Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Brak przepływomierza (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=17858)

SUCOF33 16-07-07 16:22

Brak przepływomierza
 
Tak sobie lukam dzisiaj po allegro i widzę ze inne foki 1.6 mają przepływomierz a moja niema dlaczego? Mam foke 1.6 SE czy to może być przez to.

Jackiller 18-07-07 01:02

Is it possible wogle ??

AsMfc 18-07-07 01:10

pewnie ggdzies ma kable wiszace od czujnika [hmm]

SUCOF33 18-07-07 21:32

Co mógłby mi dać ewentualny montaż brakującego przepływomieża??

AsMfc 18-07-07 22:51

NeroN ma SE i moze Ci dokladniej powiedziec ... ja w wolnej chwili moge zobaczyc polaczenie i Ci napisac gdzie to idze - Zagadaj do NeroN'a ma ten sam silnik co Ty.

SUCOF33 19-07-07 14:14

A ty jaki masz typ 1.6 . :?:

AsMfc 19-07-07 15:22

Czyste Zetec-S ;)

Jak Ci sie nie spieszy to w weekend odezwij sie na GG/mail/PW do mnie to Ci dam namiary jak to powinno wygladac i czy nie bylo jakiegos grzebania

A tak na marginesie duzo nie pali Ci :?:

NeroN 19-07-07 19:23

Ja też nie mam, a napewno nic nie było grzebane [chytry]

AsMfc 19-07-07 19:54

Cytat:

Napisał NeroN
Ja też nie mam, a napewno nic nie było grzebane [chytry]

ale Ty masz ta okrojona wersje [palacz]
tez dziala MAF w tych kastratach - kiedys montowalismy moj do kombi SE bez MAF'a wtedy z symulacji przeszedl do prawidlowej pracy.

Teraz NeroNku Twoja okrojona foka (trzeba bylo sprawdzac przy zakupie bo SE tez maja MAF'a :) ) jedzie na standardzie, po podlaczeniu MAF'a masz optimum i odrazu autko inaczej pracuje. Narazie bylo sprawdzane to na 1.6 SE, ale kombi z podlaczonym MAF'em, ktory nie byl niby w foce wczesniej - komputer po resecie automatycznie zaczal zczytywac MAF'a [palacz] dlatego kiedys Ci mowilem, ze czyscilem MAF'a bo byl moj chwilowo w kombiaku z SE :mrgreen:
A skad wiem, ze dzialal MAF po podlaczeniu [chytry]
1. przy pracy silnika odlaczylismy MAF'a i silnik zajeczal ....
2. Na kompie podana byla temp. powietrza itd.
Tak wiec nic straconego z MAF'em :)

Dobrze jest tez aktualnic soft ... :)

P.S. Dlatego pisze o wolnym zlaczu [chytry]

SUCOF33 19-07-07 22:53

A ilu pinowe złącze ma być i gdzie go mogę szukać bo tak lukałem dzisiaj ale znalazłem 2 pinową wtyczkę pod skrzynką z bezpiecznikami. Jak dał byś rade to zrób fotkę gdzie idą te kable. Ale czego mogę się spodziewać po podpięciu przepływomieża.

Spalanie?? Spalanie miasto 6.8- 7.2 delikatna jazda na 195 60 15
Miasto 6.6-7.0 delikatnie 185 65 14
Trasa 5.4 delikatnie 185 65 14
Max jakie mi wyszło to raz 8l miasto ale gniotłem go 185 65 14
To jednym słowem co do spalania nie mogę narzekać.

:mrgreen:

AsMfc 19-07-07 23:06

Cytat:

Napisał SUCOF33
Ale czego mogę się spodziewać po podpięciu przepływomieża.

Teraz smigasz na emulacji - mieszanka nie jest dobierana pod wzgledem temperatury i ilosci powietrza tylko na oko jest to obliczane. Jedynie z sondy mozna wyczytac czy mieszanka jest ok, ale to nie to :|
Po podlaczeniu MAF'a masz mniej wrazliwe autko na warunki zewnetrzne i po bardzo malej czesci jakosci paliwa. Jezeli komp zobaczy, ze powietrze lecace do cylindra jest ok, a sonda odczytuje, ze cos nie tak z mieszanka to automatycznie ma punkt odniesienia i zaczyna regulowac mieszanke. W emulacji masz metoda prob i bledow, az bedzie ok .. czasem to przedluza sie do prawie 1s nawet 2s, ale to sporadyczne sa sytuacje.

Algorytm naszych fok zwlaszcza jedynki jest dosc prosty ;) bardziej dopracowane niz tych nowych dwojek ... dochodza mnie sluchy, ze soft dwojki jest na bazie jedynki tylko dodane jest kilka bajerow [hmm] i niby jest madrzejszy bo cos tam automatycznie dostraja sie by mniej ingerowac w serwisie [zaklopotanie] jakos ciezko mi w to uwiezyc :?

SUCOF33 19-07-07 23:18

A twoja foczka kupiona w Polsce czy import.

AsMfc 20-07-07 12:30

kupiona w PL w salonie, ale sprowadzana na zyczenie z niemiec bo mialem mozliwosc wybrania wyposazenia foki. Tam skladali i przeslali tutaj do dilera, ktory mial mnie poinformowac kiedy mozna odebrac.

wojtek.am 07-10-08 22:27

u mnie 1.6 benzyna TREND tez nie ma przepływomierza

ASD 01-03-09 12:32

Witam!

Podciągnę temat.
Czy w silniku 1.6, który nie ma MAF'a ale gdzieś tam wisi wiązka do podpięcia, sensowny jest zakup przepływomierza?

TomFoc 03-03-09 13:45

W 2007r po przeczytaniu tego tematu napisałem maila do Ford Polska i zapytałem dlaczego mój silnik nie ma MAF. Podałem nr VIN i inne dane. Po miesiącu otrzymałem odpowiedź o treści mniej więcej takiej: "Szanowny panie, po konsultacjach z inżynierami Forda informujemy, że silnik pańskiego samochodu nie posiada MAF gdyż jest wyposażony w czujnik MAP". Od tego czasu nie przejmuję się brakiem czujnika MAF, wręcz przeciwnie.

NooN01 03-03-09 17:54

Re: Brak przepływomierza
 
Cytat:

Napisał SUCOF33
Tak sobie lukam dzisiaj po allegro i widzę ze inne foki 1.6 mają przepływomierz a moja niema dlaczego? Mam foke 1.6 SE czy to może być przez to.

zamiast przeplywki sa montowane dwie sondy lambda

MisiekT 03-03-09 18:20

Cytat:

Napisał NooN01
zamiast przeplywki sa montowane dwie sondy lambda

co ma piernik do wiatraka... do czego wedlug ciebie sluzy druga sonda?

NooN01 03-03-09 21:13

no ja to co pytal dlaczego przeplywki nie ma wiec odpowiadam ze ma zamiast przeplywki 2 sondy lambda przed i za katalizatorem

Doc Holliday 03-03-09 21:17

Z tego co wiem, to FI 1.6 benz z początku produkcji miały jedną sondę i przepływkę. Po roku 2001 (chyba) wszystkie nowe samochody musiały mieć dwie sondy. W Foczkach I z silnikami benzynowymi 1.6 po tym roku rozwiązano to tak, że były dwie sondy (przed i za katalizatorem) ale zamiast przepływki był czujnik ciśnienia montowany w kolektorze wydechowym. A w FII są i dwie sondy i wrócił przepływomierz.

MisiekT 03-03-09 21:25

Cytat:

Napisał NooN01
no ja to co pytal dlaczego przeplywki nie ma wiec odpowiadam ze ma zamiast przeplywki 2 sondy lambda przed i za katalizatorem

pytam dlaczego, bo druga sonda nie ma nic wspolnego z tematem... druga sonda to tzw. sonda diagnostyczna i tak naprawde sluzy do kontroli sondy nr 1, nie ma nic wspolnego z temperatura i gestoscia powietrza w dolocie
podsumowujac, 2 sondy nie maja zwiazku z brakiem przeplywki :P

Doc Holliday 03-03-09 21:27

Nooo... to prawda. Są dwie bo wg norm mają być minimum dwie i już. Nie ma przepływki- jest czujnik. Nie ma czujnika- jest przepływka. Coś być musi :smt017


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi