Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Szkody, Naprawy, Porównania (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=43)
-   -   [MK1] Zamek przedniej maski (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=50750)

kempus 03-07-11 08:21

Zamek przedniej maski
 
Witam,

niestety mam problem z zamkiem maski, strasznie ciężko się otwiera i zamyka. Czy pomoże kupno nowego zamka + przełożenie starego bębenka? Nie chciałbym używać innego kluczyka tylko do otwierania maski. Czy ktoś przerabiał temat?

Adam Getka 03-07-11 10:52

A spróbuj na początek drugim kluczykiem?
Może ten którym cały czas odpalasz się wytarł....

mamuti 03-07-11 10:58

Upewnij się również, czy to wkładka zamka nie jest uwalona. U mnie się tak zasyfiła, że w końcu nie udało się otworzyć i musiałem ją rozwiercić i nową wsadzić.
Najlepiej wyjmij wkładkę i jeżeli sama chodzi ciężko to spryskaj wd-40 i rozruszaj. Potem wytrzyj, daj wyschnąć i psiknij jakimś olejem.

kempus 03-07-11 12:25

Sprawa wygląda tak, że miałem małą stłuczkę, do wymiany poszła maska, ciężko było ją otworzyć, jednak po wymianie maski został stary zamek i stąd moje pytanie. Przed stłuczką zamek chodził idealnie i nigdy nie miałem problemu. Wolałbym zmienić zamek bo nie jest to droga impreza i przełożyć bębenek jeśli to coś da, bo posiadanie oddzielnego kluczyka tylko do otwierania maski to bezsens.

MisiekT - spróbuje z drugim kluczykiem, nawet z ciekawości.

Ps. Przy otwieraniu maski niby wszystko oki, ale czuć wyraźny luz kiedy obraca się kluczyk w jedną czy drugą stronę. Przy zamykaniu maski trzeba konkretnie walnąć i docisnąć, żeby się zamknęła. Mój lakiernik mówił, że po każdej stłuczce zaleca się wymiane zamka.

mamuti 03-07-11 12:59

No to rzeczywiście wygląda, że zamek walnięty a nie wkładka. Z tego co pamiętam, to wkładkę można bez problemu przełożyć do innego zamka. Dodatkowo, jak ja kupowałem wkładkę to od razu mi w sklepie dopasowali ją do bieżącego kluczyka, więc może przy nowym zamku z wkładką zrobią Ci tak samo.

kempus 03-07-11 13:25

Cytat:

Napisał mamuti (Post 590109)
No to rzeczywiście wygląda, że zamek walnięty a nie wkładka. Z tego co pamiętam, to wkładkę można bez problemu przełożyć do innego zamka. Dodatkowo, jak ja kupowałem wkładkę to od razu mi w sklepie dopasowali ją do bieżącego kluczyka, więc może przy nowym zamku z wkładką zrobią Ci tak samo.

Byłoby super. Mam pod nosem 2 serwisy forda, ale nie ASO (omijam ich), czy w takim zwykłym sklepie/serwisie dopasują wkładkę?

mamuti 03-07-11 14:10

Ja kupiłem w zwykłym sklepie i tam mi zrobili w cenie. w ASO zażyczyli sobie dodatkową kasę za dopasowanie wkładki do klucza, więc zależy jak trafisz.

kempus 03-07-11 15:04

Dzięki wszystkim za pomoc! [notworthy]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi