Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Kontrolka silnika w 1.8 TDCi (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=10277)

mstomek 07-05-06 22:45

Kontrolka silnika w 1.8 TDCi
 
Witam.
Problem dotyczy auta z silnikiem 1.8 TDCi - 100 km
W archiwum niewielke znalazłem więc opiszę problem.
W trakcie jazdy, przy prędkości około 120 km - 2500 obr. Zapaliła mi się kontrolka silnika, poza tym że zaczęła świecić nie pojawiły się żadne ine objawy ze strony silnika (spadek mocy, szarpanie, dymienie itd). zaraz zjechałem i sprawdziłem to co mogłem, a więc zamocowanie klem, mocowanie dostępnych po otwarciu maski inych widocznych kabli, poziomy płynów - wszystko OK. Samochód zapala normalnie, silnik gaśnie normalnie, nic nie dzwoni, stuka, prycha. Poniewaz miało to miejsce w nocy, na autostradzie gdzieś w okolicach Venecji więc postanowiłem kontynuować jazdę do Polski, nie przekraczałem 2500 obr/min, chociaż gdy kilkakrotnie musiałem trochę depnąć przy wyprzedzaniu to auto bez najmniejszych problemów przyspieszało a silnik chętnie wkręcał się na obroty.
Pozornie wszystko jest OK, ale kontrolka świeci nadal. Wiem że muszę jechać do servisu, ale może ktoś z Was miał podobny problem ?
Z góry wielkie dzięki za wszelkie informacje.
P.S. Paliwo tankowałem na stacji ESSO, do tej pory lałem zawsze BP, ale to chyba nie miało wpływu, tym bardziej że po zatankowaniu na BP też świeci
Pozdrawiam.

przemecki 11-05-06 08:22

a nie zdarzylo Ci sie czasami, ze auto satanelo z powodu... [screwy] braku paliwa? Oczywiscie zanim kontrolka zaczela sie swiecic

mstomek 11-05-06 09:32

Nie :D , nigdy auto nie stanęło z powodu braku paliwa.
Jestem umówiony w serwisie (EURO CAR) na diagnostykę, ale dopiero za 5 dni, doradca serwisowy twierdzi że jeżeli nie ma żadnych obhjawów ze strony silnika to najprawdopodobniej pojawił się jakiś nieistotny błąd. Ja sam wszedłem w tryb serwisowy i nie wyświetla żadnego kodu błędu. Podobno, tak twierdzi gość z serwisu w silnikach TDCi przy awari zapala się, lub mruga kontrolka świec żarowych. U mnie nic takiego nie miało miejsca.
A kontrolka silnika świeci nadal i auto nadal normalnie jeździ. :?:

Pozdrawiam.

Zieluchh 08-10-07 21:47

a pamiętasz ile miałeś ropy w baku podczas gdy ci sięzapaliła kontrolka ??

Zieluchh 08-10-07 21:47

a pamiętasz ile miałeś ropy w baku podczas gdy ci sięzapaliła kontrolka ??

mstomek 09-10-07 09:04

Było to ponad rok temu i dokładnie nie pamiętam, ale na pewno co najmniej połowę baku (wyjechałem z Nicei z pełnym bakiem, więc w okolicach Venecji powinno być jeszcze około 20-25 litrów w baku).
Problem wyjaśnił się w serwisie. Był zanieczyszczony przepływomierz, wyczyścili go (około 150 zł) i kontrolka więcej nie świeci.

Pozdrawiam.

mstomek 09-10-07 09:04

Było to ponad rok temu i dokładnie nie pamiętam, ale na pewno co najmniej połowę baku (wyjechałem z Nicei z pełnym bakiem, więc w okolicach Venecji powinno być jeszcze około 20-25 litrów w baku).
Problem wyjaśnił się w serwisie. Był zanieczyszczony przepływomierz, wyczyścili go (około 150 zł) i kontrolka więcej nie świeci.

Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi