Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] foczka 1.8 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=39612)

tompaw 23-05-10 19:18

foczka 1.8
 
dlaczego przy przełączaniu się na gaz zmiana dokonuje się w trakcie jazdy powyżej 2 tysięcy obrotów i wyżej nie odejmując gazu /z szarpnięciem/ według mnie zmiana powinna nastąpić po 2tys po odjęciu pedału gazu a nie przy wchodzeniu na obroty.dzięki za odpowiedzi

cinal7 24-05-10 00:08

W moim przypadku następuje to właśnie przy odjęciu gazu. Może masz błąd w oprogramowaniu? Ale niech wypowie się jakiś specjalista od gazu.

tomek301 24-05-10 07:49

Cytat:

Napisał tompaw (Post 450068)
dlaczego przy przełączaniu się na gaz zmiana dokonuje się w trakcie jazdy powyżej 2 tysięcy obrotów i wyżej nie odejmując gazu /z szarpnięciem/ według mnie zmiana powinna nastąpić po 2tys po odjęciu pedału gazu a nie przy wchodzeniu na obroty.dzięki za odpowiedzi

Witam

Wszystko zależy od typu centrali i możliwości jej ustawień, a także od chęci i kompetencji instalatora.

Ale fakt jest taki że uboższe centrale mogą nie mieć możliwości ustawienia przełączania na LPG po przekroczeniu ustawionego progu i zmniejszeniu obrotów a tylko po samym przekroczeniu zadanego progu.

Tak czy inaczej przełączenie na LPG powinno nastąpić po :

-odliczeniu zadanego czasu bezpieczeństwa.

- osiągnięciu temperatury parownika oraz ewentualnie listwy wtryskiwaczy gazowych.

- przekroczeniu zadanego progu obrotów silnika


Pozdrawiam

Falcon 24-05-10 15:07

Cytat:

Napisał tompaw (Post 450068)
dlaczego przy przełączaniu się na gaz zmiana dokonuje się w trakcie jazdy powyżej 2 tysięcy obrotów i wyżej nie odejmując gazu /z szarpnięciem/ według mnie zmiana powinna nastąpić po 2tys po odjęciu pedału gazu a nie przy wchodzeniu na obroty.dzięki za odpowiedzi

Może byś napisał jaką masz instalkę...bo nikt wróżką nie jest...

xDonx 01-06-10 05:13

Dziwne chyba masz coś źle ustawione, mam na razie gaz tylko w Mondeo zwykła instalka ( nie "wtrysk" ) na AL-700 z emulatorem wtrysków w centralce ustawia się próg przełączania i czy ma to być przy wzroście czy przy spadku a na emulatorze czas nakładania się zasilania ( czyli ile czasu po przełączeniu na gaz ma być podawane paliwo ) nie ma szans żeby coś szarpało o możliwościach ustawień instalek po wtrysk gazu nawet nie wspominam - ustawianie czasu przejścia to podstawa.

tompaw 11-06-10 18:22

d:)zięki wszystkim za informację .Jak na razie przyzwyczaiłem sie do takiej jazdy ale biorąc pod uwagę to ,że może to być wina ustawień spróbuję udać się do jakiegoś warsztatu .Jak sobie poradziłem dam odpowiedź.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi