Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK2] Wymiana zawieszenia + dobór części (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=58893)

darkens 06-08-12 22:28

Cytat:

Napisał pwlsrs (Post 755109)
Jutro zamierzam trochę podzwonić i zorientować się co i jak. Jutro będę miał namiary na gościa który pracuje w aso, a po godzinach robi fuchy. Spróbuję z nim pogadać i zobaczę na czym stoimy.

Jak bedziesz cos wiedzial to daj znac :)
Powiedzieli mi jeszcze ze to zawieszenie wytrzymuje jakies 80 tys. i nadaje sie cale do wymiany :D

pwlsrs 07-08-12 13:33

Nie omieszkam podzielić się informacjami. Niestety póki co zawieszenie musi zaczekać, rozleciało mi się w sobotę sprzęgło i odholowałem samochód do pzserwis w Mikołowie. Na zrobienie wszystkiego jednocześnie nie mogę sobie pozwolić bo wydoję się z kasy zupełnie, a urlop jeszcze przede mną :-/

darkens 07-08-12 20:39

Cytat:

Napisał pwlsrs (Post 755584)
Niestety póki co zawieszenie musi zaczekać, rozleciało mi się w sobotę sprzęgło ... :-/

to mamy podobnie, tylko ze u mnie jest problem z kontrolka swiecy zarowej :(

W sobote zapalam , a on mi gasnie. Wczoraj to samo i zaczela migac kontrolka, a dzis to wogole zgasl i echo ... :smt017
Zapalil po chwili i pojechalem do garazu :D
Potem 50 km i nic sie nie dzialo
A za tydzien wyjazd na urlop :smt005

pwlsrs 07-08-12 21:00

darkens, gdybyś jechał oddać samochód do pzserwisu to zerknij jak się ma mój focus, taki srebrny i zapewne cały rozbebeszony ;-)

czarny-daffy 08-08-12 12:39

Bry!

Szybkie i pilne pytanko - z doswiadczenia; wymieniam wahacze tylnie poprzeczne (te co siedzi sprezyna) czy sruby sie tam zapiekaja w tulejkach czy mozna odkrecic i wymienic wahacz bez uzycia ''przymusu bezposredniego)? Tam sa dwie sruby: mimosrod i zwykla. Bede wdzieczny za szybkie info.

Pzdr

Marcinek22 08-08-12 12:41

Ja kiedys uwaliłęm mimosrod i ogólnie był problem

MATRIX60MW 08-08-12 16:34

mimośrod się zapieka

czarny-daffy 08-08-12 19:41

Czyli jedynie platerka zostaje czy wybic sie tez da?

Pzdr

moons 08-08-12 20:24

Jeśli je odkręcisz to szybko stawiaj w totka dopóki Cię szczęście nie opuści. Dwie śruby do wycięcia to standard. Także od razu kupuj komplet.
Pozdrawiam

czarny-daffy 09-08-12 12:52

Nie ide wysylac TOTKa, poleglem przy pierwszym podejsciu:( Śruby tak zapieczone w tulejach ze bez ciecia sie nie obejdzie - bede lzejszy o jakies 250zl za wymiane ze zbierznoscią[pepe]

Pzdr

darkens 12-08-12 21:15

Cytat:

Napisał pwlsrs (Post 755692)
darkens, gdybyś jechał oddać samochód do pzserwisu to zerknij jak się ma mój focus, taki srebrny i zapewne cały rozbebeszony ;-)

no niestety, nie bylem z moim problem w pzserwis.
Pewnie autko masz gotowe.Napisz ile kasy z Ciebie wydoili :D
Przez przypadek znalazlem warsztat gdzie robia tez zawieszenia i do kazdego przypadku podchodza indywidualnie-czyli wymiana calosci na nowe tylko w ostatecznosci.Czekam jednak do wiosny, bo na razie pomimo ustawienia kol /-:-\ jest jeszcze zbieznosc prawie w normie.
Zadne tulejki i sworznie tez nie sa wybite i nie posiadaja luzow.
Jak na 117 kkm to zawiecha trzyma sie jeszcze calkiem niezle. Pozdrawiam :)

pwlsrs 12-08-12 21:36

z uwagi na brak czasu napiszę krótko: naprawa tyłu to koszt przynajmniej 1700 :/ (ja mam mk2 i pojecia nie mam na ile ceny odbiegają od mk1) Co prawda powiedzieli że nie pali się i do zimy mogę śmiało polatać ale do szału doprowadzało mnie "ściąganie" w lewo i zrobiłem wszystko.
Niestety nieplanowanie doszło mi jeszcze sprzęgło... ale to już inna historia...
Reasumując, zakład wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Na prośbę zwrócono mi komplet złomu który wymieniono, prócz pompy hydraulicznej sprzęgła, którą podobno mechanicy gdzieś posiali...:smt017

korek007 13-08-12 12:33

Cytat:

Napisał pwlsrs (Post 757364)
...naprawa tyłu to koszt przynajmniej 1700...

Witam
Ja za wymianę:
-wahaczy pod sprężyny (Meyle)
- wahaczy kości i górnych pólksiężyców (Lemforder)
- tulei i łaczników stabilizatora
zapłaciłem 1635 zł.

MichalST 14-08-12 00:20

W weekend wymieniałem banany (wahacze górne) i kości (krótkie dolne). Niestety przy kościach trzeba było użyć szlifierki od strony piast. Na jednej stronie załatwiłem nasadkę klucza oraz łebek śruby, na drugiej śruba tak siedziała w tulejce, że pomimo tego iż zaczęła się w gumie obracać puściły spawy nakrętki przy piaście. W jednym z bananów od strony ramy miałem zapieczoną śrubę w tulei, a żeby zerwać gumę w tulei potrzeba nawet 90st. kąta obrotu (bardzo ograniczona ilość miejsca na klucz, nawet na przedłużkach od strony zderzaka tylnego). Skończyło się napsikaniem pistoletem do ropowania różnych specjałów typu nafta wprost na pechową tulejkę i jednodniowa jazdą na poluzowanej ile się dało śrubie w celu samoczynnego oklepania z zapieczenia na tulejce - śruba później puściła przy odkręcaniu.

Moja rada: ocalałe śruby obowiązkowo przegwintować a nowe wahacze skręcamy na śrubach posmarowanych solidnie smarem miedzianym - nie będzie cyrków przy następnym remoncie. I bez obaw że obecność smaru będzie powodować samoczynne odkręcania, wystarczy solidnie (lecz z wyczuciem) skręcić. Dłubię troszkę przy autach więc wiem co robię.
Producenci aut stosują kleje do gwintów tylko i wyłącznie na wszelki wypadek jakby pracownicy w fabryce za słabo skręcili śruby.

Bleck 22-05-14 13:25

Ja dzisiaj również dostałem telefon z serwisu na Zarzeczu w Katowicach, dokładnie to samo co koledzy 2 lata temu, czyli "całe zawieszenie do naprawy". Szacowany koszt 2400zł.
Dzisiaj odbieram autko, udaję się na stację diagnostyczną, a w przyszłym tygodniu wizyta w PZService w Mikołowie. Zobaczymy czego się dowiem.

zolo 28-07-14 19:17

dziś wymieniłem wahacze dolne tzw. kości i czy teraz muszę ustawić zbieżność

damian226 02-08-14 08:19

Obowiazkowo trzeba ustawic zbieznosc.

Kuras1000 05-08-14 15:31

Wahacz tylny poprzeczny a ściąganie auta
 
Witam, czy "rozwalony" wahacz tylny poprzeczny tzw. kość może odpowiadać za delikatne ściąganie auta w prawo ? wahacz z prawej strony jest zużyty bardziej niż lewy ale oba kwalifikują się do wymiany (+ustawienie zbiezności oczywiście). Pytanie czy załatwi mi to sprawę ściągania auta ?

charlie1986 05-08-14 20:34

może mieć to taki właśnie objaw

ebox 06-03-16 15:05

Focus MK2 - Zawieszenie przód i tył, wybór częsci
 
Hej !!!

Przeczytałem trochę informacji nt. tylnego zawieszenia w naszych Focusach. Z uwagi na to, że takie tematy już były i został założony nowy - może nie zostanie zlinczowany :)
Chciałbym się upewnić że poniższe rzeczy, które chce zakupić będą odpowiednie i zostanie to "schorzenie" naprawione jak należy. Do rzeczy i do naprawy są:

1. Przedni łącznik stabilizatora po lewej stronie. Tu nie ma problemu, ląduje tu oryginalny łącznik, np: http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Laczn...Kuga-FORD/3121
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/2bc6d3d8306d.jpg


2. Druga przypadłość to tylne zawieszenie.
Tuleje, tylnego wzdłużnego wahacza są już rozwulkanizowane. Dodatkowo tylne koła mają już lekką tendencję do ustawienia się w pozycji /--\. Na razie lekko ale przy okazji ruszania już tulei, może warto zrobić wszystko wg. następujących części:

- Tuleja "cukierek" tylnego wahacza wzdłużnego:
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Tulej...1670-FORD/2851
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/96487affc882.jpg

- wahacz poprzeczny dolny "kość"
http://mccar.pl/zawieszenie-tyl-ford...r-3200701.html
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/84245e0a4ef6.jpg

- wahacz poprzeczny górny
http://mccar.pl/zawieszenie-tyl-ford...r-3200801.html
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/282165586239.jpg

- śruby:
mocujące wahacze - zostawiam już mechanikowi
do regulacji zbieżności (mimośrodowa) - zostawiam mechanikowi, czy lepiej od razu kupić nową i oryginalną?


Garść pytań: :-)
Czy to dobre rozwiązania, czy potrzeba coś jeszcze, czy coś co wymieniłem jest zbędne ?
Czy wymiana samej tulei (cukierka) jest dobrym rozwiązaniem, czy lepiej szukać całego wahacza?
Czy wymiana dwóch ww. poprzecznych wahaczy da efekt ustawienia kół w pozycji I--I, czy może lepiej zakupić cały zestaw naprawczy tylnego zawieszenia, ze wszystkimi wahaczami i śrubami (ale to już zamienniki) ?

Pozdrawiam, Bartek

MichalST 06-03-16 16:36

Cukierek się wymienia bez problemu. Nawet jak ma się dedykowany do Forda przyrząd zrobisz to na aucie bez demontażu całego wahacza (razem z linkami, przewodami hamulcowymi).
Wahacze poprzeczne - tak, wymienisz te o których tu napisałeś i powinno być ok.
Gorzej jak śruby mimośrodowe nie puszczą. Wtedy wycinka i w dodatku kupno wahaczy pod sprężyny.

matt18 15-06-16 20:52

Dobra panowie, to może trochę inaczej. Czy ktoś wie czy zawieszenie tylne kompletne z kombi MKI pasuje do kombi MK2?

MichalST 16-06-16 17:46

Sanki na pewno nie. Wahacze pod sprężynę w zależności od łączników stabilizatora - jeśli masz łączniki z przekładek gumowych to z mk1 pasuje. Kości pasują, nie wiem jak z górnymi wahaczami.

tasior86 10-10-16 14:50

Tuleje zawieszenia tył "cukierki" a zbieżność.
 
Witam,
Mam zerwane tuleje zawieszenia tylnego i chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość wymiany samych tulei bez demontowania sanek ? Kiedyś widziałem taką prasę do tego. Kolejna sprawa to to, że w nieautoryzowanym serwisie forda powiedzieli mi, że nie da się później ustawić zbieżności i trzeba wymienić wszystkie tuleje, wahacze, a koszt to 2400 zł.
Wymieniał ktoś same cukierki ? Zna ktoś kogoś ze Śląska, Katowic kto robi takie rzeczy ?
Focus 2006 kombi.

Toretto 10-10-16 16:56

Z doświadczenia wiem że robota samych tulei mija się z celem. Chyba że robisz 10tys. kilometrów rocznie. Masz zestawy wahaczy z meyle za ok 800-900 do kombii bodajże.

Wyklepane z aluminiowej blaszki... M8s

Mattik 10-10-16 18:53

A czemu robota samych tulei mija się z celem? Pytam ponieważ też czeka mnie tylne zawieszenie.

Toretto 10-10-16 19:03

Tuleje z reguły nie siedzą sztywno, dlatego je łapią spawem, więc ustawić jest gorzej. Pojeździ rok i będzie musiał robić na nowo, bo zrobi się negatyw.

tasior86 17-10-16 01:25

A jak reszta jest sprawna (tylko cukierki siadły) i nic nie stuka to ruszać te zawieszenie czy jeszcze na tym jeździć ?

Grodzian 28-11-16 17:40

Panowie szybkie pytanie czy sanki z przodu w Mk 2 sa takie same we wszystkich silnikach?

slawekz1 04-05-17 21:27

Zawieszenie na drogi asfaltowe pęknięta sprężyna
 
Witam. Pękła mi lewa przednia sprężyna. Fabrycznie mam obniżone zawieszenie prawdopodobnie o 1,5cm. Dostępne są kayaby, Które są o 2cm niższe niż sprężyny standardowe. W związku z tym mam dwa pytania:
1.Czy te kayaby będą pasowały?
2. W przypadku gdybym zakupił sprężyny standardowe, czy reszta zawieszenia będzie pasowała( amortyzatory, gniazda sprężyn, łożysko, kąty nachylenia kół, odboje)
Okazało się że te sprężyny kayaby są od MK1 i nie pasują, Więc ponawiam pytanie jeśli kupię standardowe sprężyny to czy reszta zawieszenia będzie pasować, a może ktoś ma namiar na producenta który produkuje te lekko obniżone sprężyny? Proszę o odpowiedź.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi