Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] "Zalane drzwi" (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43662)

mazi_tczew 27-09-10 16:16

"Zalane drzwi"
 
Zona nie zamknęla szyby i auto stało sobie cały dzień na deszczu.. :/

Najgorsze jest to, że nie mogłem zamknąc szyby, próbowałem przyciskami od strony kierowcy i pasażera.
Szyba zamknęła się tylko dzięki domykaniu szyb z pilota.

Moje pytanko brzmi, co mogło się zalać że szyba nie działa...??

Gonzolos 27-09-10 19:01

a którą szybę miałeś otwartą? jeżeli od kierowcy to przyciski masz zalane, wysuszyć i sprawdzić styki.

mazi_tczew 28-09-10 14:50

od pasażera, ale rozumiem że procedura taka sama.. rozebrać i sprawdzić styki?

Tylko pytanie czy jeżeli będzie uszkodzony przycisk w drzwiach pasażera to również nie będzie działać przycisk od kierowcy??

Gonzolos 28-09-10 15:02

powinien działać przycisk od kierowcy, jak dla mnie byłoby to głupie, gdyby nie działał przycisk od kierowcy przez uszkodzenie tego od pasażera. ciekawe czy silniczek w ogóle działa:smt017

mazi_tczew 28-09-10 15:04

silniczek działa bo szyba się otwiera i zamyka z pilota..

Gonzolos 28-09-10 15:24

no to sprawdź podłączając przycisk z tylnych drzwi do przednich czy szyba działa.

Kubuch 28-09-10 15:38

Cytat:

Napisał Gonzolos (Post 489257)
dla mnie byłoby to głupie, gdyby nie działał przycisk od kierowcy przez uszkodzenie tego od pasażera.

A jednak tak jest ;) Przycisk pasażera zamyka chyba obwód i jak jest zepsuty nie otworzysz/zamkniesz szyby z przycisku kierowcy.

Gonzolos 28-09-10 15:41

o lol, no to głupie ;) ciekawe jak podłączy ten tylni przycisk czy mu zaskoczy :)

langolier 28-09-10 16:49

Cytat:

Napisał Kubuch (Post 489277)
A jednak tak jest ;) Przycisk pasażera zamyka chyba obwód i jak jest zepsuty nie otworzysz/zamkniesz szyby z przycisku kierowcy.

Czy gdyby tak było to chyba zamykanie drzwi pasażara byłoby mozliwe tylko przy wciśniętych równocześnie przyciskach kierowcy i pasażera ?

mazi_tczew 28-09-10 21:30

Żeby wyciągnąc przycisk musze rozebrać całą tapicerkę drzwi, czy jest na to jakiś patent...??

Kubuch 28-09-10 21:35

Wystarczy odkręcić ten trójkąt, w którym jest przycisk ;)

mazi_tczew 28-09-10 21:48

O jak pięknie, to niedługo się za to zabiore..

hors_e 28-09-10 23:49

Cytat:

Napisał langolier (Post 489306)
Czy gdyby tak było to chyba zamykanie drzwi pasażara byłoby mozliwe tylko przy wciśniętych równocześnie przyciskach kierowcy i pasażera ?

a właśnie że nie, wyciągnij guzik pasażera i spróbuj zamknąć jego szybę guzikiem od kierowcy! nie ma takiej możliwości! on zamyka obwód i bez niego tego nie zrobisz!

langolier 29-09-10 00:45

pewnie przycisk ma 3 położenia (stany):
góra
dół
spoczynek
a przycisk kierowcy działa wyłącznie w stanie spoczynku przycisku pasażera (to dość logiczne)
pewnie wystarczy więc zewrzeć na krotko odpowiednie druty dochodzące do przycisku, aby "zasymulować" jego stan spoczynku (pośredni)

mazi_tczew 30-09-10 21:02

Naprawiłem.. :D

Rozebrałem przycisk na części troche przeczyściłem styki i gra gitara.. :D

Dzięki wszystkim za pomoc..


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi