Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] Focus 1.6B, usterka ESP, usterka ukł. silnika (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=76304)

Sho 24-12-15 14:53

Focus 1.6B, usterka ESP, usterka ukł. silnika
 
2 tyg. temu pojawił mi się komunikat na desce rozdzielczej usterka układu ESP, usterka układu silnika, zmniejszone przyśpieszenie. Samochód reagował na gaz jakby z opóźnieniem, po sekundzie no i delikatnie wolniej przyśpieszał, problem znikał po ponownym odpaleniu samochodu. Tydzień był spokój, no i znów podjechałem do garażu samochód postał godzinę, wracam, odpalam i tym razem zapaliły mi się wszyskie kontrolki na desce rozdzielczej łacznie z np. hamulcem recznym który nie był zaciągnięty, problem zniknął po ponownym odpaleniu silnika. Dziś to samo usterka ESP i ukł silnika, zmniejszenie przyspieszenia, tylko ze tym razem problem nie zniknął po "zrestartowaniu silnika", ten sam problem, gaz reaguje po sekundzie i odczuwa sie slabsze przyspieszenie. Co to może być ?

Falcon 24-12-15 14:56

Odczytaj kody błędów, a się wypowiemy.;-)

Krystian69 25-12-15 11:10

Miałem podobnie jak mi akumulator siadał po wymianie 3 lata spokój odpukać :)

Sho 11-01-16 09:51

Okej zajechałem do mechanika, podpiął pod kompa i wyskoczyły błedy CAN czy tam KAN :P powiedział że to spadki napięcia i akumulator pewnie. Sprawdziliśmy akumulator i faktycznie przy obciązeniu spadało napięcie poniżej 11. Wymieniłem akumulator, pojeździłem spokojnie tydzien i znów to samo. Po nocy jak odpalam nic sie nie dzieje. Problem pojawia sie jak pojade gdzies, postoi auto z godzine i odpalam podjajde 200m i wywala wszystkei kontrolki po czym zostaje tylko usterka silnika i esp. Bledow ze strony silnika nie bylo na kompie. Pomocy :P

slawek11 11-01-16 10:41

Jakie Ty odcinki robisz , moze robisz je tak krotkie, ale dosc czeste ze akumulator wiecej traci pradu niz go odzyskuje ze strony alternatora.

Seboludek 11-01-16 14:51

Może licznik do wymiany?

Sho 17-01-16 01:03

różnie robię, 5 - 10 km, dziś w ogóle hit, pojechałem zatankować po czym odpalam furę podjechałem parę metrów i wywaliło wszystko dosłownie i prędkościomierz z obrotomierzem nie działał przez minute :P wszystko gaśnie jak na światłach się zatrzymam i zgaszę -> zapalę

moritz86 17-01-16 01:21

Może warto sprawdzić czy alternator ładuje.

Sho 20-01-16 17:55

Dziś problem z odpaleniem był, a akumulator nowy. Pewnie masz rację.

moritz86 21-01-16 04:11

Cytat:

Napisał Sho (Post 1104959)
Okej zajechałem do mechanika, podpiął pod kompa i wyskoczyły błedy CAN czy tam KAN :P powiedział że to spadki napięcia i akumulator pewnie. Sprawdziliśmy akumulator i faktycznie przy obciązeniu spadało napięcie poniżej 11. Wymieniłem akumulator, pojeździłem spokojnie tydzien i znów to samo. Po nocy jak odpalam nic sie nie dzieje. Problem pojawia sie jak pojade gdzies, postoi auto z godzine i odpalam podjajde 200m i wywala wszystkei kontrolki po czym zostaje tylko usterka silnika i esp. Bledow ze strony silnika nie bylo na kompie. Pomocy :P

Sprawdzaliście napięcie na aku pod obciążeniem, ale na pracującym silniku? Jeżeli na pracującym i mechanik twierdzi, że aku, a nie alternator to zmień mechanika :)

Sho 25-01-16 22:19

Na wyłączonym ;) we srode zostawiam furę u niego na dłużej, zobaczymy.

langolier 28-01-16 16:51

Jaki ten akumulator kupiłeś (jaka pojemność i prąd) ?

Trzeba było najpierw pomierzyć sobie napięcia na akumulatorze:
- rano przed włączeniem silnika
- rano po włączeniu silnika: od razu i po 5 minutach
- po dłuższej jeździe bez wyłączania silnika
- po dłuższej jeździe po wyłączeniu silnika od razu i po 5 minutach

Mnie to wygląda, że coś podbiera ten prąd z akumulatora na postoju albo alternator go nie doładowywuje podczas jazdy.

qazz 31-01-16 19:37

Ja miałem coś podobnego i przyczyną był licznik(zimne luty czy ścieżki)
Od ponad 2 lat jest ok.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi