sprzęgło wymienie tylko nie wiem czy starczy sama tarcza i docisk, ponieważ wysprzęglik idzie osobno :(. samochcodzik ma troche przejechane juz ale był cały czas seriwsowany i mam nadziej e że troche pojezdzi, mechniak jnajpierw ma sprawdzić luzy, później jak coś ściągnie głowice, dotrze wszystkie zawory, wymieni uszczelniacze i uszczellke no i planowanie , mysle że w 1000 spokojnie sę zmieszcze zrzorządem i sprzęgłem tzn jestem tego pewny bo mam super cenki, jak by ktoś coś potrzebował to zapraszam.

THX za info z zaworami,

www.zmax.prv.pl

Dimmu 22-05-05 02:44

a ile juz przejechales na gazie?

A ze masz dostep do tanich czesci i oferujesz pomoc to chwala Ci za to :wink:

zmax 22-05-05 09:00

Już około 30 tyś, a z częsciami nie ma problemu, jak coś trrzaba to gg 959702

Macios 23-05-05 08:01

Nie chcę Cie straszyć, ale u mnie po 30kkm na gazie wypaliło zawory w 1 cylindrze - luzy sprawdzałem i regulowałe co 10kkm.....

Skończyłeo sie wymiana kompletnej głowicy - jeszcze chcę nim pojeździć...

Najlepsza rada - wyp... gaz

zmax 23-05-05 22:54

A czemu całej głowicy co pękła, bo jak same zawory, prowadnice i uszczelka to spoks za 2 dni będe wiedzial co było to dam znać

Budzio 24-05-05 23:12

Cytat:

Napisał Macios
Najlepsza rada - wyp... gaz


Fakt bo Gaz to rak, ktory toczy silnik

zmax 11-06-05 12:53

NO i już wszytsko OK:) od tygodnia sobie jeżdże - przyczyna nagar na zaworach

dziąłania wymiana sprzęgła , rozrządu, uszczelniaczy, simmeringów, planoowanie głowicy i całkowite czyszczenie jej ze szlifowaniem zaworów - koszt około 1200 zł

i juz jest OK chodzi jak trzeba:)

POZDRAWIAM

Dimmu 11-06-05 13:03

No faktycznie jak dla mnie to taniutko, super :)

Macios 11-06-05 15:11

a za parę tysięcy wymiana calej glowicy....

ten sam scenariusz co u mnie...

Dimmu 11-06-05 18:12

Cytat:

Napisał Macios
a za parę tysięcy wymiana calej glowicy....

ten sam scenariusz co u mnie...

Nie wiem dlaczeo tak sie uparles, ze ta glowica pojdzie. Przeciez Tobie juz pa kilkunastu tysiacach powbijaly sie gniazda zaworowe (nie miales czasem spalania stukowego?). Kolega mial po 30kkm tylko szlifowane zawory bo byl na nich nagar. Na moj gust miales cos skopane w silniku albo dalej masz (zly sklad mieszanki) a na gazie to wyszlo. Z tego co pamietam silnik chodzil Ci nierowno jeszcze przed zalozeniem gazu. Wiec nie generalizowalbym tak zdecydowanie sprawy na przykladzie tylko Twojego przypadku.

zmax 11-06-05 23:47

Ja jak kupiłem swojego to chodzoł elegancko po założeniu gazu dopiero po jaiś 15 tyś zaczoł nierówno chodzić, a teraz chodzi chodzi tak samo jak przedtem więc myśle że będzie ok, zresztą szlifierz nic nie mówił ze cos nie tak, a głowica niby co, najwyżej gniazda i zawory mogą być bo wątpie żeby pekła gdzieś więć jaka głowica?? ew zawory i prowadncye to koszt 300 zł ale nie było sensu więc nmie wymieniałem. Teraz jest OK :) i oby tak zostało

POZDRAWIAM


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi