Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Kupić Nowy Przewód czy lutować stary??Pomocy!! (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=22586)

andriu 21-06-08 16:47

Kupić Nowy Przewód czy lutować stary??Pomocy!!
 
Witam , mam mały problem z klimą!Byłem rok temu w skodzie w serwisie, sprawdzali mi całą klime,wyszło na to ze jest 1 Przewód nieszczelny miedzy OSUSZACZEM KLIMATYZACJI a Chłodnicą.Pękniecie jest zaraz na zgięciu .I tu moje pytanie czy lutować ten stary przewód czy kupić nowy?Słyszałem żeby części do klimy wymieniać na nowe , czy to prawda?Byłem sie pytać o nowy przeód i wyszło na to ze kosztuje niemało aż ->480 zł!!Byłem w Zgorzelcu u fachowca od Lutowania przewodów do Klimy ,zawołał sobie ponad 400 zł + robocizna.Niewiecie moze gdzie moge kupic taki nowy przewód?
Dzięki z góry za Pomoc!
Pozdrawiam! [tuning]

MisiekT 21-06-08 17:40

kupic mozesz w ASO, cena bedzie pewnie bardzo zblizona do ceny rzuconej przez skode..

gRuHa 21-06-08 18:01

andriu, jaK umiesz lutować takie rzeczy to sobie polutuj, jak nie to kup nowe, bo pewnie to lutowane, będziesz jeszcze kilka razy poprawiał, aż w końcu kupisz oryginał [bigok]

MisiekT 21-06-08 20:34

gRuHa, ale ten przewod jest pewnie aluminiowy, wiec trzeba to zrobic w profi zakladzie, a nie w domu :wink:

gRuHa 21-06-08 21:14

Cytat:

Napisał MisiekT
ale ten przewod jest pewnie aluminiowy

jeśli się go lutuje to mosiężny, aluminium się spawa tigomatem

andriu 21-06-08 23:37

tak tak ten przewód jest aluminiowy, musi ktoś z fachu to z lutowac.Bede jechał po wypłacie do ASO i niech zakładają nowy przewód!

gRuHa 21-06-08 23:48

Cytat:

Napisał andriu
tak tak ten przewód jest aluminiowy

aha to sorki...

MisiekT 22-06-08 01:43

Cytat:

Napisał andriu
Bede jechał po wypłacie do ASO i niech zakładają nowy przewód!

kupowac w ASO - tak, kiedy trzeba
naprawiac w ASO - nigdy :wink:

zagłoba 22-06-08 07:37

Poprawka:
"kupować w ASO - tak, kiedy trzeba
naprawiać w ASO - tylko na gwarancji"
:)

gRuHa 22-06-08 22:26

"kupować w ASO - tak, kiedy trzeba
naprawiać w ASO - tylko służbowy, który za rok idzie do Żyda"

SzerszeN 27-06-08 15:44

zapominacie panowie o jednym mamy 21 wiek i cos wiecej niz tylko spawanie i lutowanie :)

po pierwsze mozna sprobowac to "zalepic" najlepsze bylob by cos co sie nazywa mutlimetall alu, dostepne w firmie mercator ale niestety tylko w pol kg paczkach po 200 netto, moj braciak w tym robil i pokazywal mi toto w dzialaniu, rewelka, nawet pozniej obrabiac mechanicznie mozna

tanszym sposobem jaki mi podpowiedzial to zywica epoksydowa z zageszczaczem metalicznym

kolejna sprawa, to podobno jakis produkt aktualnie reklamowany w tv, chyba produkcji poxipolu, takze moze zanim wydasz 500 pokombinuj z czyms takim

aha i jeszcze jedno, jako ze jestem swierzo po po naprawie klimy, mialem wymieniane 2 sparciale przewody, warsztatach regeneruja je, czyli koncowki zostawiaja stare i wymieniaja same gumy, podjedz do jakiegos warsztatu, byc moze beda mieli koncowke ktora ci zaloza zamiast twojej peknietej

andriu 27-06-08 16:04

dzieki, dzieki!!pojezdze po Mechanikach i sie popytam !! [metal]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi