Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Czy warto do mojej Foki? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=3170)

grzehoo 19-05-05 20:34

Czy warto do mojej Foki?
 
Zobaczcie...
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51187302

Czy warto do mojej foki?

Na razie jeszcze jeżdżę na fabrycznych od nowości (2 lata), ale czas zmiany nadchodzi szybkimi krokami...

Picia78 19-05-05 20:38

No za to co pisze to napewno ja miałem takie w poprzednim TDDI i sie super sprawdziły lepiej niż orginały :)

grzehoo 19-05-05 20:41

Cytat:

Napisał Picia78
No za to co pisze to napewno ja miałem takie w poprzednim TDDI i sie super sprawdziły lepiej niż orginały :)

mówisz o klockach czy o tarczach? obie rzeczy miałeś i się lepiej sprawdziły?

no to pewnie warto... :?

Picia78 19-05-05 20:47

O tym i o tym stary za taka kaske bierz są super wiec ci polecam :mrgreen:

grzehoo 19-05-05 20:50

a czy ktoś wie czy rzeczywiście pasują do wszystkich modeli focusa? tzn. do mojej tdci też będą ok? a w ogóle to co to za różnica jest?

[ Dodano: Czw 19 Maj, 2005 ]
Cytat:

Napisał Picia78
O tym i o tym stary za taka kaske bierz są super wiec ci polecam :mrgreen:

ok, dzięki picia... :D

Picia78 19-05-05 20:52

Słuchaj w TDci jest c :wink: hiba tarcza troszki inna bo moc silnika jest wieksza ale pasuja do każdej foki

grzehoo 19-05-05 21:22

kurde... no to albo pasuje albo inna... nie chcę zakładać czegoś, co będzie nieodpowiednio się sprawować w moim aucie.
Jutro pojadę do Norauto tu u nas (mają i brembo i ferodo) i sprawdzę dokładnie typ i numery katalogowe części do tdci.

marekj 19-05-05 23:11

PASUJE !!! - bierz bo cena jest dobra - za oryginały tarcze byś wybulił min 300-320 zeta a tu masz markowe tarcze i do tego klocki tez bardzo markowe.

Do wszystkich modeli Focusa są takie same klocki i tarcze na przód. Oczywiście wyłączając z tego RS, ST170 (chyba) i Focusa II

Mati 20-05-05 00:07

wczoraj rozmiawiałem ze znajomym który jest synem właściciela salonu forda i powiedział mi że jeśli mamy w naszych Fokach ABS to absolutnie nie powinniśmy zakładać oryginalnych tarcz bo zdzierają sie 3 razy szybciej niż polecane przez niego tarcze ATE :)

grzehoo 20-05-05 09:14

czyli brać i nie ściemniać :)

danzig74 20-05-05 09:51

qrcze jescze nie potrzebuje ale zaczalem sie zastanawiac nad kupnem :)
cena faktycznie niezla
az podejrzanie dobra ;)

Blue 20-05-05 09:55

Re: Czy warto do mojej Foki?
 
Cytat:

Napisał grzehoo
Czy warto do mojej foki?

Z racji mojej nazbyt agresywnej jazdy klocki i tarcze to u mnie stały element do wymiany, jeżdziłem na zestawie Ferodo + Brembo i bardzo sobię chwalę, ostatnio wrzuciłem Lucasy, w porównaniu z ww. porażka...
Tak czy inaczej wszystko zależy oczywiście od stylu jazdy.

grzehoo 20-05-05 09:58

no ja mam w sumie łagodny styl... mam 53.000 przebiegu i ciągle na fabrycznych pierwszych jadę. Więc jak se kupię zestaw Brembo+Ferodo to mi chyba do końca życia styknie :D

[ Dodano: Pią 20 Maj, 2005 ]
Cytat:

Napisał danzig74
qrcze jescze nie potrzebuje ale zaczalem sie zastanawiac nad kupnem :)
cena faktycznie niezla
az podejrzanie dobra ;)

no ja już powoli potrzebuję... w sobotę ściągnę kółeczka i sprawdzę stan klocków i tarcz. zobaczymy.
no ale za tę cenę to nawet na przyszłość warto.

Oskar 20-05-05 22:43

Mam takowy komplet i sobie chwalę.Niemniej uważam że porównywalny z motocraftem z tym że na klockach motocraft z Abscar zrobiłem 16 tyś na tym komplecie mam 10 tyś i klocka sporo więcej niż pół tarcze prawie jak nówki

marekj 20-05-05 22:49

Krąży opinia że Ferodo sa miękkie. Bardzo dobrze hamują ale szybko się zużywają.
Co do motorcraftów to w moim przypadku przejechały już 35kkm i patrząc na zużycie klocków i tarcz to widzę że za jakieś 15-20kkm do wymiany pójdą jedne i drugie.
Są tez jednak inne doświadczenia z których wynika że jakość produktów motorcraft jest raczej dość zmienna. [hehe]

Choć nie mam zastrzeżeń co do siły hamowania motorcraftów to w tej chwili jak bym wymieniał to taki komplecik brembo-ferodo (i to za 400) bym wciągnął bez zastanawiania.

Oskar 20-05-05 23:05

Mareczku ale były to motocrafty z Abscar (znaczy wersja economic) czy z Aso ??

marekj 20-05-05 23:15

economic z abscar. Fordilona kiedyś na AC podawała ceny tych full-wypas nie economic. Były 2x droższe. A jakie są fabrycznie to HGW - jak ktos ma w miarę nową fokę to mógłby sie poświęcić i spisać FINIS z kocków - na pewno będzie jeszcze czytelny,

Oskar 20-05-05 23:20

No to znaczy że jeżdzisz dużo ekonomiczniej niź ja ( co sie chwali) albo ja trafiłem siakieś felerne

Picia78 21-05-05 05:54

Ale jak chcesz naprawdę dobre chamulce to zainwestuj w tarcze nacinane brembo to już jes fuul wypas u mnie zdają zadanie tyleże klocki szybciej siadają :mrgreen:

zmax 22-05-05 10:53

Jak chcecie mieć dobre i firmowe to ATE POWER DISK są super i bardzo długo wytrzymują. Sam mam takie

Picia78 22-05-05 18:51

Słyszałem o nich też są ok :mrgreen:

Greg 22-05-05 19:40

Cytat:

Napisał zmax
Jak chcecie mieć dobre i firmowe to ATE POWER DISK są super i bardzo długo wytrzymują. Sam mam takie

Mozesz napisac ile zaplaciles , wiem ze pisales gdzies ze masz dostep do tanszych rzeczy .
Pzdr.

danzig74 22-05-05 23:04

Cytat:

Napisał Greg
Cytat:

Napisał zmax
Jak chcecie mieć dobre i firmowe to ATE POWER DISK są super i bardzo długo wytrzymują. Sam mam takie

Mozesz napisac ile zaplaciles , wiem ze pisales gdzies ze masz dostep do tanszych rzeczy .
Pzdr.


no wlasnie :)
napisz a pozniej zalatw nam ;)

pozdrawiam

zmax 23-05-05 22:58

Chwilowo mam niedostępne ale były po 135 zł szt. POWERDISK nacinane

marekj 24-05-05 11:44

O w mordę to faktycznie super cena. [bigok] tylko na tych nacinanych to chyba klocki szybciej lecą [hmm]

danzig74 24-05-05 11:55

Cytat:

Napisał zmax
Chwilowo mam niedostępne ale były po 135 zł szt. POWERDISK nacinane

poczekam :)
a klocki tez jakies sensowne do nich bedzisz mial?

pozdrawiam

zmax 24-05-05 19:52

Miłą bym ATE po 170 za kl i TEXTARY po 140 za kpl. No i oczywiście pełno tańszych

powa 05-06-05 12:40

zmax, daj jakiś namiar na siebie, czy coś, bo czeka mnie niedługo wymiana tarcz i kupno klocków i trzebaby poszukać jakichś sensownych.

pozdrowienia4all

zmax 18-06-05 10:52

gg 959702
tel 504071245

www.zmax.prv.pl


POZDRAWIAM i ZAPRASZAM

grzehoo 29-07-05 10:34

słuchajcie, muszę wrócic do tego topica, bo przy 60 tys. km okazało się, że tarcze z przodu (20,3mm) i klocki wszystkie kończą żywot.
I teraz inne pytanko: jak sądzicie, czy iść w oryginalne części motorcrafta, czy zdecydować się na inne zestawy, np. brembo + ferodo, o które już pytalem (ale krążą różne opinie), ew. inne zestawy proponowane przez zmaxa na przykład?
Jak się mają oryginalne motorcrafty do innych? Może warto jdnak oryginalne? :roll:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi