Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] Chip Tuning (wirus) w silniku 1.8 TDDi (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=20016)

Schem 16-06-08 10:46

Cytat:

Napisał ariel
Schem, i ile cię to kosztowało ??

Nooo, ten tego...
Akurat Piro robił promocję dla Ford Club Polska... i taka akcja była... że nic...
Tylko sam sobie musiałem wyjąć ECU z auta i potem zamontować. :mrgreen:

Bo w naszym silniku wgranie softu nie odbywa się przez złącze OBD, tylko trzeba wylutować kostkę...

Piotr_78 18-06-08 09:21

A może by tak sie zebrac i w kilka TDDi i/lub TDCI podlecieć i zwiększyć moc ale ponegocjować ceny. Na stronie Vtech taka usługa kosztuje ok 1500 zł hmm dużo ale za połowę tego bym się mocno zastanowił. Deklarują przyrost mocy ok 18 KM i 45 Nm w TDDI. Mi to już wystarczy bo teraz jak włączę klimę to mi silnik słabnie troszkę a tak by miał mały zapas mocy i niutonkow.

IroN_87 22-06-08 19:01

Piotr_78, Jeśli V-Tech w Krakowie i była by ciekawa cena to piszę się na to :smt023

Piotr_78 23-06-08 14:21

Cytat:

Napisał IroN_87
Piotr_78, Jeśli V-Tech w Krakowie i była by ciekawa cena to piszę się na to :smt023

ktoś jeszcze na zdrowy tuning w ramach rozsądku tak aby foczki nie cierpiały? Zobaczymy ile osób się zgłosi i zadzwonimy się targować :D Tylko że ja z Poznania do Krakowa troszkę mam km.

tomciuherba 23-06-08 15:13

Jeśli się tyczy też TDCi 115PS to będę chętny :P

pafcio 23-06-08 19:09

ktoś jeszcze na zdrowy tuning w ramach rozsądku tak aby foczki nie cierpiały? Zobaczymy ile osób się zgłosi i zadzwonimy się targować :D Tylko że ja z Poznania do Krakowa troszkę mam km.

Wchodzę. A może coś się znajdzie kole Łodzi lub Olsztyna?

Patrol 23-06-08 19:19

jeśli cena będzie atrakcyjna to i do Krakowa nie będzie tak daleko ;)

andrew1.8TDDI 25-06-08 01:13

Nie wiem jak teraz ale kiedy ja odwiedziłem V-Tech-a gdzieś na początku kwietnia to mieli promocje i za zawirusowanie foki dałem 1100 zamiast 1500zl :D parę kucy i momentu więcej się przydaje :wink:

Yanek 18-11-08 22:03

A moze znacie i polecicie jakąs Firme z Łodzi lub okolic co dobrze zaczipuje TDDI

Schem 19-11-08 08:32

Cytat:

Napisał Yanek
A moze znacie i polecicie jakąs Firme z Łodzi lub okolic co dobrze zaczipuje TDDI

V-tech :mrgreen:

Wszyscy dealerzy po zgraniu softu z auta wysyłają go do Krakowa. Piro jest non-stop online (nawet na wyciągu narciarskim - ma laptopa kieszonkowego :mrgreen: ) nanosi poprawki i odsyła im z powrotem.
Więc, chipa masz zawsze z Krakowa. Kwestia tylko umiejętności wgrania do auta i obsługi klienta :twisted:

Gimnastikball 19-11-08 12:15

pafcio,

Cytat:

Napisał pafcio
Tylko że ja z Poznania do Krakowa troszkę mam km.

Cytat:

Skąd: Mazury
Sikret service uder cover [boshe]

Picia78 04-12-08 16:47

Ja wam powiem jak chcecie robić foki i turbo w nich to zakładajcie Chipy a jak chcecie normalni użytkować to raczej sobie odpuście Chipy w TDci to nie są silniki przystosowane do obciąrzen tyle co fabryka dała sam miałem Boxa pużniej Chipa z V-Techu i po 50 tys foczka poszła z dymem padło turbo sam koleś w V-Techu mi mówił niech sie pan zastanowi mam am duże upusty ale w TDci już nie zrobię Chipa więc wasz wybór :cry:

ariel 02-02-09 19:26

[ witam mam pytanie w sprawie chipa mojej foczki czy znacie ta firme http://www.vtech.pl/nasza-oferta/chi...ing-59-86.html
czy jest godna polecenia cena 1200 zł i czy możecie mi przybliżyć jak foka po czipie śmiga czy jest duza róznica i czy turbo dziura poniżej 1700 obr. niecoś zniknie , gośiu z v-tech powiedział przyrost około 20-25 KM I 40-50 NM co otym sądzicie czekam na wasze wypowiedzi :?

malyjurek 03-02-09 00:23

Cze ja mam wirusa w tym silniku i powiem ze jest narazie wszystko ok! mam przejechane jakies 7 tysi i nic sie nie dzieje! u mnie była taka sytuacja ze foka nie trzymała seri i było tylko 86 km i 199Nm a po zabiegu wyszło 101km i 230Nm wiec plus 15Km! Obdzowniłem dużo zakładów i te 25 35 Km można uzyskac ale w tdi vw ale nie w tddi forda powyzej pewnej granicy silnik zaczyna kopcic i robi sie za tobą batory!ale polecam zabieg inna jazda!

bedon23 24-11-09 16:32

chip tuning TDDI
 
Witam. Robilem modyfikacje w Pabianicach. Chiptuning przez gniazdo OBD2. Focus 1.8 TDDI 90km 2003/2004rok. Po modyfikacji map wyraznie poprawila sie dynamika autka, bierze nizej od 1700 obrotow, nie jak poprzednio ok 2200-2300.
Ustawione tak zeby rwalo jak sie wcisnie na 3/4 polozenia pedal gazu. Efekt mozesz jezdzic ekonomicznie i jak potrzeba przydepnac. Wyraznie poprawia sie kultura pracy silniczka.
Moc 110km ok 280 nm moment obrotów. Niby niewiele ale i bez hamowni wyraznie sie odczuwa poprawe. Ladnie przyspiesza w calej gamie obrotow. Nie potrzeba butowac aby sie rozpedzic. Efekt ok 0.5-1l mniejsze spalanie. Spalanie trasa 110-120km/h i od czasu do czasu szybsze wyprzedanie ok 5.6l/100km. Przy agresywnej jezdzie wiadomo:"wir w baku":P. Do 100km/h ok 8 sekund wiec naprawde trzeba bystrego autka zeby sie scignac na swiatelkach. Predkosci max nie testowalem bo mi troszke szkoda autka. Narazie max 190km/h i to bez strasznych klopotow. A mysle ze pojedzie duzo szybciej.
Koszty 500zl. Niewielkie w stosunku do poprawy osiagow i mniejszego spalania. Czas wykonania modyfikacji ok 50 minut. Pozdrawiam

kleofas 24-11-09 16:35

bedon23 - jak bez hamowni to skąd wiesz jaką masz moc i moment?

MisiekT 24-11-09 16:43

bedon, zejdz na ziemie, hehe :)
chip w TDDi obowiazkowo, ale opowiadasz sporo bzdur niestety:

Cytat:

Napisał bedon23
Do 100km/h ok 8 sekund

niezle, znaczy ze bez problemu objezdzasz spod swiatel moje 2.0 zmierzone na 145KM i prawie 200Nm? Bzduuuuuuura

Cytat:

Napisał bedon23
Narazie max 190km/h i to bez strasznych klopotow. A mysle ze pojedzie duzo szybciej

taaa, veyrona polknie na sniadanie

Cytat:

Napisał bedon23
Moc 110km ok 280 nm

czyli ile? bo okolo to sobie mozna? wrzuc wykres przed robota i po robocie...

PS. albo nie wiesz o czym piszesz, albo ktos ci wmowil glupoty, albo nadal jestes mocno podjarany tematem :)
mam TDDi po wirusie, zrobilem nim juz sporo km, pierwszy zachecam do wirusowania, jezdzi sie przyjemnie - ALE do szybkiego auta duzo mu brakuje...

bedon23 24-11-09 16:48

Bylem na hamowni. Koles ktory mi to robil nie ma swojej wiec hamowalem sie dopiero kilka dni po modyfikacji w vtechu. Chodzilo mi raczej o to ze po wszystkim wsiadasz jak do innego autka, roznica jest tak wyrazna:) Ale masz racje kolego zle sie wyrazilem

---------- Post dodany o 16:48 ---------- Poprzedni post był z 16:44 ----------

Nie chcialem nikogo urazic, wiadomo ze 110km to nic, i nie ma sie co jarac taka moca. Moj ziomek robil u tego goscia Audi A4 Avant 1.9Tdi 110 i wykrecil 140km, i 300niutonow. Ale po prostu mi chodzi o to ze autko ma wyraznie poprawiona kulture pracy silnika. Tyle z mojej strony. Tez chce zachecic do tego typu modyfikacji bo 90km w seri to naprawde lipka i nie ma czym jezdzic.

kleofas 24-11-09 17:03

bedon23 - wyraźna poprawa kultury pracy to "efekt placebo" - zainwestowałeś kasę, nastawiasz się pozytywnie i już.
koleś który robi chiptuning bez wcześniejszego sprawdzenia krzywych przebiegów mocy i momentu to taki "szarlatan". nie kwestionuję jego wiedzy, ale metodę - skąd on wie co poprawić? przecież optymalna mapa jest dobierana indywidualnie

bedon23 24-11-09 17:24

Sluchajcie. Nie bede sie sprzeczal. Efekt jest naprawde odczuwalny, wiec o placebo nie ma mowy. Jezdze zawodowo w Pogotowiu Ratunkowym i pare autek przerzucilem dlatego odpuscilem sobie hamownie przed modyfikacja. Dla mnie w mojej Foce bylo wazne zeby poprawila sie dynamika przy co najmniej zachowanym poprzednim spalaniu, i umiarkowanym wydaniu pieniazkow - co tez wydaje mi sie ze osiagnalem. Zreszta nie chce byc posadzony o uprawianie kryptoreklamy, kazdy ma swoje zdanie na ten temat, i kazdy swoje podejscie i odczucia.

Kubuch 24-11-09 17:31

Cytat:

Napisał bedon23 (Post 387136)
Do 100km/h ok 8 sekund

Lol...

pum 24-11-09 17:43

niby mam benzynę i bez turbiny ale będąc w kreatorze to trochę się o tym nasłuchałem i nie jest to takie hop siup i się wgrywa. przede wszystkim trza hamować to przed żeby przynajmniej wiedzieć na czym się operuje i czy nie trzeba czegoś zrobić przed samym wirusem.

8s do 100... tia chyba z górki ;)

bedon23 24-11-09 17:45

Low. Po prostu TDDI:P Mozna moze krzesac z tego duzo wiecej, ale zajezdzic motor to nie sztuka. A TDDI ze stala geometria turbiny to nie wyscigowka, wiec wiele sie z tego nie zrobi. Jesli ktos uwaza ze to slabiutko to jego sprawa, mnie do uzytkowania w domu zupelnie wystarcza, a ogolnie Diesel to nie motor przeznaczony do sportu. Jesli ktos chce sie scigac niech kupi sobie Supre 3.0 bit turbo.

pum 24-11-09 18:03

ale nikt nie pisze że to rakieta tylko, że nierealne rzeczy wypisujesz + nie dajesz podstawowej informacji przy tego typu modyfikacjach -> ile było przed ile jest po (wykresiki)

MisiekT 24-11-09 22:01

to moze na zakonczenie powiem tak - za 500zl jedyne co dostales to pewnie podkrecenie doladowania... w 50 minut to nawet swietny tuner niewiele zdziala, szczegolnie bez hamowni...
poza tym, jezeli nie miales giftu, to troche sporawy ten przyrost i osobiscie pojechalbym na poprawke w dol... no chyba ze byles na mocno optymistycznej hamowni

gatuso_18 24-11-09 22:32

misiek ale przeciez wyrywa mu :D ma 8 do setki :P zyc nie umierac :P:D moze tuner wrzucil jakas seryjna mape :P ma moc, mniejsze spalanie to zostawmyy go :D

MisiekT 24-11-09 23:45

a moze chodzi o to ze w ciagu 8 sekund pokonuje 100... metrow :)

piotr-ek 25-11-09 00:34

Gościu bajki opowiadasz- ja tak samo mam TDDI i ten silnik to bydle wiec wyścigówka z niego marna- zastanów się co piszesz?? jak możesz mieć 8s do 100km/h to nie realne, to powiedz jakie ma przyspieszenie w serii, ja dzwoniłem do sprawdzonego warsztatu jak wyżej pisałeś V-tech ale do Krakowa i tam Pani powiedziała ze szału nie będzie ale i spalanie nie spadnie o 1L jak napisałeś, moim zdaniem padłeś ofiarą naciągacza i magika, weź zalej sobie V-power to będziesz miał 6s do setki. powodzenia

gatuso_18 25-11-09 17:02

ja mam karva 110km i szalu nie ma jak sie nie myle to 11 do setuni <hahaha> jedyny plus to spalanie jak sie cisnie ale tylko na trasie bo po miescie to lubi sobie zjesc ;/

piotr-ek 25-11-09 17:53

jak pamiętam to seria jest chyba 13 z czymś- jeżeli się mylę to przepraszam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi