Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK2] Gaz. Czy do wszystkich? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=39136)

lamariusz 10-05-10 16:57

Gaz. Czy do wszystkich?
 
Mam krótkie pytanko. Czy do wszystkich silników benzynowych forda focusa II, możma montować instalacje gazowe. Stąd moje pytanie, ponieważ VW z silnikami FSI, gazować nie mozna. Ford ma jakieś ograniczenia?

hans 10-05-10 17:13

"Search" Twój wróg?






zainstalować możesz wszędzie (czemu nikt nie chce gazować dizli? :shock:), naprawiać także możesz wszystko [palacz]
disclaimer: nie reprezentuję firmy Ford :p

Falcon 11-05-10 13:21

A jakie są powody dla których FSI nie można/nie wolno gazować? Znaczy nie zalecają czy zabraniają? Czy może to tylko plotka?

lamariusz 11-05-10 19:42

FSI to typ silnika jak GDI w Mitsubishi Carisma. Mam taki model i na 100% nie można ich zagazować, podobo jest jakaś instalacja gazowa która kosztuje około 7000-9000 złotych. Jednak moje pytanie dotyczy fordów focusów II, czy nie ma problemu z założeniem gazu.

hol 11-05-10 20:47

W firmie, w której gazowałem swoje auto (odsyłam do osobnego wątku o Landi Renzo), widziałem jak gazowali Golfy VI 1.6 102KM (czy FSI - nie wiem). Zakładali tam Prins VSI II.
Jak wspomniałem, ja mam Landi Renzo i jestem zadowolony, jednak za mało km przejechałem by coś powiedzieć o dłuższej eksploatacji.

Pastoo 11-05-10 22:23

1.6 102KM to stary silnik, FSI były np. 1.6 115KM.

jaceknie 13-05-10 19:26

Cytat:

Napisał hans (Post 445854)
"Search" Twój wróg?






zainstalować możesz wszędzie (czemu nikt nie chce gazować dizli? :shock:), naprawiać także możesz wszystko [palacz]
disclaimer: nie reprezentuję firmy Ford :p

Czemu nie, można stosować LPG w dieselku, tylko instalacja trochę droga. NO i oczywiście zasada działania i cel inny.

bubson 14-05-10 10:51

Cytat:

Napisał jaceknie (Post 447190)
Czemu nie, można stosować LPG w dieselku, tylko instalacja trochę droga. NO i oczywiście zasada działania i cel inny.

Droga i bardzo długo by się zwracała. W dieslu z gazem oba paliwa wtryskiwane są na raz w jakiś proporcjach. Z tego co wiem ropy musi być więcej. Może dla taryfiarzy opłacalne.

Pozdrawiam.

Tom@sz 14-05-10 11:25

Cytat:

Napisał bubson (Post 447395)
Droga i bardzo długo by się zwracała. W dieslu z gazem oba paliwa wtryskiwane są na raz w jakiś proporcjach. Z tego co wiem ropy musi być więcej. Może dla taryfiarzy opłacalne.

Pozdrawiam.

Powinno być 80% gazu i 20% ON. Fajnie w skrócie jest tu wyjaśnione: http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=40533&c=0&f=38 Cena instalki to jedynie 1500... funtów.

dziabi3 16-05-10 23:09

ja posiadam 2,0 i narazie gazować nie muszę bo mam golfa 1,4 w gazie i mim jerzdze na co dzień bo pali 8 litrów gazu w mieszanym stylu jazdy

ale jakbym zakładał to tylko staga premium lub stelle plus

to tak zwana instalacja 4 generacji plus bo szczytuje dawki pb z ecu przez łącze diagnostyczne obd2

i w tej instalacji niema możliwości jazdy na ubogiej mieszance co znacznie zmniejsza temperaturę silnika

wiadomo focus ma cienkie trzonki zaworów i nie odprowadzają tak dobrze ciepła

ale jesli się stosuje dobry olej nie katuje silnika na lpg i reguluje zawory co jakieś 30 tyś km to głowica padnie po około 150 tyś a 200tyś

taki dystans to auto idzie do żyda wiec opłaca się gazować jesli gaz zakładasz sam lub dajesz gaziarzowi

ja gaz będę sam zakładał bo posiadam taką wiedzę i golfa sam poprawiałem po gaziarzach a na przeglądzie byłem raz z nim i nigdy więcej a golf lata na gazie już 70 tyś

tomek301 17-05-10 06:22

Cytat:

Napisał dziabi3 (Post 448205)
ja posiadam 2,0 i narazie gazować nie muszę bo mam golfa 1,4 w gazie i mim jerzdze na co dzień bo pali 8 litrów gazu w mieszanym stylu jazdy

ale jakbym zakładał to tylko staga premium lub stelle plus

to tak zwana instalacja 4 generacji plus bo szczytuje dawki pb z ecu przez łącze diagnostyczne obd2

i w tej instalacji niema możliwości jazdy na ubogiej mieszance co znacznie zmniejsza temperaturę silnika

wiadomo focus ma cienkie trzonki zaworów i nie odprowadzają tak dobrze ciepła

ale jesli się stosuje dobry olej nie katuje silnika na lpg i reguluje zawory co jakieś 30 tyś km to głowica padnie po około 150 tyś a 200tyś

taki dystans to auto idzie do żyda wiec opłaca się gazować jesli gaz zakładasz sam lub dajesz gaziarzowi

ja gaz będę sam zakładał bo posiadam taką wiedzę i golfa sam poprawiałem po gaziarzach a na przeglądzie byłem raz z nim i nigdy więcej a golf lata na gazie już 70 tyś


Witam

Dobrze mieć wiedzę a Fakturę i Wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji LPG też Kolega sam wystawia do dokonania adnotacji w dowodzie rejestracyjnym ? :)

Pozdrawiam

Kacper85 17-05-10 08:00

Cytat:

Napisał tomek301 (Post 448228)
Witam

Dobrze mieć wiedzę a Fakturę i Wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji LPG też Kolega sam wystawia do dokonania adnotacji w dowodzie rejestracyjnym ? :)

Pozdrawiam

Nie chce nic sugerować, mogą to być tylko i wyłącznie moje domysły... no więc jak już regułkę walnąłem, to napisze: mało to było swojego czasu aukcji "przegląd instalacji lpg - 300zł" ?
Znam z widzenia kolesia, który sam sobie zamontował lpg w aucie, potem troszkę pojeździł i znalazł rozwiązanie.
Jeżeli ktoś umie montować, to się nie dziwie, że woli zrobić to sam. Ja sobie nie wyobrażam oddawać auta gaziarzom, tu się podetnie, tam się wytnie, i już uniwersalna instalacja pasuje, dziury na przewody się "znalazły"... a potem jakieś dziwne problemy w stylu 'woda cieknie' do środka auta :smt104

tomek301 17-05-10 08:37

Cytat:

Napisał Kacper85 (Post 448232)
Nie chce nic sugerować, mogą to być tylko i wyłącznie moje domysły... no więc jak już regułkę walnąłem, to napisze: mało to było swojego czasu aukcji "przegląd instalacji lpg - 300zł" ?
Znam z widzenia kolesia, który sam sobie zamontował lpg w aucie, potem troszkę pojeździł i znalazł rozwiązanie.
Jeżeli ktoś umie montować, to się nie dziwie, że woli zrobić to sam. Ja sobie nie wyobrażam oddawać auta gaziarzom, tu się podetnie, tam się wytnie, i już uniwersalna instalacja pasuje, dziury na przewody się "znalazły"... a potem jakieś dziwne problemy w stylu 'woda cieknie' do środka auta :smt104

Witam

Ale tu nie chodzi o sam przegląd.

Potrzebna jest faktura za montaż i Wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji LPG.

Inaczej nie dokona nikt adnotacji w dowodzie rejestracyjnym.

Pozdrawiam

Kacper85 17-05-10 17:40

Cytat:

Napisał tomek301 (Post 448242)
Witam

Ale tu nie chodzi o sam przegląd.

Potrzebna jest faktura za montaż i Wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji LPG.

Inaczej nie dokona nikt adnotacji w dowodzie rejestracyjnym.

Pozdrawiam

dobra napisze bezpośrednio: zakłady piszą przegląd, a chodzi o fakturę. Jak to w Polsce - wszystko się da

dziabi3 04-08-10 16:27

Cytat:

Napisał tomek301 (Post 448228)
Witam

Dobrze mieć wiedzę a Fakturę i Wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji LPG też Kolega sam wystawia do dokonania adnotacji w dowodzie rejestracyjnym ? :)

Pozdrawiam



tak to załatwię za 300zł u gazownika który mi gazował mojego 1,4

chyba koledzy nie wiecie jak to się robi

jedziesz do gaziarza mówisz że kupiłeś auto z instalacją lpg i potrzebujesz legalizacje

a on dobra daj na flaszeczke i przynieś homologacje na butle i dane auta

przychodzisz następnego dnia i dostajesz komplet dokumentów nawet fakturę on za te 300zł opłaci wszystko razem podatkiem a dla niego zostaje flaszka

ty idziesz z papierami do urzędu i finał


albo jeździsz autem na lipne przeglądy i masz ukryty wlew paliwa a policja się nie przyczepi

ja gazownikowi dam tylko papiery zrobić nic więcej w mojej foce a precz z brudnymi łapami

marcin/anka 28-08-10 17:05

dużo tu tematów się rozwineło,ale o tym,o co autor posta prosi nikt nic nie pisze.a mnie też by to zainteresowało

mkaminski100 30-08-10 17:22

Cytat:

Napisał marcin/anka (Post 478989)
dużo tu tematów się rozwineło,ale o tym,o co autor posta prosi nikt nic nie pisze.a mnie też by to zainteresowało

FSI ma wtrysk bezposredni, wiec nie dalo sie zamontowac tam LPG. Jak mawial moj dziadek nie da sie tylko gaci przez glowe zalozyc i BRC juz wprowadzilo system do wtryskow bezposrednich (Sequent Direct Injection).
Np tutaj
http://www.arunautogas.co.uk/lpg_and...on_engines.htm

Z mojej wiedzy Ford nie stosuje wtryskiwania bezposredniego (do cylindra) wiec mozna montowac gaz. Jak zostanie to zrobione to juz inna bajka.

Łukasz G 13-09-10 15:02

Da się zamontować instalacje gazową IV generacji do auta z wtryskiem bezpośrednim, tyle że co jakiś czas silnik będzie się przełączał na benzynę w celu schłodzenia jej wtryskiwaczy. Także powyżej pewnych obrotów i obciążenia silnika auto zacznie pracować na benzynie - z tego samego powodu. Z tego co wiem Landi czegoś takiego nie obsłuży, natomiast STAG 4 Premium - już tak (ale czy dokładnie o ten model STAGa chodzi - nie jestem pewien;))

Osobiście - na chwilę obecną - odpuściłbym sobie gazowanie auta z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Natomiast już niedługo powinny się rozpowszechnić instalacje wtrysku w fazie ciekłej, realizowanego przez seryjne wtryskiwacze - znów najbardziej zaawansowany system okaże się najprostszym.

Waaldek86 16-09-10 09:17

Tak pan łukasz ma racje.Chociaż inteligentny gaziarz ,a wierzmy że tacy są potrafią to obejść w inny sposób-mianowicie silnik pracuje cały czas na benzynie i gazie w proporcji około 30:70 (zmienna w zależności od obciążenia).dzięki temu chroni się układs wtrysku bezyny i reszte silnika(instalacja ,,tylko" fazy gazowej).Przytaczam tu wypowiedz znajomego mechanika montującego gaz w ,,luksusach" na przykład silnik HEMI ,czy Porshe ,Merca.Robił to w FSI raz i wszystko chodzi ,jednak stwierdził że nigdy więcej ...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi