Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   audio: Focal + Audison (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=20560)

pradka 25-01-08 10:46

audio: Focal + Audison
 
otrzymalem propozycje montazu takiego zestawu:
- glosniki przod - Focal 165 KF
- wzmak Audison SRX4

do tego musze dobrac radyjko (mysle nad jakims Alpine CDA lub Kenwood'em) i jakiegos sub'a. prawdopodobnie bede mogl sobie potestowac kilka sztuk.

najczesciej slucham rock'a progresywnego - pewnie juz gorzej byc nie moze - gitary el. + czesto orkiestra, syntezatory itp.

jakies uwagi, moze ktos ma taki zestaw, lub slyszal? [screwy]

Rasta 25-01-08 11:03

Firmy bardzo dobre, oczywiście są to podstawowe modele z ofert tych producentów, ale dla zwykłego smiertelnika na pewno świetnie :!:

driver 27-01-08 12:37

Głośniczki do muzyki której podałeś super.Wzmak ma dobrą moc i jak najbardziej do tych głośników choć bardziej dedykowany pod muzę hard jednak jeśli masz okazję tę sprzęt wyrwac za taką cenę jak Cię satysfakcjonuje to bierz śmiało.
Co do radyjka to najlepiej odłuch na tym sprzęciku choć nie podałeś ile możesz wydać na radyjio to stawiałbym albo Alpine ewentualnie CLarion.
Decyzja wyboru należy do Ciebie. [metal]

pradka 28-01-08 21:54

Cytat:

Napisał driver
Głośniczki do muzyki której podałeś super.Wzmak ma dobrą moc i jak najbardziej do tych głośników choć bardziej dedykowany pod muzę hard jednak jeśli masz okazję tę sprzęt wyrwac za taką cenę jak Cię satysfakcjonuje to bierz śmiało.
Co do radyjka to najlepiej odłuch na tym sprzęciku choć nie podałeś ile możesz wydać na radyjio to stawiałbym albo Alpine ewentualnie CLarion.
Decyzja wyboru należy do Ciebie. [metal]

No .. na poczatku mialo byc 500, potem 700, teraz to ja juz nie wiem. Tlumacze sobie to tym ze w koncu trzeba realizowac swoje marzenia:) , na tym nie mozna oszczedzac ;)
Pozostaje znany problem zony, ale bede sciemnial :)

Wiec zastanawiam sie nad jakims Alpine CDA - ale coraz bardziej wydaje mi sie ze tutaj za duzo placi sie za firme.
Mysle o Kenwood'e - moze KDC-W7537 UY.
Zalezy mi na USB.

Kenwood ma 24-bit DAC a alpinki 1-bit - ale kompletnie nie wiem jaki to ma wplyw na jakosc muzyki.

A Clarion - jakos tak nie podoba mi sie desing.

PS
Wlasnie sie dowiedzialem za w Allianz moge sobie dopisac radyjko do ubezpieczenia. Jesli nie bedzie wiecej niz 15% wart samochodu to nic wiecej nie place, a w razie kradziezy zwracaja kase bez ucinanie znizek ... jakos mi sie nie chce wierzyc.

Rasta 28-01-08 22:04

Bierz Alpine :!:

A na cholere Ci usb, jak zależy czekowi na jakości to nie słucha Mp3 :!:

pradka 29-01-08 07:34

co do mp3'jek:

1. nie mam tyle kasy zeby kupowac wszystkie wychodzace plytki
2. sciagam sporo muzyki, szukam kapel ktore mnie powalą swoja muzyka - ale z tym jest kiepsko - sciagne 10 plytek z tego jedna bedzie nadawala sie do kupienia
3. jak cos mi sie wybitnie podoba kupuje plytke (czesto uzywke)
4. muzyki slucham najczesciej w samochodzie - w pracy, podczas programowania to nie ma sensu, to jak sluchanie muzyki podczas rozwiazywania zadan matematycznych - cos tam leci i nawet nie wiem kiedy konczy sie plyta. wiec nowe plytki (mp3ki) zanosze do samochodu - teraz bylby tylko pendrive
5. jak na razie sprzet ktory mam (w domu, w samochodzie) nie pozwolil mi na odroznienie dobrej mp3 od plyty audio. robilem testy w domu i nic z tego (technics+tonisl to nie jest sprzet hi-end) , jezeli po kupieniu nowego sprzetu to sie zmieni - to bede bardzo szczesliwy
......... a usb i tak nadal bedzie mi potrzebne.

tak moze byc? :P

sylweek 29-01-08 12:54

clarion 778 albo ten kenwood

pradka 07-03-08 09:38

od wczoraj posiadam sprzet, i .... delikatnie mowiac, jestem zawiedziony.
nigdy za audiofila sie nie uwazalem ale .... ten sprzet w ogole nie robi na mnie wrazenia.

1. albo cos jest zle zrobione
2. albo zestaw gra dobrze tylko muzyka i plyty ktorych slucham nie nadaja sie do takiego sprzetu ... i moze do zadnego innego

narazie dochodze do wniosku ze taki lepszy sprzet to TYLKO wiecej basow i brak trzaskow przy glosniejszej muzyce.

a gdzie te nowe doznania ... glebia ....

pewnie, ze jak wrzuce sobie muzyke w stylu plytki "test audio" to tam wszystko ladnie gra,
ale i na gorszym sprzecie taka muzyka skladajaca sie z 3 prostych dzwiekow ladnie zagra

:cry:

... moze czas zmienic upodobania ..... tylko ze ile mozna sluchac jazzu czy techno .....

driver 07-03-08 21:14

Pradka ale napisz konkretnie co masz za sprzęt.Co z wygłuszeniem w foczce.Jakie kable położone no i jak poustawiane paramtery na wzmaku,radiu i głośnikach(zwrotki).

Raf19 08-03-08 12:00

A masz wygłuszone drzwiczki :?:
Jeśli nie to wygłusz a potem posłuchaj

pradka 09-03-08 23:31

sprzet mam taki jaki pisalem: audison srx4, focal 165 KF, radio kenwood, drzwi wygluszone
sprzet instalowany przez firme car-audio, kable dokladnie jakie sa to nie wiem
sub testowo mam hertz'a

nie licze tutaj na jakies porady na forum, bo to ciezko cos ustalic, wolalbym sobie u kogos posluchac jego sprzetu i porownac

powoli dochodze do wniosku ze sprzet jest ok, pewnie jak na swoja klase, i za duzo oczekiwalem od jakosci dzwieku przy muzyce ktorej slucham.
nie mialem duzo czasu zeby sobie testowac, na pierwszy ogien poszedl rock-progresywny (Dream Theater) .... i sie srogo zawiodlem. ale w domu to tez mi nie gra rewelacyjnie.

z drugiej strony mam wrazenie ze na moich sluchawkach (koss'ach) podlaczonych do kompa niektore plytki brzmia o wiele lepiej.

trzeba testowac ...... a najlepiej z kims porownac ....

open 11-03-08 17:27

a czego się spodziewałeś dając SRX4 (4x60w)z 165KF (80rms).. On nie ma tyle polotu i jaj żeby dobrze i ostro zagrać tymi głośnikami.
Wzmak sam w sobie dobry, ale do "cykania" a nie progresywnego rocka, który musi mieć dynamikę i pierd....e. Wzmak out, tu trzeba chama który ma jaja jak afrykański wódz.

grzybek 11-03-08 17:42

Podepnij go pod coś co ma ze 100 w RMS'ie to będzie dużo lepiej.

pradka 13-03-08 16:43

Cytat:

Napisał open
Wzmak out, tu trzeba chama który ma jaja jak afrykański wódz.

szkoda ze :twisted: szaman :twisted: open jakims cudem nie zajrzal tutaj w styczniu
moze (tak jak napisal rasta) jednak nie jestem zwyklym smiertelnikiem i potrzeba mi chama

pytan mam pelno ... ale moze wrzuce tylko jedno, czy taki cham zmieni cos podczas cichego (normalnego) sluchania ?

mucha 13-03-08 18:06

Cytat:

Napisał pradka
pytan mam pelno ... ale moze wrzuce tylko jedno, czy taki cham zmieni cos podczas cichego (normalnego) sluchania ?

Kolego jedno pytanko słuchasz muzy na mp3 ? czy normalnej audio,
bo jak mp3 to już prawie wiadomo czemu tak gra :idea:
Wiadomo że kompresja przy formacie mp3 jest bardzo duża i ucina połowę jakości utworu.

pradka 13-03-08 18:34

Cytat:

Napisał mucha
Kolego jedno pytanko słuchasz muzy na mp3 ? czy normalnej audio

no wlasnie, zespol Dream Theater - oryginalna plytka audio ... i taka porazka - tutaj moge zgodzic sie z opinia ze plytka najzwyczajniej w swiecie jest kiepsko przez nich nagrana
gosc ktory instalowal mi sprzet twierdzil ze tak samo jest np z plytkami U2 (ja tam nie wiem)
olalem rocka, puscilem Soundtrack - Titanic - oryginalna plytka ... liczylem na wiecej, ogolnie kiszka
ostatnio wsiadlem do znajomka - Kia Ceed - jakies zwykle audio, tam nawet dzwiek z radia bardziej mi sie podobal

mucha 13-03-08 18:42

Hmm moze to wina tego kenwooda ? probowałeś inne radyjko przerzucić na chwile ?

Ja mam alpinke i zestawik dego pchany u-dimem i gra to naprawdę nieźle. a i jeszcze jedno czy widziałeś rozebrane drzwi po wygłuszeniu ?

Koledze tez głuszono drzwi jak je rozebrałem okazało sie że to tylko plastiki pastą bitumiczną są wysmarowane od spodu i nic wiecej. Po oklejeniu matami wszystko zaczęło być jak należy.

open 18-03-08 20:49

Ja obstawiam że brakuje tu dynamiki, dźwięk sam w sobie jest pewnie poprawny, ale brakuje mu jaj.
Trza by to obsłuchać, spróbowałbym tak jak mówi Mucha, podrzuć jakieś inne radyjko, jakiś wysoki model Clarka albo Alpinki. To nic nie kosztuje :)

pradka 23-03-08 22:23

podsumowujac:
- za duze mialem oczekiwania, nie ma co liczyc na to ze sprzet ze "sciany dzwieku" wydobedzie glebie (moge sie zalozyc ze nawet konstrukcje wygrywajace jakies tam konkursy nic z tego nie wycisna)
- po kilku zmianach, zciszeniu sub'a, ustawieniu tweeterow na -6dB, mozna by powiedziec ze dzwiek mniej mnie denerwuje
- jesli nie chce sie sluchac glosnej muzyki to sub'a moznaby spokojnie wywalic - ponizej 50% glosnosci jego po prostu nie slychac - ale .. wiadomo, czasami trzeba przywalic
- zeby poprawic sobie humor slucham glosno "bardziej oszczednej w dzwieki" muzyki - no i musze przyznac ze taka robi wrazenie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi