Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] Szarpanie przy hamowaniu silnikiem (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=81132)

michal.sobczyk 10-09-17 19:15

Szarpanie przy hamowaniu silnikiem
 
Witam wszystkich

Od 2 miesięcy jestem posiadaczem Focusa MK2 FL 1.8 duratec 2009.

Od około tygodnia występuje szarpanie podczas przyśpieszania i hamowania silnikiem. Jeśli chodzi o przyśpieszanie jest to delikatne i prawie niezauważalne, w zakresie 1800-2800 obrotów.

Co do hamowania silnikiem im niższy bieg tym szarpanie podczas hamowania jest mocniejsze, występuje bezpośrednio po puszczeniu gaz wtedy szarpnie z 2-4 razy i hamuje już wtedy w miarę normalnie. Samochód nie zwalnia jednostajnie tylko występuje taki kangurek. Dodam, że podczas hamowania komputer nie zawsze pokazuje mi spalanie 0,0 litra a tak powinno być (przynajmniej tak mi sie wydaje, we wczesniejszych samochodach tak miałem).
Wygląda tak jak by nadal brał paliwo. Wydaje mi się, że objaw nie występuje jak samochód jest zimny ale nie jestem juz niczego pewny bo tak mnie to już denerwuje

Co sprawdzone?
- przepustnica wyczyszczona
- cewki suche bez uszkodzeń
- kable do cewek w porzadku
- świeczki wymienione

Nie mam zielonego pojęcia co to może być. Ktoś ma jakiś pomysł ewentualnie miał to samo?

si3wc4 14-09-17 10:09

Pedał gazu na lince czy elektroniczny? Bo pierwsze co przychodzi mi do głowy to uszkodzony potencjometr w/w pedału...

Falcon 14-09-17 10:12

Benzyniaki mają na lince.

Haden 14-09-17 10:14

Ja u siebie w I mam bardzo podobne objawy i też nie wiem od czego to jest. Co do spalania zerowego to chyba występuje tylko wtedy jak masz odpowiednie obroty bo jak będziesz miał za niskie to i tak będzie pokazywał spalanie.

si3wc4 14-09-17 10:35

No to może potencjometr położenia przepustnicy. Z opisu to wygląda jakby podczas hamowania silnikiem "dostrzykiwał" paliwa...

Krystian69 14-09-17 19:27

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1181399)
Benzyniaki mają na lince.

Focusy ci się pomyliły.Elektryczny tylko i wyłącznie jest.

Falcon 14-09-17 20:37

W dwa zero też?

andexp 14-09-17 21:54

Zacząć od sprawdzenia włącznika przy pedale sprzęgła, czyli od sprawdzenia czy sterownik silnika "widzi" prawidłowo puszczony/wciśnięty pedał sprzęgła. Wartość lub stan powinien być widoczny w parametrach bieżących silnika.

michal.sobczyk 17-09-17 09:13

Cytat:

Napisał andexp (Post 1181439)
Zacząć od sprawdzenia włącznika przy pedale sprzęgła, czyli od sprawdzenia czy sterownik silnika "widzi" prawidłowo puszczony/wciśnięty pedał sprzęgła. Wartość lub stan powinien być widoczny w parametrach bieżących silnika.

Dzięki za sugestię, sprawdzę to.

Cytat:

Napisał si3wc4 (Post 1181403)
No to może potencjometr położenia przepustnicy. Z opisu to wygląda jakby podczas hamowania silnikiem "dostrzykiwał" paliwa...


No własnie tak to wygląda. Jak wspomniałem wtedy przy hamowaniu silnikiem komputer wskazuje spalanie 0,0 dopiero po jakiejś chwili. I nie jest tak, jak wspomniał kolega Haden, że obroty są za niskie dlatego pokazuje spalanie, dzieje się tak nawet powyżej 2,5k obrotów.

weuek 17-09-17 13:01

Cytat:

Napisał michal.sobczyk (Post 1181546)
Jak wspomniałem wtedy przy hamowaniu silnikiem komputer wskazuje spalanie 0,0 dopiero po jakiejś chwili.

U mnie też tak jest (w dieslu). Wiele rzeczy zaskakuje w tym aucie. Spójrz poniżej. ;-)

Haden 18-09-17 18:16

Sprawdziłem to u siebie ze spalaniem no i 0,0 mam dopiero jak odpuszczę gaz przy 3000, wtedy spada to stopniowo do 0 i tak do 2000 bo wtedy już pokazuje spalanie normalnie, a np. gdy odpuszczę gaz przy 2500 to nie uzyskam spalania zerowego... Chyba podmienię potencjometr na stary ori.

michal.sobczyk 19-09-17 17:49

Cytat:

Napisał Haden (Post 1181632)
Sprawdziłem to u siebie ze spalaniem no i 0,0 mam dopiero jak odpuszczę gaz przy 3000, wtedy spada to stopniowo do 0 i tak do 2000 bo wtedy już pokazuje spalanie normalnie, a np. gdy odpuszczę gaz przy 2500 to nie uzyskam spalania zerowego... Chyba podmienię potencjometr na stary ori.

Mam dokładnie to samo, bardzo ciężko uzyskać 0,0 spalanie.

Haden 19-09-17 18:27

W mk2 jest czujnik położenia przepustnicy jak w mk1 ??

si3wc4 22-09-17 16:08

Jest. W dodatku jak patrze na katalogi internetowe to jest taki sam dla FFI, FFII i C-MAX dla różnych wersji silnikowych.
Poniżej przykładowy czujnik:
https://e-katalog.intercars.com.pl/#...epustnicy.html

michal.sobczyk 22-09-17 16:14

Serio 600 zł?

Haden 24-09-17 15:11

TPS do MK1 wygląda inaczej :D Ja za swój ze zdartym logo Forda dałem koło 60 zł :) Niestety jeszcze nie wróciłem do starego, aby zobaczyć czy jest różnica.

michal.sobczyk 27-11-17 18:46

Uporałem się z problemem.
Okazało się, że to poducha pod rozrządem. Autko wreszcie płynnie hamuje i przyspiesza.

Co do pokazywanego spalania przy hamowaniu biegami to zauważyłem, że po rozgrzaniu objawu nie ma. Na zimnnym silnik prawdopodobnie sobie bierze jeszcze paliwo.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi