Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   kilka pytań (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=14868)

adi610 29-01-07 23:05

kilka pytań
 
- czy to normalne kiedy odpalę samochód i wcisnę sprzęgło to na pedale czuj drgania przenoszone tak jakby z silnika ?
- samochód jak dłużej postoi ma malutki problem z odpaleniem pytanie to czy jest to spowodowane przez świece czy zapowietrzony bak (ostatnio tankowałem do pełna) przy ciepłym samochodzie problem znika
- mimo nie zapiętych pasów kontrolka gaśnie czy to normalne

więcej grzechów nie pamiętam ...

NeroN 29-01-07 23:19

Cytat:

czy to normalne kiedy odpalę samochód i wcisnę sprzęgło to na pedale czuj drgania przenoszone tak jakby z silnika ?
Łożysko oporowe (w wielu focusach to drga i nic się nie dzieje), jak Cię wkurza, można zmienić.

Cytat:

Napisał adi610
- samochód jak dłużej postoi ma malutki problem z odpaleniem pytanie to czy jest to spowodowane przez świece czy zapowietrzony bak (ostatnio tankowałem do pełna) przy ciepłym samochodzie problem znika

Obstawiał bym świece.

Cytat:

Napisał adi610
- mimo nie zapiętych pasów kontrolka gaśnie czy to normalne

A to FFI ma kontrolkę niezapiętych pasów :shock:

gRuHa 29-01-07 23:31

adi610, ciężko pali na mrozie??
próbowałeś dwa razy grzać świeczki??
z tego co ja wiem Ford+diesel=kłopoty z odpaleniem zimą i ta teoria nie działa tylko w przypadku TDCi...
a TDDi to jest to samo 1.8 co jeździło chociażby w Ścierrce (masz takową w podpisie więc pewnie bliższe są Ci silniki w niej jeżdżące) tylko z bezpośrednim wtryskiem...

adi610 30-01-07 22:32

robie zawsze tak; grzeje świece jak odpali to odpali, jak nie to włączam zapłon i grzeje świece tak trzy razy. Często odpala ale zdarza się że trzeba trzeba depnąć pedał gazu do końca i dłużej pokręcić rozrusznikiem (wkurza mnie to bo jak jest ciepło pali bardzo ładnie)

poza tym w sierrce mam 2.0 dohc benzyna (żadnych problemów z tym motorem), sierra diesele była 1.8 td i 2.3 d ten pierwsz nie jest zbyt chwalony przez użytkowników ale to już inna bajka.

Jeśli chodzi o kontrolkę pasów, to wydaje mi się że świeci taki pomarańczowy ludek (kontrolka nad światełkiem od poduszki powietrznej) ale jeżeli nie to jeden problem mniej :-)

Co ile wymienia się rozrząd :?: :oops:

gRuHa 31-01-07 00:08

Cytat:

Napisał adi610
sierra diesele była 1.8 td i 2.3 d ten pierwsz nie jest zbyt chwalony przez użytkowników ale to już inna bajka.

wiem :)
1.8 td to jest Twój silnik tylko z pośrednim wtryskiem i zdaje się inną turbiną...

z tego co czytałem na temat właśnie 1.8TD to problemy z odpałem zimą wynikają, z:
- wadliwych świeczek
- źle ustawionego rozrządu
- zbyt małej kompresji

i w takiej kolejności się to sprawdza i/lub naprawia...

świece najprościej chyba wykręcić i sprawdzić czy się jedynie żarzą, czy wręcz zaczynają świecić , powinny prawie świecić, a ich kolor powinien być blisku bieli a nie czerwieni. jeśli tak nie jest to wymieniamy KOMPLET, bo potem się można rozczarować jak jedna padnie...

czasami rozrząd jak Ci ktoś zrobi na tzw. "znaki" a nie blokując wału trzpieniami to przy pierwszym mrozie jest DUŻY problem z odpaleniem. tak więc poprostu trzeba pojechać do mechaniora i poprosić żeby sprawdził na trzpieniach, jak nie dają się gładko wkręcić to musi podregulować koła...

a jak masz problemy z kompresją, to szukaj nowego silnika... niestety w dieselu raczej nie wypalają się gniazda zaworowe. możesz mieć ewentualnie źle ustawiony rozrząd na tyle że zawory się nie domykają.

mam nadzieję, że zbytnio Cię nie przestraszyłem...

korona-pl 31-01-07 07:38

Cytat:

Napisał adi610
depnąć pedał gazu do końca

Po co? Przecież to nie gaźnik tylko wtrysk... żadnego gazu przy odpalaniu...

Cytat:

Napisał adi610
dłużej pokręcić rozrusznikiem

Cytat z instrukcji: "Przy bardzo niskich temperaturach (poniżej -15) konieczny może okazać się rozruch trwający do 30 sekund."
Poza tym - sprawdź świece.

adi610 31-01-07 17:38

Cytat:

Napisał korona-pl
Po co? Przecież to nie gaźnik tylko wtrysk... żadnego gazu przy odpalaniu...

poprostu pomaga ;-)

Cytat:

Napisał korona-pl
Cytat z instrukcji: "Przy bardzo niskich temperaturach (poniżej -15) konieczny może okazać się rozruch trwający do 30 sekund."
Poza tym - sprawdź świece.

Dzięki bardzo pomocna rada, chociażby dlatego że instrukcję obsługi mam po francusku

gRuHa w sumie to się nie bałem aż do momentu wymiany silnika :-)

Dzięki za odpowiedzi

gRuHa 01-02-07 12:54

Cytat:

Napisał adi610
gRuHa w sumie to się nie bałem aż do momentu wymiany silnika

wstawisz sobie 2,4 TDDi z Transita i będzie w porządeczku [bigok]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi