Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Przycisk otwierania bagażnika (kabina/pilot) nie działa (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=41373)

noosferatou 16-07-10 17:17

Przycisk otwierania bagażnika (kabina/pilot) nie działa
 
Witam.
Oj dawno mnie tu nie było ;) no ale dobra do problemu. Od jakiegoś tygodnia umarł mi przycisk w kabinie od otwierania bagażnika w tym samym momencie przestało działać tez otwieranie bagażnika z pilota(centralny oryginalny fordowski) . został jedynie kluczyk. przeszukałem forum ale jakos nie znalazłem odpowiedzi (albo slepy jestem:P). centralny normalnie działa, autoalarm tez. ktos ma jakąś podpwiedz gdzie moge szukac przyczyny?

kleofas 16-07-10 17:36

w kabelkach prowadzących do zamka w klapie

noosferatou 16-07-10 18:13

one są gdzieś jeszcze narażone na uszkodzenia czy głównie na łączeniu klapy z resztą nadwozia?

moritz86 16-07-10 19:08

a ja obstawiam spierdaczony siłownik w klapie :) sciagnij plasticzek z klapy, mocowany jest na 4 koleczki rozporowe i z 6 zatrzaskow i podlacz do siłownika napiecie na krotko, a wszystko stanie się jasne :)

noosferatou 16-07-10 19:14

dotrę do domu po robocie to spróbuję tylko jakie napięcie mu podać?

moons 16-07-10 19:18

jakie kabelki? jaki siłownik? zajrzyj do FAQ jest tam opisane rozwiązanie Twojego problemu
Pozdrawiam

noosferatou 18-07-10 17:27

dzieki za odpowiedzi. wczesniej nie zauwazylem tego w faq :P

stefanek24 26-07-10 21:21

Witam,

pozwolę sobie odkopać temat, bo mam podobny problem. Otóż jak w temacie nie działa klapa z przycisku. Wciskając go słyszę jak cyka przekaźnik, jak mierze prąd na wtyczce do zamka to jest 12v. Zastanawia mnie tylko jak to ma otwierać...te 12v mam na wciąż. Czy to jest właśnie wina tego przekaźnika w module GEM co jest w faqu...czy to jeszcze inny problem??

pitmax78 28-07-10 18:18

ja mam to samo padło mi otwieranie bagażnika z kokpitu i z kluczyka, jednocześnie przestały migać kierunki podczas zamykania centralnego.

podczas próby otwarcia bagażnika słychać cyknięcie za schowkiem po stronie pasażera i na tym się kończy.

Co można z tym zrobić???

Bourne 28-07-10 20:46

Sprawdźcie kable w przelotce

pitmax78 29-07-10 17:39

Cytat:

Napisał Bourne (Post 469103)
Sprawdźcie kable w przelotce

prosiłbym trochę jaśniej
nie mam pojęcia w jakiej przelotce??

kleofas 29-07-10 17:52

w przelotce między budą a klapą (czarna guma przy górnej krawędzi dachu)

pitmax78 09-08-10 20:59

okazało sie ze wtyczka w klapie wysunęla sie i jej ponowne włozenie rozwiązało cay problem. Niestety jest ona tak zamocowana ze podczas mocniejszego zamykania bagażnika wypada po kilkuset powtórzeniach.
złączka zaciskowa rozwiązała sprawę

przemo6435 21-04-11 09:50

Witam
Niestety muszę odświeżyć temat
Nie działa mi przyciska otwierania, z pilota działa bez problemu. Jak wciskam w kabinie to nic się nie dzieje nie słychać przekaźnika. Od czego zacząć sprawdzanie.

bptaszynski 21-04-11 09:57

Cytat:

Napisał przemo6435 (Post 563700)
Nie działa mi przyciska otwierania, z pilota działa bez problemu. Jak wciskam w kabinie to nic się nie dzieje nie słychać przekaźnika. Od czego zacząć sprawdzanie.

Najlepiej zacznij od sprawdzenia samego przycisku, tj. jego styków.

Przemo 21-04-11 22:00

Zamontuj sobie microswitch-a w przycisku będziesz miał spokój: http://www.nowyelektronik.pl/searchs...wa=Microswitch

Arturek90 21-04-11 23:27

A drzwi CI się otwieraja? Pytam bo u mnie też bagażnik się buntował. Mam problem z centralnym (jak jest temperatura na zewnatrz ponizej 8-10'C to otwieraja mi sie tylko drzwi od strony kierowcy). Jesli otworzą się się tylko drzwi kierowcy(reszta nie drgneła) to nie działa mi przycisk otwierania bagażnika, nawet nie reaguje.

DeZ 02-05-11 20:36

Podepnę się pod temat. Nie wiem czy to problem czy focus tak ma ale
bagażnik z pilota mogę otworzyć dopiero jak zamki w drzwiach są otwarte.
Auto miało centralny ale nie na pilota i ten moduł był dokładany.
Podłączyłem otwieranie klapy i jest jak opisałem.

markoni 03-05-11 23:51

Cytat:

Napisał pitmax78 (Post 469056)
ja mam to samo padło mi otwieranie bagażnika z kokpitu i z kluczyka, jednocześnie przestały migać kierunki podczas zamykania centralnego.

podczas próby otwarcia bagażnika słychać cyknięcie za schowkiem po stronie pasażera i na tym się kończy.

Co można z tym zrobić???

Podpowiem że miałem podobnie, po nacisnięciu na desce i pilocie coś tam cykalo, prąd szedł na zamek ale ten nie chciał otwierać, wymieniłem na inny zamek i dalej to samo, dopiero kiedy podjechałem na kompa w związku z innym problemem tam gościu pokasował jakieś błędy i jak ręką odjął nagle wszystko było tak jak trzeba :/ ale o co kaman to do tej pory niewiem

michas87 23-05-11 23:17

To i ja się podepnę pod temat :/ objawy: nie otwiera się z kokpitu ani z pilota (ori fordowski) co ciekawe mam dwie foki więc trochę się pobawiłem i okazało się, że w jak wymontowałem silniczek z foki w której nie działał do foczki działającej to było wszystko ok, czyli silnik dział co ciekawsze prąd jest na kablach i po naciśnięciu idzie napięcie. Jedyna rzecz która jest nie tak to, że na jednym z kabelków (czarno-niebieski) jest inne napięcie w autku którym jest ok jest mniejsze napięcie i to o 50% i gdzie szukać problemu?

klapek 26-05-11 22:55

Cytat:

Napisał michas87 (Post 574618)
gdzie szukać problemu?

w faq ;]

moloch4 22-04-14 11:26

Zamek tylnej klapy
 
Witajcie,

Miałem problem z tym że nie mogłem otworzyć tylnej kalpy kluczykiem, przyciskiem w aucie jak również przyciskiem na pilocie. Problem rozwiązałem i zamek działa (urwał się taki plastikowy dyngs w środku wiec wstawiłem tam kawałek "pręta" jako wzmocnienie, na niego nałożyłem ułamaną część pokleiłem, oszlifowałem(wygląda jak oryginał) i śmiga :))

Niestety po mojej naprawie pojawił się inny problem:

Jak otworzę klapę przyciskiem, lub pilotem wówczas nie zawsze się ona chce zamknąć. Zauważyłem, że nie zawsze cofa się prawa część zamka (ząb który zatrzaskuje się na uchwycie w zderzaku, tzn cofa się bo jest tam sprężyna ale zawsze w pozycji otwartej mogę go jeszcze bardziej "otworzyć"). Poza tym jak otworzę klapę i nie chcę się zamknąć naciskam przycisk w pilocie lub w aucie i zamek jakby jeszcze raz się otwierał (słychać pracujący mechanizm) i po tym zwyczaj klapa się zamyka.

Reasumując
1. otwieram klapę (przycisk w aucie lub kluczyk)
2. klapa unosi się bez problemu otwieram bagażnik
3. próbuje zamknąć klapę (klapa odbija i się nie zamyka zamek)
4. naciskam przy otwartej klapie ponownie przycisk otwarcia
5. słychać mechanizm zamka
6. i przy kolejnej próbie klapa się zamyka.

Obstawiam, że może źle złożyłem mechanizm zamka i z tego powodu tak się dzieje aczkolwiek wydawało mi się że 99% ustawiłem go tak jak był w momencie kiedy rozebrałem zamek. Aczkolwiek ten plastikowy element który się ułamał mógł spowodować że coś się przestawiło...
Zamek ponownie rozebrałem i sprawdzałem różne ustawienia - niestety bez skutku.

Czy ktoś może miał podobny problem???
Czy może ktoś z was ma wiedze w jakim położeniu powinny być poszczególne??

pozdrawiam
Marcin

moloch4 25-04-14 15:30

Ktoś coś poradzi ???

rapod1 04-11-15 19:08

Witam,
chciałbym się podpiąć pod temat.
U mnie nie działa otwieranie z pilota ani z deski. Przycisk działa, kable mają ciągłość, pojawia się napięcie po wciśnięciu przycisku. Po rozebraniu zamka okazało się, że silniczek jest w bardzo opłakanym stanie- komutator praktycznie do niczego się nie nadaje- powinny być 3 pola odizowolane od siebie a jest zwarcie, dodatkowo zamiast okrągłego kształtu jest bardziej trójkątny. Czy jest szansa dostania gdzieś samego silniczka czy musze zmieniać cały zamek?
Z góry dzięki za odpowiedź

Kepas 06-12-17 11:29

Witam mam problem ze swoim przyciskiem od klapy bagażnika w hatchbacku. Klapa otwiera sie normalnie lecz przycisk w środku samochodu coś nie łączy bo nie otwiera za pierwszym razem tylko parę razy trzeba kliknąć. Pomozcie plis

RafikWJ 06-12-17 11:58

Procedura naprawy.

1. Kup pół litra
2. Wyciągnij przycisk ( 3 śruby odkręcasz osłonę licznika i wypychasz przycisk od tyłu) [walnij setkę]
3. Odepnij wtyczkę [walnij setkę]
4. Rozbierz przycisk (2 zatrzaski, delikatnie) [walnij setkę]
5. Użyj 10 ml wódki do oczyszczenia płytki (zbiera się tam tyle syfu ze przestaje łączyć). [walnij setkę]
6. Poskładaj wszystko w odwrotnej kolejności i wypij resztę co zostało.

Naprawione. [policja]

MATRIX60MW 06-12-17 13:17

często też winna jest ta silikonowa podkładka.Ja ją trochę przycinałem

Kepas 07-12-17 15:44

Ta silikonowa podkładka u mnie byla odwrotnie włożona�� i jedno juz mam odHaczone!!��


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi