Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Jak działa EBA w waszych Fokach? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23164)

tomkurk 13-08-08 14:27

Jak działa EBA w waszych Fokach?
 
Przed 2008 rokiem EBA było dostępne w Focusie za dopłatą, teraz wraz z ESP powinno być seryjnie. U mnie jednak system ten działa chyba trochę dziwnie.

W momencie szybkiego przeniesienia stopy z gazu na hamulec pedał hamulca jest jakby "wciągany" w podłogę i stawia minimalny opór. W efekcie skok pedału jest bardzo duży - wrażenie jest takie, jakby hamulce były przegrzane albo nie było płynu w układzie! Za pierwszym razem byłem lekko przerażony. Nie włączają się też światła awaryjne jak w innych tego typu systemach.

Miałem okazję jeździć samochodami innych marek z podobnymi systemami i tam działało to trochę inaczej. Pedał hamulca stawiał normalny opór, tyle że samochód hamował maksymalną mocą bez względu na siłę nacisku na pedał aż do momentu jego całkowitego zwolnienia. Taki sposób działania systemu wspomagającego awaryjne hamowanie wzbudza moim zdaniem większe zaufanie.

Jak EBA działa w waszych Fokach?

KP 13-08-08 15:26

Cytat:

Napisał tomkurk
W momencie szybkiego przeniesienia stopy z gazu na hamulec pedał hamulca jest jakby "wciągany" w podłogę i stawia minimalny opór

dokładnie tak
widocznie inne marki maja to w inny sposób rozwiązane

tomkurk 14-08-08 10:21

Dzięki za odpowiedź. Jestem spokojniejszy:)

Styku78 23-09-08 15:56

Re: Jak działa EBA w waszych Fokach?
 
Cytat:

Napisał tomkurk
. Nie włączają się też światła awaryjne jak w innych tego typu systemach.

No właśnie, czy ktoś z urzytkownikow nowego focusa z 2008 po liftingu zauwazył, zeby przy nagłym hamowaniu włączały sie światła awaryjne - tak przynajmniej jest w instrukcji - ten gajer miał być w nowych focusach a nie jest.

mark54 23-09-08 17:42

Re: Jak działa EBA w waszych Fokach?
 
Cytat:

Napisał tomkurk
...W momencie szybkiego przeniesienia stopy z gazu na hamulec pedał hamulca jest jakby "wciągany" w podłogę i stawia minimalny opór.

Nie mam takiego efektu a mam system EBA.

Cytat:

Napisał tomkurk
...Miałem okazję jeździć samochodami innych marek z podobnymi systemami i tam działało to trochę inaczej. Pedał hamulca stawiał normalny opór, tyle że samochód hamował maksymalną mocą bez względu na siłę nacisku na pedał aż do momentu jego całkowitego zwolnienia.

U mnie zdecydowanie wyglada to tak jak w opisie powyzej,
no moze minimalnie latwiej wciska sie wtedy hamulec,
ale nie zeby "wciagalo" pedal w podloge.

KP 23-09-08 19:27

Cytat:

Napisał mark54
no moze minimalnie latwiej wciska sie wtedy hamulec,

i własnie o to chodzi dla jednych jest to "wciąganie" dla innych stawianie minimalnego oporu
dla jeszcze innych "łatwiej" wciska się pedał hamulca

DarknesS 23-09-08 21:32

Hmmm mimo że mojej foki to nie dotyczy to czasami też mam wrażenie, iż pedał hamulca czasem chodzi z lekkością a innym razem z większym oporem... Czym to może być spowodowane? Dodam, że hamulce są w b. dobrym stanie a płynu nie brakuje.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi