Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   1,8 diesel - troszkę dziwny odgłos (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=2135)

pako 13-04-05 15:21

1,8 diesel - troszkę dziwny odgłos
 
na wolnych obrotach, gzdzieś w okolicach alternator itd. słyszalny mam pewien odgłos
ciężko mi określić co to za odgłos - pojawia się dość cyklicznie raz na 4-5s
mechanik powiedział mi, że to "urok" waku-pompy (mam nadzieję, że dobrze napisałem to co usłyszałem) - czy ktoś może to dla mego spokoju potwierdzić ?

marekj 13-04-05 15:27

[hmm] raczej nie potwierdzę - przynajmniej nie zaobserwowałem u siebie, ale sprecyzuj lepiej ten odgłos (stukanie, piszczenie, itp)

A waku-pompa to pompa podcisnienia do serwa jak rozumiem ?

pako 13-04-05 15:33

z tego co zrozumiałem jest to pompa od ukł. hamulcowego
a odgłos - nie mam pojęcia - ani trzask, pisk moze coś w stylu oodlosu obtarcia jakiegoś kółeczka o plastik ??
po delikatnym zwiększenieu obrotów już nic nie słychać

lobuz 13-04-05 15:39

u mnie wystepuje znane zjawisko tzw. piszczenie foki. Zawsze rano w zime troche piszczy. Niektorzy mowili, ze to cos z rozrzadem (rolka, napinacz). Jakies 3 miesiace temu wymienialem rozrzad... Teraz jak sie zrobilo cieplej b. zadko cos piszczy...odpukac

NeroN 13-04-05 17:15

Tez mi tak z rana piszczało jak zimno było, albo wilgotno.
Waku-coś tam, to mi się kojarzy z jakąś pompą która robi podciśnienie...

Picia78 13-04-05 17:31

To raczej urok Diesla 90ps jak mialem takiego też mi piszczalo ale jezdził :mrgreen:

pinio_tdci 13-04-05 18:49

Poslucham u siebie, czy pompa podcisnienia ('vacuum pump' - jak sie juz chcial popisaywac angielszczyzna, burak jeden :oops: ) wydaje jakies odglosy, do tej pory nie 'zaslyszalem' [screwy]

pako 13-04-05 19:48

jutro jadę na wymianę filty, oleje to jeszcze niech fachmani obsłuchają - napiszę jak diagnoza
łamię się trochę z rozrządem (niby 94tys. przebiegu udokumentowane) ale ?
a narazie dzięki

lobuz 14-04-05 15:15

Cytat:

Napisał pako
jutro jadę na wymianę filty, oleje to jeszcze niech fachmani obsłuchają - napiszę jak diagnoza
łamię się trochę z rozrządem (niby 94tys. przebiegu udokumentowane) ale ?
a narazie dzięki

sprowadzilem autko z Francji, ktore tez mialo 94 tys i od razu wymienilem olej, wszystkie filtry i rozrzad. Mam ksiazke serwisowa i faktury (z wpisanym przebiegiem i VIN-em) na naprawy itp. wiec przebieg u mnie jest pewny. Mimo to nie ryzykowalem i tobie tez TO radze.

ragozd 14-04-05 22:17

Tez przy 100 ts wolalem rozrzad wymienic - licho nie spi :)

pako 15-04-05 10:25

odebrałem autko i cisza
przyczyną dziwnego "odgłosu" okazał się wyciągnięty pasek od alternatora
rozrząd zmieniony, olejki, filtry i inne płyny, pozostało śmigać :D

tecman 15-04-05 16:24

Cytat:

Napisał pako
odebrałem autko i cisza
przyczyną dziwnego "odgłosu" okazał się wyciągnięty pasek od alternatora
rozrząd zmieniony, olejki, filtry i inne płyny, pozostało śmigać :D

a ile ubylo w kieszeni w zwiazku z wymiana rozrzadu??

ragozd 15-04-05 16:28

Ja dalem chyba 500 zl z robocizna

tecman 15-04-05 16:32

Cytat:

Napisał ragozd
Ja dalem chyba 500 zl z robocizna

czesci+robocizna = 500PLN?? ale to chyba nie w ASO :mrgreen:

pako 15-04-05 18:07

hmm, o tym nie lubię pisać - ale i tak chyba nie mogę złego słowa powiedzieć
a więc: wszystkie te paski, oleje, filtry, robocizna - 700 brutto (nie ASO oczywiście)
co prawda części troszke po znajomości a i mechanik znajomy :)

[ Dodano: Pią 15 Kwi, 2005 ]
ła... o czymś zapomniałem
860 brutto :(

kfocus 01-05-05 18:54

rozrzad zrobilem po 150kkm, wyjety pasek nie byl poszarpany, brak pekniec, sladow zuzycia itp. Koszt paska (Ford) 219 brutto (z napinaczem) + robota.

Co do dzwiekow - tez mam cos (juz przez 50kkm), gdy silnik zimny, na wolnych obrotach, ale sprecyzowac ten dzwiek ciezko (moze dyktafonem nagram :-)

PS zaczal mi sie pocic przy polaczeniach z intercoolerem, szczegolnie lewy przewod (patrzac na silnik). Czy ktos takie objawy posiada?

marekj 01-05-05 22:39

Cytat:

Napisał kfocus
rozrzad zrobilem po 150kkm, wyjety pasek nie byl poszarpany, brak pekniec, sladow zuzycia itp. Koszt paska (Ford) 219 brutto (z napinaczem) + robota.

No to stalowe nerwy masz, choć faktycznie w dieslu pasek jakby duzo mniej cierpi niż w benzyniaku, ja jednak wymienię gdzies przy 115-120kkm

Cytat:

Co do dzwiekow - tez mam cos (juz przez 50kkm), gdy silnik zimny, na wolnych obrotach, ale sprecyzowac ten dzwiek ciezko (moze dyktafonem nagram :-)
U mnie zimą gdy jest wilgotno okrutnie piszczy, teraz ale tylko czasami słyszę cos na kształt buczenia czy jakoś tak, ale bardzo krótko i nie zawsze

Cytat:

PS zaczal mi sie pocic przy polaczeniach z intercoolerem, szczegolnie lewy przewod (patrzac na silnik). Czy ktos takie objawy posiada?
Mój sie tam poci od jakichś 35kkm (tzn jak go kupiłem to juz tak było), to chyba norma - oleju praktycznie nie bierze, dolewam jakieś 0,5 l pomiędzy przeglądami, głównie wtedy jak go troche pogonię w trasie.

kfocus 02-05-05 00:39

Cytat:

Napisał marekj
No to stalowe nerwy masz, choć faktycznie w dieslu pasek jakby duzo mniej cierpi niż w benzyniaku, ja jednak wymienię gdzies przy 115-120kkm

W benz 1.8Zetec tez wymienilem po 150kkm, stan paska rowniez idealny.

Cytat:

Napisał marekj
U mnie zimą gdy jest wilgotno okrutnie piszczy, teraz ale tylko czasami słyszę cos na kształt buczenia czy jakoś tak, ale bardzo krótko i nie zawsze

Piszczy pasek klinowy. Pomaga nasmarowanie specjalnym smarem do tych paskow (pytaj u mechanikow).

Cytat:

Napisał marekj
Mój sie tam poci od jakichś 35kkm (tzn jak go kupiłem to juz tak było), to chyba norma - oleju praktycznie nie bierze, dolewam jakieś 0,5 l pomiędzy przeglądami, głównie wtedy jak go troche pogonię w trasie.

No mnie to pocenie zaczyna niepokoic bo sie nasila. Musze to zweryfikowac. Co do dzwieku - takie buczenie :-)
Olej jak naleje, tak po 15kkm spuszczam ta sama ilosc. O dolewaniu nie ma mowy. Jezeli bierze to niezauwazalne ilosci. Po trasie lata non stop i duzo w trybie mieszanym, czyli extrema :mrgreen:

lobuz 11-05-05 15:42

Cytat:

Napisał kfocus
Cytat:

Napisał marekj
Mój sie tam poci od jakichś 35kkm (tzn jak go kupiłem to juz tak było), to chyba norma - oleju praktycznie nie bierze, dolewam jakieś 0,5 l pomiędzy przeglądami, głównie wtedy jak go troche pogonię w trasie.

No mnie to pocenie zaczyna niepokoic bo sie nasila. Musze to zweryfikowac. Co do dzwieku - takie buczenie :-)
Olej jak naleje, tak po 15kkm spuszczam ta sama ilosc. O dolewaniu nie ma mowy. Jezeli bierze to niezauwazalne ilosci. Po trasie lata non stop i duzo w trybie mieszanym, czyli extrema :mrgreen:

Moja foczka poci sie i czasami piszczy gdy silnik jest zimny. Oleju tez nie bierze. Gdy kupowalem w ASO panowie powiedzieli, ze pocenie sie przewodow w t to normalka...Jezdze i na razie sie tym nie przejmuje. Z tego co piszecie to raczej czesty przypadek...

wojtas 15-05-05 09:40

A czy na miarce oleju macie widoczny dokladny stan? Ja mam zawsze jakis caly zamazany mimo wycierania po 5-10 razy.

kerownik 15-05-05 10:23

złącza intercoolera
 
U mnie, pocenie się przy złączu intercoolera, ustąpiło po wymianie lub dociśnięciu opasek metalowych lub wymianie łącznika elastycznego.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi