Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Coś mi skrzypi (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=5340)

paulo 11-08-05 15:03

Coś mi skrzypi
 
Cos skrzypi mi okrutnie (ale nie zawsze np. przy powolnej jezdzie po duzych nierownosciach) z przodu. Skrzyp przypomina uginanie zardzewialej spręzyny, albo ocieranie gumy o gume [chytry] Wszystko jest ok. na przegladzie wyszlo ze zawieszenie jest jeszcze b.dobre. Tylko mnie to wkurza - FOCZKA i skrzypi jak to wyglada... :wink:

Paweł 11-08-05 16:32

sprawdż przeguby na łacznikach stabilizatora. Miałem taki przypadek że jakimś cudem pod osłonę gumową dostało sie trochę wody. wystarczyło troche oleju do środka i po problemie a skrzypiało mniej wiecej tak jak opisujesz

tecman 12-08-05 14:07

Cytat:

Napisał Paweł
sprawdż przeguby na łacznikach stabilizatora. Miałem taki przypadek że jakimś cudem pod osłonę gumową dostało sie trochę wody. wystarczyło troche oleju do środka i po problemie a skrzypiało mniej wiecej tak jak opisujesz

u mnie kiedys skrzypialo jakbym jechal stara kareta :) a nie nowoczesnym autem:)

Oczywiscie problemem okazaly sie laczniki stabilizatora, ktore stracily plynna ruchomosc na przegubach i zaczely pracowac w sposob skokowy.

Pozdrawiam,

tomkx 16-08-05 08:59

U mnie natomiast problem był tak prozaiczny, że aż wymagał trzygodzinnych debat 3 mechaników w ASO. :D Chodziło o niedokręconą osłonę silnika, która tarła podczas ruszania/hamowania*. Teraz cisza jak makiem zasiał. Za to przez te 3 godziny zrobili mi megatest zawieszenia sprawdzając każdą śrubkę. [bigok]

* a to wszystko za sprawą ASO Ursyn Car (należy im się "reklama"), które szczerze odradzam: po wymianie miski olejowej jakoś tak zapomniało się chłopakom o przykręceniu osłony - trzymała się ledwie na 2 wkrętach. Aż dziwne, że jej nie zostawiłem gdzieś po drodze. :P

paulo 22-08-05 17:49

Już wiem co skrzypialo...Wkurzylem sie i wjechalem sobie na kanal, pobujalem autkiem i............to była malutka gumka nałozona na przwod hamulcowy(sa tam 2 albo 3)i delikatnie obcierala ale za to glosno skrzypiala [chytry] Ehhhhhh takie male a tak potrafi zdenerwowac :P

tomkx 28-08-05 19:30

Teraz i u mnie znowu zaczęło skrzypieć... :P Pewnikiem to zaraźliwe. ;) Ale w moim przypadku to chyba raczej osłona przegubu - to stamtąd dochodzi miarowy odgłos przypominający zardzewiałą sprężynę. Do przeglądu okresowego jeszcze ~500 km, więc niech się ASO tym martwi (a później pewnie mój portfel :D ).

artbia 10-09-05 13:13

Cytat:

Napisał tomkx
Teraz i u mnie znowu zaczęło skrzypieć... :P Pewnikiem to zaraźliwe. ;) Ale w moim przypadku to chyba raczej osłona przegubu - to stamtąd dochodzi miarowy odgłos przypominający zardzewiałą sprężynę. Do przeglądu okresowego jeszcze ~500 km, więc niech się ASO tym martwi (a później pewnie mój por tfel :D ).

TYDZIEN TEMU TEZ MI TAK SKRZYPIALO I PISZCZALO . OKAZALO SIE ZE PADLY LACZNIKI STABILIZATORA. JUZ MAM PO KLOPOCIE BO JUZ WSZYSTKO OK. ALE STRASZNIE DROGO W ASO. POLECAM ZWYKLY WARSZTAT.

tomkx 12-09-05 21:51

Cytat:

Napisał artbia
TYDZIEN TEMU TEZ MI TAK SKRZYPIALO I PISZCZALO . OKAZALO SIE ZE PADLY LACZNIKI STABILIZATORA. JUZ MAM PO KLOPOCIE BO JUZ WSZYSTKO OK. ALE STRASZNIE DROGO W ASO. POLECAM ZWYKLY WARSZTAT.

Ano będzie zwykły warsztat, bo w ASO mi jakieś cuda-wianki wstawiali, że to niby "opona tak się ułożyła na feldze i po zmianie na zimówki skrzypienie zniknie". Niech idą precz z tymi swoimi głodnymi kawałkami w stylu science-fiction. :evil:

Dodam, że to był mój ostatni przegląd w ASO - za nic (bo tak traktuję wymianę oleju i filtrów) zapłaciłem ponad 1100 pln. Moja frustracja właśnie przekroczyła masę krytyczną. Nigdy więcej, choćbym miał się zapisać na wieczorowy kurs mechaniki samochodowej. :P

Jubi 24-08-15 07:57

Zawieszenie skrzypi jak stary materac
 
Witam!
Ostatnio zauważyłem skrzypienie zawieszenia ciężko zaobserwować czy przód czy tył, generalnie słychać przy większych dziurach itp. Spotkaliście się z czymś takim?

weuek 24-08-15 08:08

Pewnie. Najczęściej skrzypienie generują wyrobione poduszki stabilizatora (średnica otworu w gumie się powiększa i stabilizator się w niej rusza na nierównościach).

czarny-daffy 25-08-15 14:20

a mnie skrzypi cos z tylu od kilku juz lat, glownie przy malych predkosciach do 40km/h na nierownosciach. Jest gwint, sa twarde gumki i takie tam. Macie jakies sugestie co to moze byc?

Paffcio 25-08-15 16:37

wielozawór umocuj :D

a poważnie to sprawdź czy gumy na wahaczach siedzą dobrze

czarny-daffy 01-09-15 09:16

Ooooo I wrescie jakis trop :)

Jakie wahacze? Jakie gumki?

Pzdr

Paffcio 01-09-15 11:00

u mnie np piszczy ze względu na to że przesunęła mi się guma na wahaczu i trze o mocowanie

czarny-daffy 01-09-15 16:58

Bede zmieniac banany i tylni anti-roll to przy okazji rzuce okiem na te gumki. Byc moze stalo sie tak ze cos skrecilem na podniesionym zawiasie, a ja juz usiadl to zaczelo sie skrzypienie. Dzieki za nacelowanie.

Pzdr

p0l4k 23-11-15 18:12

Witam
Dziśwymieniałem sworzeń wachacza i łącznik stabilizatora, Po wymianie zaczeło paskudnie skrzypieć na nierównościach z tej strony co wymieniałem. Dodam że auta nie ściąaga podczas jazdy

p0l4k 23-11-15 20:33

Dodam że jak odkręcilem sworzeń wahacza i poruszałem samym wahaczem to skrzypiał trochę. Czy możliwe że na nowych sworzniach skrzypienie się nasiliło?

p0l4k 26-11-15 13:58

Tuleje wysmarowane olejem i skrzypienie ustało... na jakiś czas

dostojnykocur 30-11-15 22:03

Słuchajcie ja tez miałem takie skrzypienie. Dociekałem miesiąc co to moze być, mechanior odkrył że przewód bodajże paliwowy przy dziurach i zakrętach ocierał się. Odgiął go minimalnie i od tej pory cisza:D

AdoKrycha007 07-12-15 18:53

Cytat:

Napisał Jubi (Post 1082828)
Witam!
Ostatnio zauważyłem skrzypienie zawieszenia ciężko zaobserwować czy przód czy tył, generalnie słychać przy większych dziurach itp. Spotkaliście się z czymś takim?

przerabiałem to i dziś sprawę zamknąłem - sprawdź najpierw łączniki stabilizatorów. na trzepakach przy przeglądzie było wszystko ok, bo trzepaki tego nie testują (a przynajmniej tak stwierdził mechanior). sądzę że mówił prawdę, bo wymienił mi te łączniki i auto znów jak nowe ;-)

Paw3l9 24-06-16 23:03

podepnę sie pod temat.
Otóż najczęściej przy skręcaniu w prawo słychać piszczenie, zdarza się też przy jeździe prosto ale nigdy gdy skręcam w lewo. Piszczenie dobiega z prawego przedniego koła oraz występuje dopiero po pokonaniu ok 2km, nigdy zaraz po ruszeniu. W zimne dni trasa musiała być dłuższa, teraz jak jest gorąco to efekt występuje znacznie szybciej. Wcześniej miałem taką sytuację w lewym kole, pojechałem do mechanika, powymieniał tarcze z przodu, łożysko po prawej i klocki. No ale jakiś czas później objawy przeniosły się właśnie na prawą stronę :/ Pojechałem jeszcze raz, jeździłem z nim z 20min ale niestety cisza, zapewnił mnie tylko że na pewno wszystko sprawdził i nic nie widział podejrzanego. Jestem totalnym lakiem jeśli chodzi o mechanikę coś jak kobieta :D proszę dajcie wskazówki co to może być.

daje link do filmiku gdzie słychać piszczenie:
najbardziej
3sek
25sek
1:20min-1.30min

https://www.youtube.com/watch?v=BOWU1YJ_GY8

jechałem zygzakiem na równej nawierzchni asfaltowej

Haden 08-11-17 07:37

Skrzypienie w przednim zawieszeniu
 
Witam, niedawno dopadł mnie problem polegający na tym, że po przejechaniu ok 10km zaczyna skrzypieć mi coś w przednim lewym kole na równej drodze, pod naciskiem maski czy nawet wsiadając wysiadając z auta, przy skrętach kierownicą. Początkowo zdaje mi się, że słychać delikatne stukanie gdzieś z tej okolicy. Byłem na stacji diagnostycznej tam powiedział, że zero luzów, przy wymianie oleju też mi mechanik sprawdził i mówi, że luzów brak i obstawia, że coś u góry.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to poduszka amortyzatora, ale może być coś jeszcze ? Jak sprawdzić czy to akurat może być ona ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi