Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] Chip Tuning (wirus) w silniku 1.8 TDDi (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=20016)

Patrol 12-03-11 15:07

Cytat:

Napisał lukasz18047 (Post 546409)
wielkie dzieke to jest ode mnie ok20km .a powiedzcie mi na jakiej jest to zasadzie jak to sie robi i jak dlugo to trwa??

hamowanie, przeróbka, hamowanie, potem wyjeżdżasz i testujesz, a w międzyczasie pooglądasz sobie tv w poczekalni (pewnie ze 2h zejdzie). Zadzwoń do Mariusza to się dowiesz wszystkiego -bardzo sympatyczny gość, więc na pewno będziesz zadowolony.

Keicam217 12-03-11 16:09

A ja mam pytanie czy ktoś może wie gdzie w opolskim, najlepiej w samym opolu zrobić chipa? Od razu mówię że 44 tuning chcą 1800 zł...ale chodzi mi o inne miejsca bądź osoby:D

janekfocus 12-03-11 17:20

Cytat:

Napisał Keicam217 (Post 548563)
A ja mam pytanie czy ktoś może wie gdzie w opolskim, najlepiej w samym opolu zrobić chipa? Od razu mówię że 44 tuning chcą 1800 zł...ale chodzi mi o inne miejsca bądź osoby:D

http://www.k-sport.eu/chiptuning/cennik.php

Arturek90 14-03-11 19:10

Cytat:

Napisał janekfocus (Post 548577)


Nie wiem czy dobrze rozumiem z cennika, ale 1.8tddi mieście się w kategorii "Diesel turbo / kompresor" ,czyli cena za chip 1150,00 (w przypadku mojego auta- 2001r.) ? a jeszcze jak wpadne 8.00-11.00 to 10% zniżki czyli wyjdzie za tysia?: > Może zadaje durne pytanie, ale chce wiedzieć czy czegoś nie przeoczyłem

janekfocus 14-03-11 19:52

Zadzwoń i się zapytaj .

Keicam217 16-03-11 12:49

Pisałem do nich i do mojego focusa 900zł z pomiarami na hamowni, od 10-20KM w zależności od stanu silnika i 30-40nm. I dodatkowo ewentualny demontaż sterownika 100zł.
Wydaje mi się że korzystna cena

janekfocus 16-03-11 14:16

To w takim razie mykaj na chipa i ciesz się autem !

GCSheko 16-03-11 14:21

..tylko ten demontaż sterownika mnie zastanawia...po co grzebać w nim jak odpowiednim sprzętem idzie od lat po kablu??

janekfocus 16-03-11 14:30

Powinno iść po kablu . Chyba że chcą na ściemie zarobić więcej ?

MisiekT 16-03-11 15:42

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 549879)
po co grzebać w nim jak odpowiednim sprzętem idzie od lat po kablu??

jestes pewien ze w kazdym TDDi tak mozna? od pewnego, raczej porzadnego tunera z wawy slyszalem co innego...

janekfocus 16-03-11 15:45

Czytałem kiedyś ,że tddi 75 km wyciągają sterownik . Ale jaka w tym prawda to nie wiem .

GCSheko 16-03-11 16:58

wszystkie Fordy robią się po kablu...poza niektórymi najnowszymi...wszystko zależy od posiadanego sprzętu

kwl 16-03-11 22:03

wybieram się do Vtechu na dniach ze swoim Tddi. Zobaczymy jaka seria wyjdzie, bo nakręciłem się na małego moda :)

Wysłałem Wam zapytanie przez formularz zgłoszeniowy. Macie jakiś dział obsługujący te zapytania, zebym nie czekał zbyt długo :P :) ??

BTW macie hamownię stacjonarną, czy też mobilną?

GCSheko 16-03-11 23:52

..gdzie wysłałeś..do którego Vtechu:?:

kwl 17-03-11 20:28

do centrali, do krakowa.
Czekam na odp, ale coś czuję, ze prędzej się z Tobą tutaj dogadam :)
co prawda może lepiej byłoby mi w łodzi zrobic, ale skoro wszystko i tak Wy u siebie zrobicie, a oni tylko wgrają, to zdecyduję się jednak chyba do Was jechac.
Nie wiem tylko czy nie jechac najapierw na hamownię w Łodzi i do Was jechac z wynikami, czy lepiej to wszystko na miejscu załatwic.
Jak sądzisz?

janekfocus 17-03-11 20:46

Jedz odrazu do Kraka .

GCSheko 17-03-11 20:59

..no absolutnie...co mi z wyników z innej hamowni...robionych w innych warunkach...na innym paliwie (tankowaniu)...
..pomiary i diagnozę robi się w trakcie modyfikacji, wtedy mamy dokładny przegląd wyników i reakcji :smt001

kwl 17-03-11 22:15

nie znam się, ale pewnie wiecie co mówicie :)
bardziej chodziło mi o to, że troche słabizna bedzie jak polece do Kraka, a Ty wymierzysz mi parametry daleko odbiegające od serii i powiesz, ze nie za bardzo opłaca się moda robic ) no ale cóż, kto nie ryzykuje, ten lepiej nie jeździ :)

Co prawda moja foka swoje ma już nakręcone (ok. 195 tkm), ale na moje oko daje radę. Co prawda nie mam zbytniego porównania, bo do tej pory jeźdiłem SDI (podług tego klekota prawie rakieta) i 2,0 TDCI w Mondku (no przy tym to jednak trochę słabiej wypada).

To ile czasu i monety muszę rezerwowac?

Patrol 17-03-11 22:40

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 549953)
wszystkie Fordy robią się po kablu...poza niektórymi najnowszymi...wszystko zależy od posiadanego sprzętu

ciekawe, ja w tddi '99 miałem wyciągany sterownik, ale nie płaciłem dodatkowo za montaż/demontaż (a podejść było wiele); o opcji przez kabel dopiero się stąd dowiaduje

GCSheko 17-03-11 23:09

Cytat:

Napisał Patrol (Post 550456)
ciekawe, ja w tddi '99 miałem wyciągany sterownik, ale nie płaciłem dodatkowo za montaż/demontaż (a podejść było wiele); o opcji przez kabel dopiero się stąd dowiaduje

..tak jak mówię...nie wszyscy mają sprzęt do czytania wszystkiego po kablu...dla mnie to absolutnie wygoda...kolejna modyfikacja, to tylko kilka minut na kabelku, no i bez ryzyka połamania sterownika...ale przy czytaniu wprost ze sterownika, mam zapis całości, nie tylko map pracy silnika, i w razie "w" można postawić sterownik na "nogi"...albo zaprogramować inny:smt001

Cytat:

Napisał kwl (Post 550450)
nie znam się, ale pewnie wiecie co mówicie bardziej chodziło mi o to, że troche słabizna bedzie jak polece do Kraka, a Ty wymierzysz mi parametry daleko odbiegające od serii i powiesz, ze nie za bardzo opłaca się moda robic ) no ale cóż, kto nie ryzykuje, ten lepiej nie jeździ Co prawda moja foka swoje ma już nakręcone (ok. 195 tkm), ale na moje oko daje radę. Co prawda nie mam zbytniego porównania, bo do tej pory jeźdiłem SDI (podług tego klekota prawie rakieta) i 2,0 TDCI w Mondku (no przy tym to jednak trochę słabiej wypada).

..jeśli ogólny stan motorka jest OK...turbina wstaje od 2tys. obr. i ciągnie do końca...nie wyje jak odrzutowiec...nie kopci nadmiernie, to można przyjąć że jest zdatny...ew. mamy warsztat i można coś niecoś ponaprawiać :grin:
..czas potrzebny na chipsa to 1...2h (po kabelku :grin: )

kwl 18-03-11 19:00

no to w takim razei będzie dobrze :) wszystkie wymienione parametry w normie :) jeżeli coś wyjdzie to tylko na diagnostyce. Ostatnio robiłem, to błędów nie było w silniku. Jkaies tylko pierdoły już wykasowane :) autko zbiera się ładnie. Mam wrażenie nawet, że turbo załącza się wcześniej niż 2 tys, bo ciągnie łądnie już od ok. 1,8, nie kopci i daje w palnik nawet na 5 przy wyprzedzaniu - rzadko kiedy muszę redukować :)

myślę, że może uda mi się pojawić w przyszły piątek od rana.
Nie pisałes nic o kosztach, wiec mogę przyjać maksymalnie wariant ze stronki? :)

kwl 18-03-11 22:26

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 550757)
a co do ceny..forumowicze mają rabaciki [palacz]

Czekałem na powyższe :smt098

co do umówienia terminu. Jest taka szansa, że to Ty zajmiesz się moim egzemplarzem?
Jeżeli tak, to napisz drogi kolego kogo mam prosić do telefonu na umówienie terminu :)
Chyba, że chcesz pozostać anonimowy i mam podać nazwę użytkownika forum :)

GCSheko 18-03-11 22:54

..heh kolego..jak byś forum poczytał dokładniej, to byś wyczytał że ja sam te autka od dawna robię..już nie w V-tech..tak jak połowę zachipsowanych w Polsce Fordów z forów FCP i MKP :smt111

kwl 19-03-11 00:08

:):):)
no przyznaję, jakos specjalnie nie zagłębiałem się w przebieg Twojej kariery [palacz]

w takim razie jak ustalę harmonogram mojego przyszłego tygodnia - co nastąpi w poniedziałek, to piszę na PW i umawiamy się na konkrety.

janekfocus 25-03-11 15:01

Czyli wyszło tyle ile powinno :-P Pamiętam jak ja się cieszyłem po chipsie 8)

---------- Post dodany o 15:01 ---------- Poprzedni post był z 14:58 ----------

W sumie to ja mam 243 Nm przy 2509 rmp a ten co robiłeś ma przy 2332 rmp największy moment .

kwl 25-03-11 16:51

No właśnie wróciłem od Heko i muszę przyznać, że od dzisiaj mam zupełnie nowe auto :):):)
Nie wiedizałem, ze przyrost tych 13KM i 40 Nm sprawi mi taką radość :)
Zupełnie inna jazda. Przyspieszanie zadowalające na 5, nie trzeba nic redukować, na 4 pod niezłe górki na "siódemce" szedł jak burza...
Dla mnie bomba!!!
Polecam niezdecydowanym przejażdżkę do Grzegorza. Za przyzwiote pieniądze można zmienić auto nie do poznania.

Na temat spalanie na razie się nie wypowiadam, bo nie robiłem pomiaru.
Patrząc jednak na wskazówkę i przejechane km, wygląda na to, że jest tak jak było.
Pytanie więc, po co z tym czekać??? :)

janekfocus 25-03-11 18:01

kwl znam to uczucie . Fajnie autko chodzi po chipsie [tuning]

kwl 25-03-11 18:08

:D:D:D

mam tylko nadzieję, że zbyt szybko się nie przyzwyczaję :)


A długo już śmigasz u siebie po wirusie? (km)

janekfocus 25-03-11 18:11

Dokładnie od 24 grudnia 2010 rok. Po chipie okazało się że sprzęgło do wymiany , zmieniłem i wszystko gra elegancko . Ja do dzisiejszego dnia się cieszę z jazdy .
P.s zrobiłem około 5 tyś km . może troszkę więcej . Spalanie to samo (mowa o normalnej jezdzie , bo przy bucie to i bez chipa więcej spali ).

kwl 25-03-11 18:18

No to ja na bieżąco będę zdawał relacje jak u mnie przy moich przebiegach. U mnie 5 tkm będzie za miesiąc myślę, to podzielę się wrażeniami :)

Na razie to pełna podjarka :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi