Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Kiedy regulacja zaworów (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42625)

przemas1981 23-08-10 22:02

Kiedy regulacja zaworów
 
Mam pytanie - może się powtarzam ale mam dylemat. Najechane mam 185 t km w ff1 tddi i zastanawiam sie kiedy trzeba sprawdzić/wyregulować luz na zaworach. Jakie są objawy za dużych/małych luzów? Czasami mam problem z odpaleniem po nocy (ok 2 x w tygodniu) odpala za 2-3 razem. Czy to może być to (przy zaworach to problem z odpalenim jest chyba na ciepło?) Nie mam za bardzo o tym pojęcia a "mechanik" stwierdził że jak jeździ to jeździ a zawory to przy min 300tyś. Boje się że jak stanie to na dobre

lucash 23-08-10 22:08

Wydaje mi się, że problemem prędzej może być np pompa paliwowa, niż zawory.

Kubuch 23-08-10 23:01

Cytat:

Napisał przemas1981 (Post 477740)
Najechane mam 185 t km w ff1 tddi

Chciałbyś mieć... Zawory w TDDI reguluje się co 150 tyś km.

przemas1981 23-08-10 23:04

chciałbym i wszystko na to wskazuje że mam (kpl. faktur z potwierdzeniami płatności za przeglądy w ASO z przebiegami-sprawdzałem + książka, znajomosć poprzedniego właściciela)

Ranid 24-08-10 08:56

Cytat:

Napisał Kubuch (Post 477761)
Zawory w TDDI reguluje się co 150 tyś km.

Zgadza sie według książki a w praktyce nikt tego nie robi.Trudny dostęp do podkładek regulacyjnych [silnik stary jak świat ma już 25lat i nikt teraz tego nie stosuje] oprócz Forda i do tego drogo to kosztuje a tylko sprawdzą.Eskorty mają ponad 500tyś i nic nie ruszane.Ja mam już 275tyś i silnik OK.Radzę nic nie ruszać.

mkaminski100 24-08-10 12:29

Cytat:

Napisał Ranid (Post 477802)
Zgadza sie według książki a w praktyce nikt tego nie robi.Trudny dostęp do podkładek regulacyjnych [silnik stary jak świat ma już 25lat i nikt teraz tego nie stosuje] oprócz Forda i do tego drogo to kosztuje a tylko sprawdzą.Eskorty mają ponad 500tyś i nic nie ruszane.Ja mam już 275tyś i silnik OK.Radzę nic nie ruszać.

O ile sie nie myle to silnik nadal jest wkladany do nowych modeli Forda i to jak wiem nadal jest podkladkami. Podkladki nie kosztuja zreszta majatku.
Kontrola jest co 150 tys, ale przy poprawnym smarowaniu zuzycie pokazuje sie kolo 300k.
A jezeli chodzi o podkladki w dieslach to nie tylko Ford je stosowal. Kasatory hydruliczne maja swoje plusy, ale ogromnym minusem jest fakt, ze zapychaja sie kanaly (szczegolnie w dieslach) i trzeba albo oczyszczac albo wymieniac. Tu do ok 300 tys jest spokoj, wiec nie mozna narzekac.


Jezeli chodzi o problem kolegi z pierwszego postu to sprawdzilbym czy sie pompa nie zapowietrza (przelewy, polaczenia, zawor zwrotny). Bylo juz wiele razy, wystarczy poszukac.

przemas1981 24-08-10 12:48

Dzięki wszystkim za info o pompie i zaworach. Pytanie nr 2 - gdzie to sprawdzić we Wrocławiu lub okolicach. Macie kogoś do polecenia? Warsztatów pełne i tylko czekają na jelenia a po ostatnich przygodach nie mam już zaufania do swojego.

rys11 25-08-10 20:12

Cytat:

Napisał Kubuch (Post 477761)
Chciałbyś mieć... Zawory w TDDI reguluje się co 150 tyś km.

A właśnie że co 60kkm, przy przeglądzie rozszerzonym, sprawdzenie i regulacja luzów zaworowych dla silników:
1.8 Duratorq TDCi
1.8 Duratorq TDDi
Endura DE
Endura DI

przemas1981 26-08-10 21:53

dzwonić do ASO?? bedą coś wiedzieli??

rys11 27-08-10 20:49

Przegląd rozszerzony link: http://www.ford.auto-watin.pl/pl/128.php

WRCRS 29-08-10 00:02

Ja wymieniałem co prwda w benzynce ale przy 220 tyś i myślę że nikt wcześniej tego nie robił
na niektórych luzy były większe niż max o 5 setek ale ogólnie nie było źle ,co do podkładek zjeździłem sklepy i niektórzy oczy robili że w Foce są podkładki , dodam że mam 2000 rok, ale co do sklepów okazał się że najtaniej mnie w końcu wyszło w Serwisie Forda nie była to kolosalna różnica ale zawsze 2zł na sztuce a jest ich 16.I zanim zakupisz to sprawdź jakie miałeś bo te oryginalne też nie są takie same ja każdą wyciągałem znaczyłem żeby nie pomylić mierzyłem i podawałem w serwisie jakie i ile.

przemas1981 29-08-10 15:47

jadę w poniedziałek do Forda - chyba pol motors we Wrocławiu bo mam po drodze. Zobaczymy ile krzykną. Za wymianę bezpiecznika termicznego przy dmuchawie chcieli 350 zł (dzięki forum zrobiłem to sam za 4zł + żuberek)

mkaminski100 30-08-10 16:10

Cytat:

Napisał rys11 (Post 478168)
A właśnie że co 60kkm, przy przeglądzie rozszerzonym, sprawdzenie i regulacja luzów zaworowych dla silników:
1.8 Duratorq TDCi
1.8 Duratorq TDDi
Endura DE
Endura DI

Mam pytanie - czy przeglad rozszerzony jest standardowo wykonywany przy 60k czy trzeba o niego poprosic i zaplacic dodatkowo?

rys11 02-09-10 23:17

Standard

przemas1981 07-09-10 20:24

Byłem dziś w Fordzie we Wrocławiu przy ul.Bardzkiej i ku mojemu zdziwieniu dowiedziałem się, że 1.8 tddi ma hydrauliczną kasację luzów zaworowych no bo jak by mogło być inaczej w aucie z tego rocznika. Po krótkiej rozmowie i zasugerowaniu że chyba nie do kńca tak jest gość (było nie było o pracownik serwisu, fakt że ten za ladą) sprawdził VIN i przynał rację, po czm stwierdził, że luzu się nie kontroluje na żadnym przeglądzie. O cenę już nie pytałem. Bez komentarza....

Kubuch 07-09-10 20:29

Cytat:

Napisał przemas1981 (Post 481781)
Bez komentarza...

ASO i wszystko w temacie ;)

mkaminski100 08-09-10 09:49

Panom z serwisu pokaz to http://www.etis.ford.com/vehicleRegS...82A3D.dulv0676
Po wpisaniu VINu robisz spis przegladow i chyba przy 30 tys mil jest regulacja zaworow.
Jak widac jednak to co pisal kolega o regulacjach nijak sie ma do tego jak robia to ASO

rys11 09-09-10 17:38

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 481886)
Jak widac jednak to co pisal kolega o regulacjach nijak sie ma do tego jak robia to ASO

chyba jednak ma się dobrze, bo wyżej podałem link do strony ASO , no może gdzieś w Polsce robią inaczej w Pyrlandii jak wyżej

mkaminski100 09-09-10 17:45

Cytat:

Napisał rys11 (Post 482325)
chyba jednak ma się dobrze, bo wyżej podałem link do strony ASO , no może gdzieś w Polsce robią inaczej w Pyrlandii jak wyżej

Jak rozumiem wypowiadasz sie jako pracownik tego ASO.
Pisze to poniewaz nie slyszalem jeszcze w serwisie, zeby sprawdzano zawory ponizej 150kkm.
Wiem jakie sa czynnosci przy danym przegladzie, ale po prostu serwisy nie robia wszystkiego (albo odznaczaja, ze robia, a nie robia).

rys11 09-09-10 20:10

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 482327)
Jak rozumiem wypowiadasz sie jako pracownik tego ASO.

Proszę czytaj ze zrozumieniem. Insynuacja nie na miejscu, wypowiadam się jako użytkownik. Podałem wyżej link do ogólnodostępnej strony www. tak, że jak przyjedziesz na przegląd to wiesz, co masz egzekwować. W przeciwieństwie do Ciebie nie podpieram się tym, co słyszałem lub nie, ale oficjalną stroną aso. Jeśli chcesz dyskutować to proszę o rzetelne informacje. EOD

mkaminski100 10-09-10 10:37

Oficjalny E-Tis jest rzetelna informacja. I co z tego, skoro jak widzisz ASO twierdzi, ze TDDI ma hydrauliczna kasacje, a potem, ze tego nie trzeba regulowac do 300kkm.
I w przeciwienstwie do Ciebie nie podpieram sie informacja na stronie napisana przez marketingowca, a tym co robia w ASO, bo znam kilku ludzi przy tym pracujacych.
To jest rzetelna informacja i wiem, ze wiekszosc ASO tego nie robi.
I jezeli nie jestes niby pracownikiem tego ASO to na jakiej podstawie twierdzisz, ze oni to robia? Tylko na podstawie wpisu na stronie?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi