Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] 1.6 zetec s swap na 1.7 zetec s pumy ? (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43670)

PAWELwrx 27-09-10 20:28

1.6 zetec s swap na 1.7 zetec s pumy ?
 
Witam! Z ciekawości oglądałem na aledrogo silniki 1.7 z pumy i ze zdjęć wynika że z technicznego punktu widzenia te silniki wyglądają dość podobnie do foczych 1.6 zetec s. Zatem w głowie od razu pojawia się myśl - swap. Tylko, że zapewne diabeł tkwi w szczegółach... Czy ktoś zagłębiał się w tym temacie? Jak jest z przeniesieniem napędu i skrzyniami biegów?

Adam Getka 27-09-10 20:58

A co z kompem?
Chcesz puścić fokę na kompie z pumy, czy silnik z pumy na kompie z foki?


Mechanika jest zawsze do ogarnięcia, coś można dorobić, przespawać......

gRuHa 27-09-10 21:20

Cytat:

Napisał PAWELwrx (Post 489024)
ze zdjęć wynika

[panna] ze zdjęć to każdy silnik jest podobny do każdego [rotfl]

na Fiestach kolo wsadzał 1,7 - może zdradzi Ci szczegóły [bigok]

Rasta 27-09-10 21:23

Babranie takie samo pewnie jak przy zmianie na 2.0. Lepiej sprzedać i od razu kupić coś mocniejszego.

PAWELwrx 27-09-10 22:15

Własnie chodzi o to że jak seryjny komp z 1.6 pasi pod 1.7 i da się jakoś mechanike pogodzić bez wielkich nakładów $$$ to robota warta swieczki w innym wypadku tak jak kolega wyżej pisze...

Cytat:

Napisał gRuHa (Post 489048)
ze zdjęć to każdy silnik jest podobny do każdego

chyba nie każdy:-)

Rasta 27-09-10 22:24

Komp podmienić to najmniejszy problem z tego wszystkiego.

F_Driver 27-09-10 22:34

A dlaczego akurat 1.7 z pumy to już nie lepiej 2.0 ??

PAWELwrx 27-09-10 23:42

Wychodząc z założenia, że chcemy docelowo mieć miej więcej 130km w foce, a okazało by się, że przełożenie silnika 1.7 z pumy jest mniej problematyczne niż motoru 2.0 to czemu nie.
1.7 ma mniej tylko 5kucy ale za to pewnie jest lżejszy i mniej pali.
W innym wypadku pozostaje sprzedać 1.6 kupic 2.0

Rasta 27-09-10 23:48

Cytat:

Napisał PAWELwrx (Post 489108)
W innym wypadku pozostaje sprzedać 1.6 kupic 2.0

I to jest jedyne sensowne rozwiązanie, szkoda rzeźbić w gównie. 1.7 z Pumy szału nie robi, a z przekładką na pewno będzie sporo jeb...

MisiekT 28-09-10 19:44

Cytat:

Napisał PAWELwrx (Post 489108)
Wychodząc z założenia, że chcemy docelowo mieć miej więcej 130km w foce

troche dupne zalozenie, bo te 130KM nawet nie zaczyna jeszcze jechac...

Rasta 28-09-10 19:51

Jak to mawiają najstarsi góral - pomysł z dupy :D

gRuHa 30-09-10 14:41

Cytat:

Napisał PAWELwrx (Post 489081)
że jak seryjny komp z 1.6 pasi pod 1.7

nie podpasi [bigok] bo 1,7 ma zmienne fazy, a 1,6 nie [hammer]

funio85 30-09-10 20:08

Nie rozumiem was wszystkich, trąbicie na forum o swapach, ostrych ingerencjach w silniki turbo pierdoły, a powiedzcie mi jak wy sie chcecie zatrzymac sie w budzie z 1.6, hmm ok może was to nie interesuje:) wiec bardziej może was zainteresuje czy wasza zawiecha ogarnie podwójną moc silnika jezeli decydujcie sie na 2.0 turbo? Nie ogarniam was ludzie! Colin rzucił takim tekstem Szybkie samochody są na prostej a szybcy kierowcy na zakrętach. Więc dam taką rade zróbcie sobie porządna zawieche i zajebisty hamulec a jadąc 100 KM autkiem na ciasnych odcinkach kazdy taki mistrz prostej w foce z turbo bez zawiechy i hamulców bedzie sie wkur... i was nie ogarnie. Pozdrawiam
Aha pamietajcie że mistrzów prostej pozdrawia pierwszy zakręt:)

pum 30-09-10 20:18

oj źle trafiłeś - tutaj ekipa raczej od zakrętów, a nie od 1/4

funio85 30-09-10 20:31

Ok, to czemu wrzucacie 2.0 do 1.6, kupcie sobie ST lub RS i będzie wporzo albo pogódzcie sie z losem 1.6 i killujcie na tym co macie. Nie mówie że tuning silnika jest zły, najlepiej ogrnąć doloti wydech i jest git.
Mam nadzieje ze nikogo nie obraziłem, ale staram sie walczyć z ludzmi którzy w głowie mają tylko KM a nie podstawe (oponki, zawias , hamulec).
Pozdrawiam:)

pum 30-09-10 20:43

akurat 1.6 to wiele nie skillujesz - jak ktoś ma zdrową budę i kasę na swapa to czemu nie. tylko jak swapować to z głową, tak żeby coś potem z tego się dało zrobić.

funio85 30-09-10 21:11

Widzisz i tu nie masz racji. Dlatego zapraszam w górki, silnik to nie wszystko! Wygrywa ten kto pózniej hamuje:) pozdrawiam

pum 30-09-10 21:28

Cytat:

Napisał funio85 (Post 490208)
Widzisz i tu nie masz racji. Dlatego zapraszam w górki, silnik to nie wszystko! Wygrywa ten kto pózniej hamuje pozdrawiam

niestety mam... mocy nie oszukasz. co nie zmienia faktu, że i 1.6 można się bawić.
ja zapraszam na Ułęż w sobotę. bardziej cywilizowane warunki.

gRuHa 30-09-10 21:48

funio85 przestań się rzucać to raz! [hammer]
dwa możesz mi uwierzyć na słowo, że dobrze grzebane fury w tym klubie mają zawiasy i opony porządne, no chyba że Bilstein B-naście, albo torowy slick to wg. Ciebie chłam...

DejaVu 30-09-10 21:55

w cenie swapa mozna 1.6 zawsze podkręcić jezeli chcemy miec te 130. a jak to jeździ to zripostował kierownik 2.0. ;)
funio u nas to sami zakretowi pasjonaci gdzie zanim silnik dlubna to zawias i heble ida w pierwszej parze. a jak chcesz zobaczyc 300konne 2.0 w akcji na winklach to zajrzyj na ułeż.

suchy666 30-09-10 22:12

Cytat:

Napisał funio85 (Post 490175)
wiec bardziej może was zainteresuje czy wasza zawiecha ogarnie podwójną moc silnika jezeli decydujcie sie na 2.0 turbo?

a widziales kiedys kogoś kto pcha sie w swapa lub ostre mody bez zrobienia zawieszenia i hamulców najpierw?
Cytat:

Napisał funio85 (Post 490185)
Ok, to czemu wrzucacie 2.0 do 1.6, kupcie sobie ST lub RS

bo do 2.0 jest duzo gratow czesto za niewielkie pieniadze a rynek czesci uzywanych do st lub rsa praktycznie nie istnieje!
pozdrawiam

MisiekT 30-09-10 23:00

Cytat:

Napisał funio85 (Post 490185)
to czemu wrzucacie 2.0 do 1.6, kupcie sobie ST lub RS

bo ST i RS Dzieciaczku to to samo 2.0 po odpowiednich przerobkach, a kosztuje 10x tyle i brak czesci

AR3S 30-09-10 23:14

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 490272)
Dzieciaczku

proszę przestrzegać regulaminu ...

Rasta 30-09-10 23:23

Cytat:

Napisał funio85 (Post 490175)
Nie rozumiem was wszystkich, trąbicie na forum o swapach, ostrych ingerencjach w silniki turbo pierdoły, a powiedzcie mi jak wy sie chcecie zatrzymac sie w budzie z 1.6, hmm ok może was to nie interesuje:) wiec bardziej może was zainteresuje czy wasza zawiecha ogarnie podwójną moc silnika jezeli decydujcie sie na 2.0 turbo? Nie ogarniam was ludzie! Colin rzucił takim tekstem Szybkie samochody są na prostej a szybcy kierowcy na zakrętach. Więc dam taką rade zróbcie sobie porządna zawieche i zajebisty hamulec a jadąc 100 KM autkiem na ciasnych odcinkach kazdy taki mistrz prostej w foce z turbo bez zawiechy i hamulców bedzie sie wkur... i was nie ogarnie. Pozdrawiam
Aha pamietajcie że mistrzów prostej pozdrawia pierwszy zakręt:)

Ziom ale jak już pchać się w swapa to porządnego, a nie zamieniać 1.6 na 1.7 które przy masie Foki i tak nie jedzie i oferuje zerowy rozwój. Jakby padło hasło, że chce swapować na silnik od RS'a który notabene można teraz na Allegro kupić, tu uwierz mi, że spotkało by się to z entuzjazmem, a i pomocna dłoń by się znalazła.

Co do skręcania to tak jak Pum napisał zapraszam w ta sobotę na Ułęż i zobaczmy kto z Nas skręca i jakie ma zawieszenie oraz hamulce.

Tu nie ma 2.0 Fok Turbo, które nie mają zrobionego zawieszenia/hamulcy, przyjmij to do wiadomości.

---------- Post dodany o 23:23 ---------- Poprzedni post był z 23:20 ----------

Cytat:

Napisał funio85 (Post 490185)
Ok, to czemu wrzucacie 2.0 do 1.6, kupcie sobie ST lub RS i będzie wporzo albo pogódzcie sie z losem 1.6 i killujcie na tym co macie. Nie mówie że tuning silnika jest zły, najlepiej ogrnąć doloti wydech i jest git.
Mam nadzieje ze nikogo nie obraziłem, ale staram sie walczyć z ludzmi którzy w głowie mają tylko KM a nie podstawe (oponki, zawias , hamulec).
Pozdrawiam:)

Nikt tak nie robi, raptem zrobiłt to dwie osoby ale do dziś uważam, że nie miało to większego sensu, i Adam (jedna z nich) też nikogo do tego nie zachęca. Zawsze jak pojawia się taki kretyński pomysł na forum to proponuję jedno słuszne rozwiązanie - sprzedać i kupić od razu coś mocniejszego.

MisiekT 30-09-10 23:31

Cytat:

Napisał AR3S (Post 490280)
proszę przestrzegać regulaminu ...

staram sie, ale jak widze ze ktos bzdury wypisuje i nawet o fokach bladego pojecia nie ma, to mnie skreca...

Adam Getka 01-10-10 08:14

funio85 - pochwalisz się najpierw jakąś modyfikacją, a nie tylko wypisujesz coś na forum?

Nieobraź się, ale inaczej nikt nie będzie Cię brał na poważnie.

radeksim 26-02-11 17:07

i co z tym 1.7?? Ja po krótkich poszukiwaniach znalazłem taką informację:

Nazwe Zetec (Zetec-SE) otrzymały również silniki rodziny Sigma. Mimo tej samej nazwy są to dwie, zupełnie różne konstrukcje. Zetec-SE został opracowany przy współpracy z firmą Yamaha. W pełni aluminiowy blok i głowice, podpory wału wykonane jako jeden element, plastikowy kolektor ssący czy korbowody wykonane przy użyciu techniki spiekania proszków dały bardzo lekki silnik.

Wersja 1.7 L występowała wyłącznie w Fordzie Puma i była wyposażona w zmienne fazy rozrządu (VCT) na wałku dolotowym. Silnik bazował na modelu 1.6 L, jednak był mocno zmodyfikowany. Silnik w takiej postaci dostarczał 125 KM.

W 2004 zaprezentowano silnik 1.6 wyposażony w zmienne fazy rozrządu na obu wałkach Ti-VCT.


Ja bym się też zainteresował tym:
http://allegro.pl/glowica-1-6-ti-vct...456455781.html

Rasta 26-02-11 18:24

Ale po co?

pum 26-02-11 18:26

no co Rasta nie chcesz mieć rozwojowego 1.6? :P

AR3S 03-03-11 08:22

co do Zetec-S i SE to rozkminialismy sprawę z wujem Zbychem - powinno dać się wsadzić górę od pumy na to co jest. Ale w końcu nie wsadzaliśmy bo Markes pumę zabrał :) hehe


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi