Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] Stuk przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=67814)

Patryk168 13-01-14 18:33

Stuk przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu
 
Witam!
Focus MK2 1.6 TDCI. Gdy jadę np. na 1 biegu i odpuszczę gaz słychać stuk, dodam gazu i znowu słychać stuk i czuć jak by coś było luźne. Stuk ten też jest w momencie zmiany biegu z 1 na 2 (głośne uderzenie), trochę ciszej z 2 na 3, na wyższych biegach w ogóle tego nie słychać praktycznie. Jeśli jadę na 5 i odpuszczę gaz to czuję tylko ten luz jakiś dziwny i gdy dodam gazu to jest lekkie szarpnięcie. Teraz gdy na dworzu jest zimno to słychać to dopiero gdy silnik się trochę rozgrzeje, a jak było ciepło to praktycznie od razu to występowało. Wymieniłem dziś poduszkę pod skrzynią bo była trochę spękana lecz to nie pomogło. Myślicie że to może być dwumasa? W tamtym roku miałem wymieniane obydwa przeguby wewnętrzne. Pozdrawiam

mar-pow 13-01-14 20:15

Poduszki silnika ?

maciek1987r 13-01-14 20:29

Mam to samo. Poduszki są dobre. Prawdopodobnie u mnie przegub - jest luz góra dół gdy nim ruszam. Na boki też ma ale podobno taki może być.

Toretto 13-01-14 21:11

nie wiem, ale ja bym coś obstawiał w okolicy docisk lub dwumas..

Patryk168 13-01-14 22:01

Ale czy to normalne że puka tak też gdy operuje samym gazem? Czy sprzęgło ma wtedy coś do rzeczy? Przeguby mam nowe dwa...to uderzenie jest dość mocne jak by to było coś ciężkiego

Toretto 13-01-14 22:18

na postoju też?

przejrzyj ten temat, może coś Ci sie podsunie.. http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182941

Patryk168 13-01-14 22:35

Na postoju nie, mogę to wywołać puszczając nagle sprzęgło na granicy zaduszenia silnika, wtedy tez jest ten stuk

szejk78 14-01-14 22:14

dwumasa

Patryk168 15-01-14 15:14

To lipa...

szejk78 18-01-14 20:31

nom ;)

thomas198 18-01-14 20:58

Witam , ja obstawiam sruby półos-piasta , to jest bolaczka focusow . Panowie inzynierowie to troche spieprzyli bo jest tam sruba o przekroju 8mm i w dodatku dluga , wiec nie da sie tego dociagnac na maxa i dla tego czesto sie luzuje . Tez to mialem i tez myslalem ze padla dwumasa lub skrzynia biegow , ale po dlugich poszukiwaniach doszlem do tego , ze jest to wlasnie ta sruba .

Patryk168 19-01-14 12:48

Nie zabardzo wiem o jakiej śrubie mowa, mógłbyś mi to jakoś pokazać na zdjęciu? Bo nie wiem czy to o to chodzi bo miałem zmieniane łożysko lewe z przodu a to jest chyba właśnie cała ta piasta i może to tam gdzieś puka.

thomas198 19-01-14 13:12

To jest polonczenie piasty i polosi , jak zdejmiesz kapsel z felgi to bedzie pod nim . Sruba na klucz 13 .

Patryk168 19-01-14 13:21

O akurat mam tą śrubę na wierzchu bo mam stalówki założone, i co zrobiłeś z tym? Dokręciłeś tylko czy zmieniałeś na inną? Chciałbym sprawdzić pierw wszystko co możliwe i tańsze zanim padnie na wymianę dwumasu, w tygodniu będę miał dostęp do kanału i jeszcze raz wszystko zobaczę, sprawdzę jeszcze raz te przeguby wewnętrzne bo jakoś do kwietnia mam na nie gwarancję to szkoda by było nie skorzystać jeśli były by luźne już, jeszcze raz muszę zobaczyć jedną poduszkę bo ta co widać ją od góry jest ok, dolną mam zmienioną na nową to została jeszcze ta której zabardzo nie widać bez rozkręcania czegoś, no a jak nie to zostaje dwumasa chyba.

thomas198 19-01-14 14:29

Sprawdziles te sruby , jak to jest stuk metaliczny , przy ruszaniu do przodu czy do tylu to bedzie to . Na razie nie zastanawiaj sie nad czym innym tylko idz to sprawdzic ! A przeguby to nie beda bo jak by stukaly, to przy jezdzie buda by Ci sie rozpadla . A dwumas jak bedzie siadal to przy gaszeniu silnika bedzie sie tlukl i to nie bedzie pojedynczy stuk .

Patryk168 19-01-14 14:36

Sprawdzę na pewno, ale Ty tylko ją dokręćiłeś czy wymieniłeś na inną? No właśnie chodzi o to że nie mam żadnych innych objawów padającej dwumasy

thomas198 19-01-14 15:13

Najpierw sprawdz czy jest dokrecona , dociagnij ja . A jak by byla luzna to po dokreceniu odkrec ja , daj klej na gwint i spowrotem mozesz dokrecic , najlepiej bylo by odpowiednim momentem w ten sposob jej nie ukrecisz . Ja klucza dynamometrycznego uzywam tylko do precyzyjnych prac , i te sruby dokrecalem na czucie .

Patryk168 25-01-14 15:03

Trochę późno ale odpisuję, że niestety to nie to.

yarek444 09-03-18 09:13

Stukanie przy dodawaniu/puszczaniu gazu
 
Cześć!
Od dłuższego czasu miałem taki problem w moim mk2, że przy dodawaniu/odpuszczaniu gazu słychać było stuknięcie(również wyczuwalne na budzie). Na 1 i 2 biegu najgłośniej, na wyższych biegach również słyszalne lecz mniej. Logika wskazywała na poduszki silnika lub skrzyni, ktoś pisał o półosiach, inny o zawieszeniu etc.
Szukałem, szukałem, ale nikt nie wiedział co to jest. Już się pogodziłem, że TTTM, ale...
Z czasem podczas skrętu zaczął stukać przegub zewnętrzny. Po jego wymianie wszystkie stuki ostały. Dosłownie błoga cisza.
Post ten piszę, dla osób, które też mają ten problem, a nie mogą znaleźć winowajcy uciążliwego stukania.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi