Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] FL - problem z lampą ksenonową... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=67192)

Kuba_RS 24-11-13 22:20

FL - problem z lampą ksenonową...
 
Witam Was ;)
Panowie dziś rano zauważyłem, że w jednej z lamp (ksenony) nie działa mi samopoziomowanie. Zawsze przy włączaniu świateł, soczewki wykonywały charakterystyczną pracę - góra i dół. Dziś tylko jedna z lamp tak poczyniła. Druga zastrajkowała.

Jakieś propozycje?

Pozdrawiam! :)

Kuba_RS 27-11-13 15:26

Cytat:

Napisał Kuba_RS (Post 928789)

Jakieś propozycje?

Pozdrawiam! :)

Nikt nic nie wie? :>
Absolutnie żadnych pomysłów?

baki 27-11-13 15:56

Nie mam ksenonów tylko skrętne soczewki ale miałem podobny przypadek, że przy włączeniu świateł gdzie robią zawsze wychylenie do środka (kalibracja czy co) po czym wracają do ustawienia na wprost - lewa soczewka została skręcona do środa (nie wróciła do położenia na wprost).
Nie pomagało włączenie i wyłączenie ani pukanie w klosz ;) dopiero po wymontowaniu lampy i zdjęciu tylnej osłony obudowy ruszyłem palcem soczewką w momencie włączenia świateł gdzie zaczął robić kalibracje i soczewka zaczęła skręcać.

Wychodzi na to że po prostu coś ja przyblokowało na mechanizmie obrotu - u Ciebie może być podobna sytuacja że coś blokuje mechanicznie soczewkę. Zdejmij z obudowy pokrywę i rzuć okiem jak sprawa wygląda, może nawet porównaj z drugą dobrą czy soczewki podobnie się ruszają. Może w kloszu złej mechanizm zawiódł. Tak czy owak wyjęcie lampy to mniej niż minuta ;)

Kuba_RS 27-11-13 18:44

Cytat:

Napisał baki (Post 929560)
Zdejmij z obudowy pokrywę i rzuć okiem jak sprawa wygląda, może nawet porównaj z drugą dobrą czy soczewki podobnie się ruszają. Może w kloszu złej mechanizm zawiódł. Tak czy owak wyjęcie lampy to mniej niż minuta ;)

Rozumiem, że nie uda mi się sprawdzić bez wyjęcia lampy? Niestety jestem aktualnie poza domem i nie posiadam żadnych kluczy do wymontowania lampy. Czy w poliftowym Focusie lampa również wychodzi tak gładko jak w poprzednim modelu? :)

baki 27-11-13 20:59

w przed FL szeroki płaski śrubokręt a w FL podejrzewam że jest podobnie

Kuba_RS 28-11-13 15:33

Cytat:

Napisał baki (Post 929622)
w przed FL szeroki płaski śrubokręt a w FL podejrzewam że jest podobnie

Dziękuje Ci bardzo ;)
Po weekendzie będę działał w tym temacie.

Pretorian 29-11-13 13:19

padł Ci silniczek regulacji lub masz coś przewrane na obwodzie moduł poziomowania xenon < - > lampa.
Jakby padł jeden z czujników na wahaczu(przód lub tył) to miałbyś problem z 2 lampami na raz.
Najlepiej odczytać błędy z modułu HCM (świateł) np. ELMCONFIGIEM.

Kuba_RS 05-12-13 00:48

Cytat:

Napisał Pretorian (Post 929963)
padł Ci silniczek regulacji lub masz coś przewrane na obwodzie moduł poziomowania xenon < - > lampa.

Byłeś kolego bardzo blisko ;)

Sprawa jest już wyjaśniona :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi