Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] światło w bagażniku świeci 24h (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=47003)

foka 01-02-11 21:42

światło w bagażniku świeci 24h
 
witam
wie ktoś z was gdzie jest czujnik podświetlania bagażnika? i czy dobry jest do niego dostęp??:smt017 bo światło w bagażniku świeci mi nawet po zamknięciu klapy. Chwilowe rozwiązanie wyjąłem żarówkę ale w ogóle nie mam podświetlania. pozdrawiam

sputnik 01-02-11 21:44

Z tego co wiem, to chyba jest w zamku

foka 02-02-11 13:51

czyli nie ciekawie. Jutro mam wolne to zobaczę co tam siedzi jak coś to dam znać.

foka 05-02-11 16:14

czujnik jest wewnątrz ale działa sprawnie. Gdy się go naciśnie to światło przygasa, może to ingerencja wody bo we wtyczce jej było mnóstwo. Usunąłem tyle wody ile mogłem nadal nic. Poczekam na cieplejsze dni jak wyschnie i zacznie działać poprawnie to uszczelnie wszystko co się da silikonem. Jesli nie to zamontuje sobie jakiś włącznik:)

AR3S 11-02-11 10:03

miałem coś takiego kiedyś. nawet zainstalowałem sobie włcznik/wyłacznik tej lampki obok. Okazało się co i jak przy okazji naprawy wężyka os spryskiwacza tylnej szyby. Wraz z wężykiem przetarł się kabel i zwierał - stad zapalone światło.

foka 16-02-11 00:01

ooooo dobrze wiedzieć zobaczę przy najbliższej okazji, dzięki.

pawlos183 16-02-11 10:09

U mnie dokładnie to samo i tez jezdze z wyjeta zarówką. Czyli trzeba wyciagnąć zamek i go rozebrać? czujnik będzie w środku? nie macie pewnie zadnych fotek?

Arturek90 16-02-11 10:18

Czujnik jest w środku zamka. Też miałem z tym problem, zalewałem go WD40, pomagało 'losowo' (poprostu czasem gasła :D) ,ale pomogło dla lampki sygnalizującej otwarte drzwi przy zegarach. Teraz gaśnie. Zamek chciałem rozebrać ale jest złączony nitem, bałem się że potem go nie złoże wiec tylko dziurkami wlewałem wd40.

pawlos183 16-02-11 10:20

No właśnie kiedyś wyjmowałem zamek i też bałem się go rozebrać i tak jak ty lalem dziurkami ale nic nie pomogło...

foka 16-02-11 11:33

Zamek da się rozebrać bez specjalnych narzędzi. Jest kilka plastikowych zatrzasków i trzeba wybić nakrętki które są wprasowane w blaszaną obudowę, i wszystko gra. Tylko trzeba uważać przy rozbieraniu jak są ułożone i po opierane sprężynki.
Co do wybijania tych nakrętek z obudowy blaszanej wkręcasz w nią śrubę którą jest zamek przymocowany i uderzasz młotkiem i wychodzi. Potem w drugą stronę podkładasz podkładkę i dociągasz kluczem(samo się wprasuje). Niem ma tam nic nitowanego!!. Dodam jeszcze jeśli ktoś ma problem z elektryką w zamku bagażnika to WD-40 nic nie pomoże jedynie zaszkodzić może bo czujnik jest szczelnie zalany silikonem, natomiast silniczek napędzający zamek nie i jemu można zaszkodzić.

---------- Post dodany o 11:33 ---------- Poprzedni post był z 11:30 ----------

Cytat:

Napisał AR3S (Post 538746)
miałem coś takiego kiedyś. nawet zainstalowałem sobie włcznik/wyłacznik tej lampki obok. Okazało się co i jak przy okazji naprawy wężyka os spryskiwacza tylnej szyby. Wraz z wężykiem przetarł się kabel i zwierał - stad zapalone światło.

radzę się do tego zastosować potem ewentualnie rozbierać zamek bo u mnie rozbieranie nic nie pomogło. Jak będę miał trochę czasu to rozbiorę zamek i dodam fotki

Jeszcze chciałbym zapytać w którym miejscu miałeś przetarte przewody??


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi