Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   ++ rozwalona foczka :( - pytanie ++ (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=624)

matt 30-01-05 14:36

++ rozwalona foczka :( - pytanie ++
 
Witam serdecznie

..... wczoraj niestety moja foka uległa wypadkowi/ stłuczce, facet wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu i nadjeżdżający poldek próbował się ratować, na moje nieszczęście tak go wyminął że przywalił we mnie, a ja chciałem się włączyć do ruchu i grzecznie stałem :roll: ...... mniejsza o to..... uderzenie było z lewej strony, skasowane: nadkole, błotnik, lampa jedna w drzazgi poszła drugiej połamało mocowania, grill i pół zderzaka nie ma, maska podskoczyła do góry więc chyba jest cała .... i tu przechodzę do pytania, czy ktoś z Was miał może podobny przypadek i wie na co zwrócić uwagę, czy coś przy okazji nie strzeliło gdzieś, słyszałem że trzeba sprawdzić klime a dokładniej ciśnienie w niej, bo moze przy uderzeniu przeciął się jakiś weżyk czy coś ...... aha i jak wygląda sprawa z autem zastępczym :?: auto ubezpieczone jest w allianz ......

pozdr. matt

moon 30-01-05 14:59

Uderzyl z prawej strony? Od tej strony pod zdrezakiem i blotnikiem jest zbiornik od klimy.
Z mojego doswiadczenia to wszystko widac dopiero po rozebraniu Najciekawsza w tym wszystkim jest geometria.
Oddaj do dobrego warsztatu i bedzie dobrze :)

@ndy 30-01-05 15:02

:smt086 :smt086 :smt086 :smt086

Przykrość - ale szczęście, że nic Ci się nie stało ......

Cóż można doradzić.... ja bym załatwiał naprawę bezgotówkową przez ASO.... a szczególnie przez ASO jeśli masz samocód na gwarancji mechanicznej/perforacyjnej.....

PS. Alianz na 100% daje auto zastępcze jeśli byłbyś w drodze, zdaje się więcej niż 70km od domu.... a w Twojej sytuacji to trzeba raczej negocjować z ubezpieczalnią sprawcy....

matt 30-01-05 15:18

.... uderzył z lewej, na szczęście :roll: ....... auto jest jeszcze na gwarancji podobno za auto zastępcze miałby płacić ubezpieczyciel sprawcy całego zamieszania czyli warta ..... w poniedziałek się okaże co i jak :idea: ......

pozdr. matt

@ndy 30-01-05 16:11

Firma doktora J. powiadasz..... :smt107 :smt017

Tym bardziej rób bezgotówkowo w ASO ....... :smt023 :smt023 :smt023
- już nie tylko ze względu na gwarancję mechaniczną i pereforacyjną.... :smt104

w@riat 31-01-05 09:32

Cytat:

Napisał @ndy
PS. Alianz na 100% daje auto zastępcze jeśli byłbyś w drodze, zdaje się więcej niż 70km od domu.... a w Twojej sytuacji to trzeba raczej negocjować z ubezpieczalnią sprawcy....

Allianz daje samochód zastępczy na czas naprawy (albo 7 dni) ale jak robisz szkodę z ich ubezpieczenia.

To co piszesz to asistance.Działa zawsze(poza miejscem zamieszkania) i nie jest liczony jako szkoda.

rafilu 31-01-05 13:52

Oj z wartą to ciężko! Sam przez to przechodziłem. Koniecznie bezgotówkowo ! I nie daj się naciągnąć na pokrycie kosztów amortyzacji !

marekj 31-01-05 14:13

Cytat:

Napisał @ndy
PS. Alianz na 100% daje auto zastępcze jeśli byłbyś w drodze, zdaje się więcej niż 70km od domu.... a w Twojej sytuacji to trzeba raczej negocjować z ubezpieczalnią sprawcy....

@ndy: czy to są warunki dla zwykłych ludziufff czy dla tych co mają auta na firmę? Bo zwykle tu są różnice. Tak się pytam bo za 3 tyg musze fokę ubezpieczyć, a że pakiety w pizetju sie pokończyły i jeszcze szybę sobie z AC zafundowałem to bym chyba musiał zmienić ubezpieczalnię.

w@riat: te 7dni na naprawę to dają jak robisz z ich AC ale zapewne wtedy tylko gdy bezgotówkowo? (nasz ulubiony [wpysk] :smt062 admin z AC coś pisał że jezdzi zastepczym od alianza bo mu z AC naprawiają)

ogólnie: możecie tego alianza polecić czy nie? Pomijam w tej chwili koszty bo to sobie sprawdzę

moon 31-01-05 14:58

Cytat:

Napisał marekj
ogólnie: możecie tego alianza polecić czy nie? Pomijam w tej chwili koszty bo to sobie sprawdzę

Polecic chyba mozna ale ceny maja szokujace... Mi wyliczyli chyba ponad 6 tys. a ubezpieczylem w koncu w Warcie za nie cale 4 tys.

@ndy 31-01-05 18:32

Cytat:

Napisał marekj
ogólnie: możecie tego alianza polecić czy nie? Pomijam w tej chwili koszty bo to sobie sprawdzę

Ogólnie mogę..... Ubezpieczenie we wrześniu kosztowało pakietowo w Alianz 4,2% od wartości brutto (nawet dla samochodów z kratką, za które już odebrano vat... [screwy]) - Alianz przetrenowaliśmy we sierpniu/wrześniu 2003 po pokazach lotniczych pod Srodą Śląską.... [hmm]
Z tego co pamiętam, nie ma żadnych różnic przy ubezpieczaniu pakietowym Foczek "ciężarowych" i "osobowych" - zresztą, Ford ma sztamę z Alianz, więc wstąp do każdego dealera Forda i pogadaj z agentką.... [hmm]

w@riat 31-01-05 20:18

Cytat:

Napisał @ndy
Cytat:

Napisał marekj
ogólnie: możecie tego alianza polecić czy nie? Pomijam w tej chwili koszty bo to sobie sprawdzę

Ogólnie mogę..... Ubezpieczenie we wrześniu kosztowało pakietowo w Alianz 4,2% od wartości brutto (nawet dla samochodów z kratką, za które już odebrano vat... [screwy]) - Alianz przetrenowaliśmy we sierpniu/wrześniu 2003 po pokazach lotniczych pod Srodą Śląską.... [hmm]
Z tego co pamiętam, nie ma żadnych różnic przy ubezpieczaniu pakietowym Foczek "ciężarowych" i "osobowych" - zresztą, Ford ma sztamę z Alianz, więc wstąp do każdego dealera Forda i pogadaj z agentką.... [hmm]

Dziś płaciłem piąty pakiet w Allianz , wyliczyli mi na 6% mimo max zniżki za bezszkodowość.Ale takie są koszty w wawce, żebyście nie myśleli że tu nam tak lekko. :lol:
Opłacało sie bardziej niz gdzie indziej.(PZU,Warta, Cigna itp)

Miner 01-02-05 08:32

Alianz wylicza pakiet na podstawie wartości auta wg. eurotaxu na dzień zawarcia ubezpieczenia. W PZU za ubezpieczenie zapłaciłbym ok. 600 złociszy więcej jak w Alianz

tomkx 01-02-05 20:55

Cytat:

Napisał w@riat
Dziś płaciłem piąty pakiet w Allianz , wyliczyli mi na 6% mimo max zniżki za bezszkodowość.Ale takie są koszty w wawce, żebyście nie myśleli że tu nam tak lekko. :lol:
Opłacało sie bardziej niz gdzie indziej.(PZU,Warta, Cigna itp)

Też tak mi się zdaje - w moim przypadku PiZetjU chciało za pakiet parę stówek więcej niż Alianz i to mnie przekonało.

A szybę tylną (wybita przez tzw. "złych ludzi") wymienili mi z AC szybko i bez problemu. :)

marekj 02-02-05 13:17

Cytat:

Napisał w@riat
Dziś płaciłem piąty pakiet w Allianz , wyliczyli mi na 6%

Piaty pakiet czyli na piąty rok eksploatacji? Coś kojarzyłem że Twoja foczka to 2000 roku jest i wychodzi mi szósty rok...

Pytam bo moja jest z maja 2000 (rejestrowana koniec lipca 2000). Kupilem ja w lutym i sie teraz zastanawiam czy załapię sie za pakiet czy raczej dupa blada i trza płacić OC+AC

Dotychczas byłem w pizetju ale tam już na pewno pakietunie dostanę.

w@riat 02-02-05 16:47

Cytat:

Napisał marekj
Cytat:

Napisał w@riat
Dziś płaciłem piąty pakiet w Allianz , wyliczyli mi na 6%

Piaty pakiet czyli na piąty rok eksploatacji? Coś kojarzyłem że Twoja foczka to 2000 roku jest i wychodzi mi szósty rok...

Pytam bo moja jest z maja 2000 (rejestrowana koniec lipca 2000). Kupilem ja w lutym i sie teraz zastanawiam czy załapię sie za pakiet czy raczej dupa blada i trza płacić OC+AC

Dotychczas byłem w pizetju ale tam już na pewno pakietunie dostanę.

Hehe,Niby racja foka z 2000 ale 1 rejestracja w 30 stycznia 2001.
Dlatego piaty pakiet.

Co do allianz to chyba 6 rok juz bez pakietu, ale moze coś zmienili.

marekj 03-02-05 01:14

Cytat:

Napisał w@riat
Hehe,Niby racja foka z 2000 ale 1 rejestracja w 30 stycznia 2001.
Dlatego piaty pakiet.

Co do allianz to chyba 6 rok juz bez pakietu, ale moze coś zmienili.

No to się karwa zgadza. Znaczy sie trza liczyc bez pakietu [panna]. W pizretju to juz nawet na 5 rok ni ma. Matiza ubezpieczałem od 27.09 na piąty rok i jeszcze był pakiet, a od 1.10 już znieśli [hehe]

@ndy 03-02-05 09:31

Zadzwoń do Link4... [los] [los] [los]

w@riat 03-02-05 09:58

Cytat:

Napisał @ndy
Zadzwoń do Link4... [los] [los] [los]


Czemu nie???
w OMC można wybrać miedzyinnymi i Linka4

@ndy 03-02-05 10:06

To czemu nie kupiłeś Link4 tylko Alianz ?! [hmm]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi