Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Prędkościomierz i dławienie silnika (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=82976)

phalops 05-05-19 20:02

Prędkościomierz i dławienie silnika
 
Witam,
Mam problem ze swoim Focusem, którego nie mogę od kilku tygodni rozwiązać. Byłem w międzyczasie w dwóch warsztatach, gdzie nie udzielono mi pomocy. Zapewne w tygodniu poszukam następnego (w Łodzi).
Kiedy ruszam po dłuższym postoju, rano kiedy wyjeżdżam do pracy i kiedy wracam po pracy, mam dwa współwystępujące problemy. Oba występują od ruszenia i oba zanikają równocześnie po 1-3-ech kilometrach, kiedy jest zimno i mokro występują nieco dłużej.
Po pierwsze nie działa mi prędkościomierz, po prostu wskazówka się nie rusza. Czasami (szczególnie kiedy problem się zaczął) nie działał wyświetlacz (był wygaszony lub wyświetlał kreski) kilometrarzu na tarczy prędkościomierza.
Po drugie jakby dławił mi się silnik (nie potrafię znaleźć właściwego określenia), jeżeli jadę ze stałą prędkością, trzymam pedał gazu w stałym położeniu, to tak jakby silnik przerywał działanie na krótkie momenty i szarpie (lekko) samochodem. Nie wiem, czy to objaw braku zapłonu, braku dopływu paliwa, czy inny. Nie towarzyszą temu żadne niepokojące dźwięki (?). Jeżeli mocniej naciskam pedał gazu, objawy jakby ustępowały na ten moment.
Po przejechaniu kilku kilometrów prędkościomierz zaczyna co i raz działać, po czym działa już w sposób normalny. Równocześnie zanikają problemy z pracą silnika.
Podłączony komputer nie wykazywał błędów.
Doradźcie coś bo mam zamiar jechać na południe i bez usunięcia usterki raczej nie będę miał odwagi wyruszyć tym samochodem.

slawekz1 05-05-19 20:33

Sprawdziłbym w pierwszej kolejności czujnik prędkości VSS. Kiedyś miałem podobny problem w 1.8 16V PB

phalops 05-05-19 20:35

Też miałeś równoczesne problemy z silnikiem? Bo ten czujnik to chyba nie ma na to wpływu?

slawekz1 05-05-19 21:21

Jeśli czujnik prędkości nie działał to potrafił nawet zgasnąć na światłach. Ale nie wiem jaki masz tam silnik.

phalops 06-05-19 09:22

W moim mam 1,6 benzynowy.
Ciekawe jest to co piszesz. Dziwne, że nie mają takiej wiedzy w warsztatach ...
Dzisiaj nie miałem żadnych problemów, więc być może ten czujnik ma zamiar się popsuć. No i co ciekawe po 1-2 kilometrach nie mam żadnych problemów. Może po kilku minutach pracy zaczynać działać poprawnie?
Trzeba podjechać do jakiegoś warsztatu, tylko że pewnie to trzeba po prostu wymienić i obserwować, czy objawy ustąpią? Wiesz coś o kosztach?
Dziękuje za sugestie.

Ziele1985 06-05-19 09:36

Pierwsza przypadłość focusa. Czujnik aktualnie kosztuje ~100zł tylko przy wymianie muszą uważać żeby go nie połamać bo wpadnie do skrzyni. Silnik szarpie bo komputer odczytuje prędkość pojazdu i dostosowuje mieszankę czy jakoś tak

rafantek 07-05-19 22:15

VSS do wymiany, tylko niech robi to ktoś kto wie o co chodzi.

phalops 10-05-19 08:44

Dzięki, zrobione. Tylko trochę ze mnie zdarli za wymianę ...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi