Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Silnik gaśnie po skasowaniu błędów (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=22806)

mkopis 10-07-08 08:42

Silnik gaśnie po skasowaniu błędów
 
Czesc
Mam taki problem że zapalił mi się check ingeneer i pojechałem zobaczyć o co chodzi. Okazało się że mam coś nie tak z przepustnicą i skasowali mi błąd. Odjechałem z warsztatu i po przejechaniu kilometra auto zgasło i nie chciało odpalić, po tym podłączeniu kompa coś sie zrąbało, potem odpaliło i było dobrze. dzisiaj jak jechałem to też zgasł a jak wciskam sprzęgło to silnik chodzi i ładnie wchodzi na obroty a jak chce jechać i puszczam sprzęgło to znowu gaśnie- o co chodzi??? dlaczego po ingerencji w komp[a coś sie zepsuło??????

Pabloos 10-07-08 09:09

Re: Silnik gaśnie po skasowaniu błędów
 
Cytat:

Napisał mkopis
Czesc
Mam taki problem że zapalił mi się check ingeneer i pojechałem zobaczyć o co chodzi. Okazało się że mam coś nie tak z przepustnicą i skasowali mi błąd. Odjechałem z warsztatu i po przejechaniu kilometra auto zgasło i nie chciało odpalić, po tym podłączeniu kompa coś sie zrąbało, potem odpaliło i było dobrze. dzisiaj jak jechałem to też zgasł a jak wciskam sprzęgło to silnik chodzi i ładnie wchodzi na obroty a jak chce jechać i puszczam sprzęgło to znowu gaśnie- o co chodzi??? dlaczego po ingerencji w komp[a coś sie zepsuło??????

No to spróbuj metodą informatyka zresetuj jeszcze raz , odłacz aku na pare min i zobaczysz czy pomoże , a jesli nie to wal spowrotem do tego magika co to ztobil i niech dobrze sprawdzi i poprawi

mkopis 10-07-08 09:13

wyczytałem o czujniku sprzęgła. Czy jest możliwe że ten czujnik mi szwankuje i gaśnie silnik a jak wcisne sprzęgło to pali?

Pabloos 10-07-08 09:15

Cytat:

Napisał mkopis
wyczytałem o czujniku sprzęgła. Czy jest możliwe że ten czujnik mi szwankuje i gaśnie silnik a jak wcisne sprzęgło to pali?

a na biegu jalowym tez jest taki objaw ? czy tylko jak próbujesz ruszyc ?

mkopis 10-07-08 09:28

tylko jak jade. Gaśnie a gdy wcisne sprzegło dodam gazu wchodzi bez problemu na obroty, puszczam sprzęgło i szarpie- nie chce jechać. Dojechałem na półsprzęgle.
Ale dlaczego to sie zaczęło po podłączeniu kompa????

Pabloos 10-07-08 11:23

Byc moze , komp troszke zfiksowal , albo mechanior troszke sie rozszalal i cos namącil podczas wykownywania resetu .

[ Dodano: Czw 10 Lip, 2008 11:25 ]
ale jest niewykluczone ze czujnik polozenia sprzegla dziala dobrze tylko komp moze zle interpretowac sygnaly z tego czujnika bo j/w napisalem mechanior mogl cus tam namacic

mkopis 10-07-08 22:43

byłem dzisiaj ponownie i twierdzi że musze wymienić przepustnice??????
co o tym sądzicie?

MisiekT 10-07-08 23:48

Cytat:

Napisał mkopis
musze wymienić przepustnice??????
co o tym sądzicie?

mechanior mysli ze znalazl jelenia... co za kompa ci podlaczal? to bylo ASO? mieli WDSa czy jakis inny badziew?

mkopis 11-07-08 07:38

Podłączał jakiś komputerek Bosch. Nie jest to autoryzowana stacja. Jechać do Forda? Ile to kosztuje w Fordzie?

MisiekT 11-07-08 09:01

mkopis, zanim cokolwiek wymienisz wybierz sie gdzies, gdzie maja kompa fordowskiego (niekoniecznie ASO, ale malo innych serwisow ma)... poza tym zapytaj tego goscia dokladnie co to byl za blad, bo moze wcale o przepustnice nie chodzilo

Pabloos 11-07-08 09:50

Cytat:

Napisał mkopis
Podłączał jakiś komputerek Bosch. Nie jest to autoryzowana stacja. Jechać do Forda? Ile to kosztuje w Fordzie?

W fordzie ~200 PLN ale tak jak pisze MisiekT poszukaj dowolnego warsztatu w WDS`em ,
zobacz tu :
PEZAL Sp. z o.o. - Centrala
80-635 Gdańsk
ul.Kepna 30B
tel. +48 58 3038080
fax. +48 58 3050164
web. www.pezal.com
e-mail: pezal@pezal.com

wim ze zajmuja sie ukladami wtryskowymi BOSHA i DELPHI , nie wiem czy beda sie chcieli zajac benzynką , ale z tego co wiem maja sporo sprzetu diagnostycznego , i moze Cie przyjmą .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi