Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] 1.6B+G Remont silnika " picie oliwy "- koszt (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=55050)

jacabytom31 31-01-12 16:35

1.6B+G Remont silnika " picie oliwy "- koszt
 
Witam w mojej foce jest problem picia oliwy ok 1l na 500km , auto jezdzi normalnie nic sie nie dzieje (oprócz chmury dymu jak auto stoi z wlaczonym silnikiem )
Byłem u mechanika który stwierdzil prawdopodobnie ze należy wymienic pierscienie , cos związanego z zaworami (a jest 16 ) splanować głowice i wymienić uszczelke pod glowice oraz olej i plyn chłodniczy
Wszystko jest ok. natomiast cena jaka podal ok.3 tyś (czesci +robota )jest dla mnie za duza , dlatego mam pytanie czy koszt tej naprawy musi być tak Duzy
Mechanik określił ze koszt czesci ok. 300zl + splanowanie głowicy ok. 700 -800zl a robocizna 1200zl
Proszę o podpowiedz tych którzy robili to w swojej foce- mieszkam w Bytomiu na Górnym Śląsku może znacie jakis warsztat gdzie zrobie to taniej albo ktos z forumowiczow zajmuje się naprawa chetnie powierzę mu swoja foke
(silnik 1,6 benz zetec s +LPG przeb . 206tyś )

anderbi 31-01-12 19:49

szujaj silnika.. najlepiej sprawnego w aucie lub z gwarancja

BOGUS 31-01-12 20:15

witaj
no koszt niski nie jest, jednak zastanawia mnie jak to gość zrobi skoro części to tylko 300pln; pierścienie niewiele mniej kosztują a gdzie uszczelka pod głowice, olej , filter, płyn chłodzący? 800 pln za planowanie głowicy? to chyba za remont głowicy;
wiesz za fachowo i starannie zrobiony częściowy remont to nie jest jakaś masakra, to tyle mniej więcej kosztuje. jednak robocizna 1200 pln to sporo.
kwestia kupna silnika: taniej nie wyjdzie: silnik, przekładka, pakiet startowy: rozrząd, olej, filtry, chłodziwo, pasek osprzętu, regulacja zaworów...
policz i pomyśl i najważniejsze: jak długo chcesz tym jeździć? jak jeszcze kilka lat..., tylko jak zgnita jest podloga i progi?

Bdm 31-01-12 20:19

Drogo za samo planowanie, u mnie w mieście planowanie jakieś 120zł z tego co pamiętam, ze zniżkami płaciłem jeszcze mniej, szlifowanie gniazd itd ogólnie komplet remont powinien wyjść 400-500zł za kompletną głowicę do tego uszczelki z 200zł olej 150zł z filtrem plyn jak utrafisz to i za 40zł kupisz dobry 5L nie wiem nawet ile do focusów wchodzi. Mi generalnie po wydmuchaniu uszczelki wyszło 500zł za wszystko we fiacie, wszystko zależy od tego w jakim stanie masz głowice, jak masz trochę zdolności i parę prostych narzędzi to sam byś to zrobił, jedynie to skręcenie głowicy był by problem bo musisz mieć klucz dynamometryczny + dociągać kątami.

Co do drugiego silnika, kupisz może sie trafić drugi taki sam, albo jeszcze gorszy, kiedyś miałem xantie 1.9td padła mi głowica - pęknięta przy kanale wodnym, kupiłem jedną u siebie w mieście, poszła do sprawdzenia, tez nie szczelna, oddałem, pojechałem po drugą 100km podobno z jeżdżącego samochodu też nieszczelna - drugie 40zł za sprawdzenie poszło, w końcu kupiłem trzecią za 500zł już po planowaniu i ogólnie remoncie, poszukaj na allegro, za 400-500zł może kupisz głowice, z tym że firmą będzie chciała żebyś odesłał im swoją. Pozdrawiam.

jacabytom31 31-01-12 20:47

Podmiana silnika nie wchodzi w gre miesiac temu wymienilem kompletny rozrzad z uszczelnieniem , uszczelke pod klawiatura zaworow , swiece , kable , wymienilem kpl sprzegla -szkoda mi wydanych pieniedzy i pozbywac sie FOKI przywiazalem sie do niej :)

Progi i podloga jest ok ,troche bieze klape bagaznika ale tak auto jezdzi bez problemu
Wydaje mi sie ze te 1200zl za robocizne to przesada musze poszukac kogos innego
Dlatego interesuje mnie koszt czesci jakie trzeba wymienic

MisiekT 31-01-12 21:28

jaki sens bylo robic rozrzad w takim zajechanym silniku?

jacabytom31 31-01-12 23:16

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 670727)
jaki sens bylo robic rozrzad w takim zajechanym silniku?

Rozrzad byl załozony przed zalozeniem instalacji gazowej (po jej zalozeniu nastapil zwiekszony apetyt na olej )

MisiekT 31-01-12 23:33

a jaki byl wczesniej? bo nie ma opcji zeby w normalnych warunkach, nawet na zle zestrojonym LPG, zajezdzic silnik w pare tys. km

gRuHa 01-02-12 02:25

z tego co ja się orientuję to jeśli 1,6 ciągnie olej pierścieniami to wykonanie porządnego remontu jest niemożliwe, więc jak chcesz wydać kasę w błoto - rób, ale tanio nie będzie [bigok]
być może te 800 jest z wymianą uszczelniaczy zaworowych
tak jak poprzednicy napisali - szukaj kompletnego silnika! a świeże graty możesz sobie przełożyć z tego co masz - zrobienie tego na stole to chwila moment!

olo22 01-02-12 09:00

coś trochę przegiął z ceną, jak robiłem głowice w poprzednim aucie to planowanie , wymiana uszczelniaczy i dotarcie gniazd zaworowych , dokładne umycie i sprawdzenie szczelności koleś wziął 250zl- zaznaczam że robił to jako fuchę

Geras 01-02-12 09:45

Cytat:

Napisał gRuHa (Post 670788)
z tego co ja się orientuję to jeśli 1,6 ciągnie olej pierścieniami to wykonanie porządnego remontu jest niemożliwe,


Wyjaśnisz proszę dokładniej ?

jacabytom31 01-02-12 15:07

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 670778)
a jaki byl wczesniej? bo nie ma opcji zeby w normalnych warunkach, nawet na zle zestrojonym LPG, zajezdzic silnik w pare tys. km

Nie rozumiem twojego cynizmu nie potrzebuje karcenia tylko pomocy w założonym przeze mnie temacie
Auto kupilem 5 lat temu w Niemczech i od zakupu zawsze brał olej i było to ok. 0,3 -0,5l na 2 tyś i tak jak napisałem wcześniej popyt na olej zwiększył się po założeniu instalacji gazowej na wymianie czesci nie oszczedzam i nie szaleje podczas jazdy

MisiekT 01-02-12 15:13

jaki cynizm? wlasnie pytalem o to jak bylo wczesniej... skoro ten skok spalania oleju nastapil w momencie instalacji LPG to ja bym sie zglosil na powtorne strojenie - silnik moze byc przeciazony i dlatego ciagnac olej...

inna sprawa, ze pierwotne 0,5l/2tys. i tak kwalifikuje silnik do wymiany/remontu

kleofas 01-02-12 15:25

nie wiem jaką normę zakłada ford, ale podejrzewam, że 0,5l na 1000km
tak więc te 0,5 na 2kkm to się w fordowskiej normie raczej mieściło [bigok]
anyway - 2l na 1000km to katastrofa
pewnie gniazda zaworowe powypalane, pierścienie puszczają i generalnie chodzi obiegowa opinia, że do aut o znacznym przebiegu gazu się nie zakłada
wybrałeś inną drogę, teraz są koszty
remont w 1.6 - był jakiś temat o tym, że to praktycznie niemożliwe, ale chyba ktoś tam to zrobił (miał wiedzę/znajomy warsztat/chęci i czas)
tak więc szukaj anglika po przejściach, bo to najtaniej wyjdzie

drake 01-02-12 15:28

ale 0,5 na 2 tyś to i tak jest masakra, 2,5 litra w ciągu 10 tysięcy kilometrów? Tyle żadne auto w rodzinie nie brało, nawet nie wiem jak stare. Imo tak czy inaczej czeka Cię kolego zabawa z silnikiem.

kleofas 01-02-12 15:37

Cytat:

Napisał drake (Post 671064)
ale 0,5 na 2 tyś to i tak jest masakra, 2,5 litra w ciągu 10 tysięcy kilometrów?

oczywiście, że to masakra
piszę o normach, które każą wymieniać silnik przez aso na gwarancji [bigok]
w nissanie kiedyś było 1l na 1000km - dopiero wtedy wymieniali silnik na gwarancji

rexrst 01-02-12 17:18

Ale czegoś tu nie rozumiem....bierzesz silnik używkę, przekładasz wszystko co wsadziłeś ze swojego (no pasek można zmienić żeby było religijnie) i po robocie...ja miałem tą samą sytuacje w moim byłym 2.0 u mojej mamy...1000pln silnik z faktura i 400 przekładka. Tak samo był w poprzednim rozrzad zrobiony, nowa cewka, swiece, kable i sprzegło kompletne.

ZET1976 01-02-12 18:46

W mojej poprzedniej foce 1.6, która też lubiła olej ( do 0,4 l na 1000 km ), nie było widać dymu z rury i mój zaprzyjaźniony mechanik stwierdził, że to raczej pierścienie do roboty, bo jak dymi to wskazuje na puszczanie przez zawory - uszczelniacze lub wypalenie. Też auto jeździło normalnie. Dziwi mnie fakt, że auto zwiększyło konsumpcję oleju kilkakrotnie po założeniu gazu. Może mieszanka była za uboga i wypaliło zawory, albo uszczelnienia puściły? Sprawdź przy okazji kompresję cylindrów, może wykaże jakieś anomalie i będzie wskazówka na którym cylindrze jest problem. Jeśli by się okazało, że to tylko uszczelnienia na zaworach to zmyślny mechanik może je wymienić bez zdejmowania głowicy. Jest z tym trochę gimnastyki, ale jest to wykonalne. Koszt max kilkaset zł. Jeśli zawory wypalone to głowica do zdjęcia i regeneracji, zawory też. Ale koszt i tak mniejszy niż wymiana silnika. Ja bym najpierw sprawdzila tą opcję.

MisiekT 01-02-12 18:51

to teraz podrzuc nam linki do sklepu z czesciami do silnika 1.6 :D

ZET1976 01-02-12 19:23

Jeśli chodzi o uszczelniacze zaworów to proszę:
http://ford.sklep.pl/pl,product,3899...szt,reinz.html

Ponadto znalazłem katalog z częściami do silnika 1,6 focusa, wiec pewnie można je gdzieś kupić.
http://www.fmecat.eu/selProd2.asp?ma...Ver=&engseal=0

MisiekT 01-02-12 19:40

pytanie w jakich cenach te wszystkie graty :)

sanjarek 02-02-12 07:05

Cytat:

Napisał gRuHa (Post 670788)
z tego co ja się orientuję to jeśli 1,6 ciągnie olej pierścieniami to wykonanie porządnego remontu jest niemożliwe, więc jak chcesz wydać kasę w błoto - rób, ale tanio nie będzie

a Ty ciągle swoje
przypominam temat, w którym to samo twierdziłeś ;)
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=36761

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 671225)
pytanie w jakich cenach te wszystkie graty

a tu się opcja szukaj kłania :) .... było już o tym itp.
takie stwierdzenie zawsze mnie wk..ło, bo generalnie świadczy o braku konkretnej wiedzy na ten temat i braku chęci pomocy, a jedynie dosrania "leniowi" albo osobie mało obeznanej w sieci - to taka dygresja tylko poza tematem

a w temacie po ile takie graty? proszę bardzo

http://sklep.intercars.com.pl/#/dyna...otitle=1&wsk=O

w zakładce silnik osprzęt/blok silnika/tłoki pierścienie

rexrst 02-02-12 08:19

To ja polece ten silnik....biore od niego sporo gratow, silnik tez bralem. Faktura jest i bez sciemy: http://allegro.pl/ford-focus-98-04-s...083344303.html

Dj_Kris007 07-02-12 10:15

Kolego zobacz, jak ci gaz założyli bo ja po montażu też musiałem silnik wymieniać...

Po prostu źle wpięli się do ukł. chłodzenia i foka się przegrzewała... 1l oleju na ok 200km :/ Już po 2 miesiącach na gazie (ok 3tys km.) Teraz mam na kulane ok 10tys i wszystko wporzo... Poczytaj www.focusklubpolska.pl/showthread.php?p=673447

Na szczęście miałem silnik z mojej pierwszej foki, którą rozbiłem - 130tys. igła :)

anderbi 07-02-12 10:28

Cytat:

inna sprawa, ze pierwotne 0,5l/2tys. i tak kwalifikuje silnik do wymiany/remontu
no to moj wciągnął 2l 5w30/1200km - tez kwalifikuje do wymiany? tylko ze prędkość była 160-210km/h i załadowane auto

mlody891 07-02-12 22:54

1 zmień mechanika jak takie ceny z kosmosu bije..... mój wiem ze za wymiane uszczelniaczy, planowanie, olej, filtry, płyn chłodniczy, uszczelki z robotą 500 zł ale nie wiem jak to by było jeszcze z pierścieniami

BOGUS 08-02-12 09:43

mlody891
fajnie że masz mechanika wolontariusza; to ile wziął za robote?
100- planowanie
100- uszczelka pod glowice
82- uszczelniacze
40- płyn chłodzący
100- olej silnikowy
18- filtr oleju
RAZEM: 440PLN!
czyli pracował za 60pln!
pozdrawiam, jak będę robił uszczelniacze w swoim fiacie to mogę namiar na tego pana?

mlody891 08-02-12 12:36

troche za duze masz te ceny, mechanik w hurtowni ma jeszcze rabaty olej masz za 60zł 10/40 płyn chłodzący ma koncentrat od wszystkiego po pare zł odchodzi, kolega teraz robił astre 1.6 to 500 zł, 2 kolega wczesniej mu wydmychało uszczelke pod głowicą audi a3 1.6 tez 500 zł ja na wiosne bede robił to powiem co i jak wyszło :) ale dodam ze to zaprzyjaźniony mechanik

NeroN 08-02-12 12:56

Ale mechanik Ci liczy ceny jak w sklepie części, delikatnie taniej czasem.

Jak masz mechnika który Ci liczy po prawie hurcie to daj namiary na niego.

MisiekT 08-02-12 13:03

Cytat:

Napisał mlody891 (Post 674581)
za wymiane uszczelniaczy, planowanie, olej, filtry, płyn chłodniczy, uszczelki z robotą 500 zł

no to albo ma totalny brak klientow, albo Cie zrobil w bambo albo liczy na jakas inna forme rekompensaty... no jeszcze ewentualnosc ze to taki mechanik co nie utrzymuje warsztatu, nie zatrudnia pracownikow i nie odprowadza podatku [chytry]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi