Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Nie działa szyba od strony kierowcy. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=57059)

marfm76 17-12-12 22:50

Jeszcze jest jedna opcja -jeśli tak ciężko chodzi, że aż silnik robi się ciepły, to może być tak, że ześlizgnęła się linka z tego plastikowego ślimaka pod silniczkiem. Jeśli linka nie nawija się po swoich rowkach, to będzie właśnie taki opór. Lepiej już nie kombinuj tylko sprawdź. Niestety będziesz musiał wyciągnąć cały mechanizm -wbrew pozorom nie jest to trudne. Jak go już wyciągniesz, to odkręć silniczek i podepnij go ponownie pod wiązkę. Posłuchaj jak chodzi bez obciążenia. Może nie będzie konieczności wymiany silniczka. Jeśli będzie coś nie tak z damą linką, to możesz tanio zakupić na Allego zestaw naprawczy.
Niestety bez wyciągnięcia całego mechanizmu to możemy sobie gdybać.... i gdybać.... i gdybać....

siekiera 18-12-12 01:42

Ok.. Jeszcze nie wiem jak to zdejme...

fx25 15-03-13 19:13

Cytat:

Napisał rexo (Post 729116)
Jak ktoś jest z Wrocka to można podjechać do mnie i przetestować włącznik.

no to muszę się z Tobą umówić ;-)

marcin9913 07-06-13 23:45

Mam też problem z szybą kierowcy...
Od jakiegoś czasu sporadycznie po naciśnięciu przycisku szyba nie chciał się otworzyć.
Dopiero po kilku krotnym naciśnięciu szyba się otwierała.

Dzisiaj szyba juz nie wogóle nie chce otworzyć.

Naciskam przycisk, pod tapicerką drzwi słychać pyknięcie, słychać je przy każdym naciśnięciu przycisku otwierania szyb. Pewnie jakiś przekaźnik od szyb...

Czyli przełącznik raczej jest dobry...

Gdzieś wyczytałem że można jakieś styki przeczyścić, ale jakie i gdzie?

Kojocik 08-08-13 13:45

Otwieranie szyby kierowcy
 
Mam problem z otwieraniem szyby kierowcy, raz się otwiera, raz nie, częściej się nie otwiera. Problemu z zamykaniem nie ma ale żeby poszła w dół to już rzadkość. Mam dwa przyciski, swój i pasażera. Przeczyszczenie blaszek jak w faq odpada bo za otwieranie mojej szyby odpowiada jakaś płytka. Czy miał ktoś taki problem, czy zostaje tylko wymiana przełącznika czy to może coś innego.

andrzej1963 17-08-13 22:12

Witajcie, mam problem z szybą pasażera ( elektryczne szyby przód), nie otwiera, ani nie zamyka się, kierowcy ok. Chwilę dłuższą już tak jest,więc postanowiłem coś z tym zrobić. Najciekawsze w tym jest,że w okresie zimowym auto stało miesiąc i wyjąłem aku do podładowania. Mam wrażenie,że szyba od tego czasu przestała ze mną współpracować. Czy to w ogóle mozliwe, jest jakieś programowanie po założeniu aku czy nie ma to odpięcie nic wspólnego z niedziałającą szybą? Dodam, że szyba nie działa ani z przycisku kierowcy,ani z pasażera, jednak przy naciskaniu przycisku i w drzwiach kierowcy i pasażera kontrolki przy właczonym zapłonie przygasają i jest takie pyknięcie, a więc chyba elektrycznie jest ok, czy się mylę?

Mieciu 02-09-13 20:10

Manual w diagnozie usterki.
1. Aby zdjąć tapicerkę drzwi trzeba najpierw palcami lub podważyć gałkę od regulacji lusterek i wyjąć, mi to wyszło w palcach. ZDJĘCIE IMG-2366
2. Odpiąć wtyczkę np podważyć malutkim śrubokrętem z boku taki cypek.
3. Aby zdjąć pokrywę wkładamy palec w otwór w lewo i pociągamy 1-2cm lekko do siebie wzdłuż szyby aż zejdą 2 zatrzaski (STRZAŁKA ZIELONA) i odchylamy lekko w prawo. Potem pociągamy obudowę do siebie od drzwi (STRZAŁKA), możemy pomóc sobie płaskim śrubokrętem trzyma mocno. ZDJĘCIE IMG-2369 oraz IMG-2371
4. Aby zdjąć tapicerkę trzeba odkręcić 6 śrubek po dwie na stronę oraz w klamce otwierania podważyć malutkim płaskim śrubokrętem okrągłą zaślepkę i odkręcić śrubkę (ZIELONA STRZAŁKA). IMG-0002. Oraz musimy częściowo zdjąć plastyk ZDJĘCIE IMG-2364. Imbusem wypychamy pokrywkę rękojeści ZDJĘCIE IMG-2363 i odkręcamy dwie śruby długim śrubokrętem. Odchylamy od dołu tapicerkę i unosimy do góry, aż zejdzie z krawędzi szyby. Uwaga na obudowę klamki otwierania drzwi, powinna łatwo wyjść klamka. ZDJĘCIE IMG-2364.
5. Odkręcamy głośnik i odpinamy przewód od niego IMG-4125. Aby zdjąć wygłuszenie naciągamy je i tniemy nożykiem np z porcelany po gumie tak aby część gumy była na drzwiach i wygłuszeniu. Potem będziemy mogli ją z powrotem przykleić, można podgrzać suszarką.
6. Odpinamy wtyczkę od gniazda przycisków szyby oraz wyjmujemy przyciski z plastiku obudowy. Aby sprawdzić czy jest przejście na przewodzie od silnika odpinamy od niego wtyczkę i podpinamy miernik na volty IMG-4124 . Następnie włączamy stacyjkę i naciskamy na przycisk patrząc na miernik czy coś pokazuje. Wyłączamy stacyjkę. Wtyczkę możemy podpiąć do silnika lub zostawić, zamienić przewody we wtyczce od gniazda podpiąć miernik i sprawdzić wyłącznik. Aby wyeliminować zepsuty przycisk trzeba zamienić przewody we wtyczce miejscami. Czyli z 1 na 3 oraz 2 na 4 IMG-4120 oraz IMG-4121 . NALEŻY PAMIĘTAĆ ABY Z POWROTEM ZAMIENIĆ JE, BO PRZYCISKI BĘDĄ POMYLONE PRZY OTWIERANIU SZYBY. Teraz czymś ostrym wyjmujemy ten plastyk pomarańczowy za pomocą ostrej pęsety ZDJĘCIE IMG-2373. IMG-2375 Podważamy zatrzaski w konektorkach za pomocą małego płaskiego śrubokręta i wyjmujemy przewód. IMG-2374. Po zamianie przewodów sprawdzamy czy szyba się opuszcza jedna i druga, wtedy wiemy czy przyciski są sprawne i można otworzyć szybę kierowcy przyciskiem w drzwiach pasażera.
7.Pozostał nam silnik lub ślizg, albo linka. Podparłem szybę listwą, aby mi nie spadła jak będę wyjmował mechanizm szyby. IMG-0005. Wymiary listwy. IMG-2358 IMG-2361 IMG-2360. Można też taśmami przykleić szybę.
8.Najpierw trzeba wyjąć z drzwi bolec plastikowy (NIEBIESKIE KÓŁKO) IMG-0002. I ZAZNACZYĆ W KTÓRYM MIEJSCU BYŁ. Spina on linki. IMG-0001 IMG-0003. Teraz trzeba poluzować śruby trzymające szybę kluczem 8/10mm. Odpinamy wtyczkę od silnika i odkręcamy 5 śrub mechanizmu i wyjmujemy dołem drzwi przez największy otwór pojedynczo.
9. Odkręcamy silnik od mechanizmu i podpinamy do wtyczki, włączamy stacyjkę i sprawdzamy czy działa, powinien mieć wolne obroty. IMG-0003
10. Sprawdzamy biały ślizg czy nie pękł, można takie kupić na allegro. Sprawdzamy dokładnie cały mechanizm czy nie ma uszkodzeń. Przyciski kompletne też można kupić na allegro tylko różnią się pinami w gnieździe np 6 lub 8, na to trzeba zwrócić uwagę. Patrzeć na strzałki czy nie anglik, otwieranie jednym przyciśnięciem całej szyby.
11.U mnie ślizg zakleszczył się z zielonym kółkiem i nie mogłem szyby otworzyć, bo za długo trzymałem przycisk jak zamknąłem szybę. Posprawdzałem wszystko czy nie ma uszkodzeń, pozostało wszystko nasmarować i poskładać do kupy. Przeważnie ślizg pada i można to kupić na allegro.
Zdjęcia http://www.fotosik.pl/u/mr-x/album/1498697
http://www.focusklubpolska.pl/IMG_2366

damianisko5 12-09-13 12:51

Skokowe opuszczanie szyby/elektryczny mechanizm
 
Dopisuję się do postów- mam kłopot z opuszczaniem szyby/elektrycznie - Fiesta 3 drzwiowa- otóż podczas opuszczania chwilę po ruszeniu mechanizmu występują szarpnięcia/skoki szyby. Po kilku cm. szyba opuszcza się płynnie. Do góry natomiast idzie PŁYNNIE, bez szarpnięć. Zdjąłem tapicerkę, nasmarowałem metalową prowadnicę oraz przykleiłem gumową prowadnicę/była luźna i prawie wypadła. Te zabiegi niestety nie pomogły, szyba opuszcza się z szarpnięciami/skokami na początku jej ruchu w dół. Miał ktoś podobny problem ? dzięki za jakiekolwiek sugestie.

marcin9913 17-09-13 16:19

Opisywałem wyżej mój problem z otwieranie m szyby kierowcy...
Rozkręcałem silniczek, czyściłem go jedynie sprężonym powietrzem, co niby pomagało na dwa dni.

W między czasie byłem w ASO Forda na przeglądzie nadwozia.
Lakiernik doradził mi abym nie rozbierał nic tylko najpierw przesmarował smarem prowadnice po których opuszcza i podnosi się szyba.
Tak też uczyniłem.

Od trzech miesięcy szyba podnosi się i opuszcza bez najmniejszego zająknięcia.

Madd 02-02-14 16:16

Witam!
Niestety też nawaliła mi szyba w drzwiach kierowcy. Rozebrałem wszystko i okazało się że linka jest zerwana. Mam dwa pytania:
1. Trzeba wymontować cały mechanizm z drzwi w celu wymiany linki czy da się to jakoś zrobić inaczej "na miejscu"?
2. Czy taki zestaw mi wystarczy żeby wszystko znowu działało?
3. Szyba jest na dole - nie wystaje ponad drzwi. trzeba ją jakoś dodatkowo zablokować/zabezpieczyć żeby nie spadła niżej czy już niżej nie poleci?
Pozdrawiam!

tawrija 12-02-14 20:57

Ja po kilku dniach mrozu miałem taką sytuację : szyba od kierowcy się nie otwierała do góry się "odzywała" . Wyjąłem przełącznik tam jest taka płytka w środku przemyłem spreyem, trochę popukałem i działa widocznie styki zaśniedziały

mrugala1991 08-07-14 22:27

Witam, mam taka przypadłość, że tez nie działa mi szyba przednia pasażera (mam tylko 2 el. szyby) linki: jedna napięta, druga luźniejsza jest. Fizycznie nic nie blokuje szyby, prowadnic. Jak odkręcę korpus silnika i wykręcę wirnik - poskładam to działa na jakiś czas do dłuższego postoju auta, nie mam pojęcia co to może być ze działa na chwile, a jak auto dłużej postoi to przestaje działać :( Wygląda na to jakby wirnik silnika (oś z gwintem) za bardzo się wkręca w ten mechanizm szyby i jak chce otworzyć to już nie ma siły, żeby kręcić w drugą stronę...

pejpuch 26-09-14 21:55

Silniczek szyby - czy pasuje od innego mdelu forda
 
Witam,
Podpinam się pod temat, mam taki problem a mianowicie zepsuł mi się silniczek szyby od strony kierowcy i nie mogę nigdzie zdobyć tego silniczka. Przeszukałem już całe allegro, szroty i inne tego typu rzeczy. Są jedynie prawe ale to inna biegunowość i działą na odwrót! Więc tu moje pytanie czy pasują silniczki z innego modelu np. mondeo bo wyglądają prawie identycznie na zdjęciach ale to wygląd nie wiem czy będzie działać? Jak by ktoś wiedział to prosże o odpowiedż lub gdyby ktoś miał sprawny działający to ja chętnie bym odkupił.
Pozdrawiam serdecznie.

Masterjam 14-10-14 13:05

Wczoraj nie mogłem podnieść szyby od strony pasażera jego przyciskiem. Rozebrałem go i oczyściłem. Po złożeniu działa ale teraz nie mogę od strony kierowcy ani unieść ani opuścić . Do tego nie ma tego charakterystycznego klikania. Nie wiem czy dobrze włożyłem te blaszki pionowe, czy one mają być szerszą częścią do góry wsunięte czy nie?

MATRIX60MW 16-10-14 09:14

szersza do góry

radekst 21-02-15 17:50

Witam, po rozebraniu drzwi kierowcy stwierdzilem ze mam uszkodzony slizg.

http://www.allwaro.pl/media/243_lg.jpg

Potrzebuje kupic slizg jak ten po prawej stronie ze zdjecia - jednak wszedzie i na allegro mozna kupic tylko jaki jest po lewej stronie zdjecia.
Pomoze ktos ?

bejzbol 21-02-15 20:12

W każdej hurtowni/ sklepie z częściami kupisz raczej, ja robiłem u mechanika to 1 dzień czekałem na zamówienie z hurtowni a to było w sylwestra 

radekst 21-02-15 20:45

No to slask to musi byc strasznie zapyziala dziura skoro w hurtowniach nie maja ;p

joksior 22-02-15 22:56

Witam, dołączę się do tego postu

Mam problem z szybą przednią po stronie pasażera, nie mogę opuści ani podnieść szyby przyciskiem od strony pasażera i również nie działa prawy przycisk od strony kierowcy (ten do sterowania szybą pasażera) natomiast szyba po stronie kierowcy działa dobrze. Rozbierałem boczek i sprawdziłem kostki oraz instalację, wszystko jest w stanie nienaruszonym, sprawdziłem również bezpieczniki i są w porządku, co ciekawe zielone podświetlenie przycisków u kierowcy i pasażera działają. Czyżby silniczek padł? Proszę o podpowiedź w tej sprawie. Pozdrawiam

Falcon 23-02-15 08:49

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=33346

marfm76 26-02-15 08:36

Cytat:

Napisał bejzbol (Post 1043894)
W każdej hurtowni/ sklepie z częściami kupisz raczej, ja robiłem u mechanika to 1 dzień czekałem na zamówienie z hurtowni a to było w sylwestra 

Niestety nie wszystkie zamienniki pasują ... przerabiałem to u siebie :(

pejpuch 26-03-15 12:56

Prawy silniczek
 
Witam,
Mam pytanko, padł mi silniczek od szyby strona lewa/kierowca. Nigdzie nie mogę zdobyć więc pomyślałem czy by nie podmienić prawego tylko zmienić bieguny tzn. kable na odwrót bo tak to działa na odwrót. Przejdzie takie coś? Będzie to działać?
Potrzebuje fachowej porady?

ciacho94 01-04-15 21:51

Cytat:

Napisał pejpuch (Post 1052014)
Witam,
Mam pytanko, padł mi silniczek od szyby strona lewa/kierowca. Nigdzie nie mogę zdobyć więc pomyślałem czy by nie podmienić prawego tylko zmienić bieguny tzn. kable na odwrót bo tak to działa na odwrót. Przejdzie takie coś? Będzie to działać?
Potrzebuje fachowej porady?

Czy będzie działac akurat nie wiem, ale nie lepiej jechac na szrot kupic caly mechanizm ? mi jak zaplątała się linka wykrecilem caly mechanizm z silnikiem kupiłem z rozbitego za 50zł drugi z silnikiem

esio 05-04-15 11:02

Jeśli "padł" Ci tylko jeden silniczek, może to prozaiczne ale spróbuj spryskać wtyczkę kontaktem i puknąć delikatnie w ośkę silniczka wciskając jednocześnie opuszczanie szyby, po zimie miałem podobny problem z szybą po stronie pasażera, bezpieczniki całe przełączniki ok itd. okazało się, że silniczek zblokował się w środku i też myślałem, że się spalił :D

pejpuch 14-04-15 12:23

Witam,
Udało mi się po 8 miesiącach dorwać cały mechanizm wraz z silniczkiem. Wymieniłem cały, ponieważ z barku używania zaczął sie zacinać. teraz szyba śmiga aż miło. czas wymiany jakieś 25 minut.

ziemiowit1978 09-05-15 11:07

Problem z opuszczaniem przedniej szyby
 
Witam,

Chciałem się podłączyć do posta. U mnie też przestała opusczać się szyba przednia od kierowcy (tylko mam strowanie przednich). Przy nacskaniu przycisku słychać tylko pstrykanie w przycisku i nic. Rozkręciłem przycisk, przeczyściłem i klapa. Kupiłem uzywany zakładam ten sam objaw. Moje pytanie gdzie jest jest bezpiecznik od szyb i który to jest? Czy to moze być silniczek? Dzisiaj planuje rozkręcić boczek drzwi.

Dzięki za pomoc.

marfm76 09-05-15 14:16

Cytat:

Napisał ziemiowit1978 (Post 1063029)
...gdzie jest jest bezpiecznik od szyb i który to jest? ...

Bezpiecznik numer 55

https://lh4.googleusercontent.com/-2...0/P2235874.JPG

P.S. Fotka dzięki koledze bigi

moons 09-05-15 20:21

Jeśli działa Ci szyba pasażera to nie przycisk ani bezpiecznik, tylko właśnie silniczek podnośnika, ewentualnie coś po drodze od zasilania lub sterowania do silniczka.
Pozdrawiam

ziemiowit1978 02-06-15 10:26

Faktycznie problem był ze stykami w silniczku. Po rozkręceniu całości i przeczyszczeniu silniczka szyba zaczęła działać uuf! Mam nadzieję że na dłużej. Dzięki za pomoc.

Caba 02-06-15 14:31

ja mam ten sam problem.sprawdzilem miernikiem we wtyczce przy silniczku i prąd dochodzi.nie wiem co dalej tzn.czy moge bezpiecznie wykrecić sam silniczek czy muszę już całość a nie chciałbym narobić sobie dodatkowych problemów ;-)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi