Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Błąd oznaczeń mojego focusa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=19574)

marin27 11-11-07 14:11

Błąd oznaczeń mojego focusa
 
Mam takie pytanie, odnośnie znaczków na moim aucie. Posiadam focusa 1,8 TDDI 2000r sprowadzony z Włoch wersia Ghia, a na drzwiach mam znaczki zetec. Myślałem że zetec dotyczy benzyny a nie diesla???

Yerzo 11-11-07 14:18

bity w bok i zmieniane drzwi ? :) sprawdz oznaczenia na szybach czy są z jednego rocznika.

moons 11-11-07 14:21

a może ktoś miał takiego fiola i zerwał Ghia a przykleił zetec :roll:
Pozdrawiam

marin27 11-11-07 14:31

Auto było uderzone ale drzwi nie były wymieniane a szyby są z jednego rocznika. Natomiast te znaczki wyglądają na przyklejone nie oryginalnie przez sprzedającego. Musze nabyc i wymienic na ghia.

drof 11-11-07 15:06

nie wiem jak to jest, natomiast zauważylem że po Angli pełno TDCi śmiga ze znaczkiem ZETEC :?: :?:

Arturek 11-11-07 21:22

Re: Błąd oznaczeń mojego focusa
 
Cytat:

Napisał marin27
Mam takie pytanie, odnośnie znaczków na moim aucie. Posiadam focusa 1,8 TDDI 2000r sprowadzony z Włoch wersia Ghia, a na drzwiach mam znaczki zetec. Myślałem że zetec dotyczy benzyny a nie diesla???

Wstaw zdjęcia tych znaczków.
Jak pamietam to ghia miała chromowe nakładki progowe ze znaczkiem ghia, drewienko i inne dodatki. Czy to na pewno ghia?
TDDI i Zetec = faktycznie dziwne.
pozdrawiam
Arturek

piotr_as 11-11-07 22:52

Cytat:

Napisał drof
nie wiem jak to jest, natomiast zauważylem że po Angli pełno TDCi śmiga ze znaczkiem ZETEC

Też to kurde widziałem ze na dieslach był napis zetec, dokładnie to przyklejone miały na nadkolach i z tyłu na klapie :shock:

matteoz21 12-11-07 17:25

Równiez potwierdzam- znajoma nabyła mondeo-anglika w dieslu i na tylnej klapie ma ZETEC :!:
Hmm dziwna sprawa :? Ciekawe co w takim przypadku napisane jest na silniku [screwy]

wojtiix 12-11-07 19:20

Ja tez mam TDCI z Wloch i napis ZETEC na prawych przednich drzwiach bodajze przed listwa drzwiowa. Jak ogladalem auta to chcialem go opuscic bo myslalem ze to benzinka :P Na dywaniku u kierowcy tez jest napis ZETEC

MicBud 14-11-07 09:11

Witam,
pozwol sobie podpiąć pytanie odnośnie oznaczenia na szybach. Na wszystkich z wyjątkiem przedniej mam logo Ford i rok auta. Przednia jest Pilkington i bez loga. Facet, od którego kupiłem auto mówi, że nie była wymieniana i że jest oryginalna. Z tego co wyczytałem w necie jest to dostawca Forda. Też tak macie?

adi1222 14-11-07 09:18

Zobacz date na szybie i będziesz wiedział, dużo szyb przednich jest wymienianych szczególnie w sprowadzanych fokach, ja mam 3letnią szybę w 6 letnim aucie i już mam 2 odpryski, także raczej bez afery, chyba że masz opcje podgrzewanej szyby to sprawdź czy grzeje :wink:

thermalfake 14-11-07 20:00

Na pewno Ford w foczkach wkładał Sekurit'a

moons 14-11-07 20:11

Cytat:

Napisał MicBud
Przednia jest Pilkington i bez loga. Facet, od którego kupiłem auto mówi, że nie była wymieniana i że jest oryginalna. Z tego co wyczytałem w necie jest to dostawca Forda.

Dostawcą to on może i jest ale fabryczna szyba jest na pewno z logo Forda także facet oszukał Ciebie mówiąc że szyba nie wymieniana, na 100% wymieniona.
Pozdrawiam

m1siek 19-01-09 01:41

Witam,
Na wyspach znaczek ZETEC oznacz werję wyposazenia, taką mam.
Nie ma znaczenia jaki jest silnik. Może w innych krajach też występowała taka wersja.
Pzdr.

gregory.p 19-01-09 21:02

Witam, dokładnie, we Włoszech również Zetec, Ghia to są wersje wyposażenia.
Nie istnieje tam natomiast wersja X100 czy inne które są u nas, są to wewnętrzne akcje Forda skierowane dla danego kraju.

TheBOSS 26-05-09 12:07

Witam mam taki sam problem na drzwiach i dywaniku kierowcy mam znaczek Zetec pod maską 115ps TDCi o co tu chodzi (roczkim 2003). Nie wiem o co biega ale to może dotyczy wypasu auta, może to jest powiązane z tym ze to nowszy typ silnika, dwumasowe sprzęgło itp Czy auto było bite nie wiem, wiem tylko ze wymieniana była przednia szyba a drzwi lakierowane (były porysowane gwoździem czy czymś podobnym, i były one w takim samym kolorku.

Szymeq 26-05-09 12:16

U siebie mam taki manewr, że na przedniej szybie nie widac loga FORD ... jakież było moje zdziwienie gdy pewnego razu pod światło zauważyłem to logo ... oraz ślady wycierania go.. po co taki manewr ? Zostałem zapewniony, ze szyba nigdy nie była wymieniana :roll:

eidos 26-05-09 14:00

Cytat:

Napisał wojtiix
Ja tez mam TDCI z Wloch i napis ZETEC na prawych przednich drzwiach bodajze przed listwa drzwiowa. Jak ogladalem auta to chcialem go opuscic bo myslalem ze to benzinka :P Na dywaniku u kierowcy tez jest napis ZETEC


Moja foka też z Włoch też TDCI tylko z grudnia 2001 i ma dokładnie to samo co wyżej

sylweck 26-05-09 21:12

w moim focusie też tak jest-na przedniej szybie nie ma logo ford tylko pilkington.-szyba jest podgrzewana -i podobno nie była wymieniana


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi