Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Spryskiwacze lamp ksenonowych (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=65493)

kuoter 01-08-13 22:23

[MK2] Spryskiwacze lamp ksenonowych
 
witam,
wiecie może na jakiej zasadzie (tzn. co ile zwykłych "spryskiwań" szyby przedniej) działają spryskiwacze do lamp ksenonowych? :) Bo wydaje mi się, że albo mam coś zepsute w tej kwestii, albo nie zarejestrowałem nigdy tego "wydarzenia" :P

holo 01-08-13 23:11

Ja mam wrażenie, że co każde, chyba że następują krótko po sobie. A i u mnie w trybie świateł auto w dzień nie pryska na lampy.

baki 02-08-13 09:36

ETIS mówi:

Układ spryskiwaczy reflektorów
Układ spryskiwaczy reflektorów może być uruchomiony przez najwyżej 10 sekund, tylko wtedy gdy zbiornik płynu nie jest pusty.
Układ spryskiwaczy reflektorów pracuje po włączeniu układu spryskiwaczy przedniej szyby, gdy przełącznik świateł ustawiono w położeniu "światło mijania" lub gdy funkcja "automatyki reflektorów" włączyła reflektory. Elektryczne sterowanie realizowane jest przez przekaźnik układu spryskiwaczy reflektorów, uruchamiany przez moduł GEM.

Aby uniknąć nadmiernego zużycia płynu do spryskiwaczy, w pojazdach wyprodukowanych po 12/2005 układ spryskiwaczy reflektorów zostaje włączony tylko przy co czwartym włączeniu włącznika spryskiwaczy szyb, jeśli od pierwszego włączenia włącznika spryskiwaczy reflektorów nie upłynęło jeszcze 10 minut. Jeśli po 10 minutach włącznik spryskiwaczy szyb zostanie wciśnięty po raz kolejny, spryskiwacze reflektorów zostaną uaktywnione a timer zostanie ponownie włączony.


Dodatkowo sprawdź bezpiecznik czy jest sprawny i czy w ogóle jest ;) ja np wypiąłem bo zawsze mam czyste auto i nie potrzebuję namaczania lamp

kuoter 02-08-13 19:23

ooo, dziękuję za fachową odpowiedź :)
sprawdzę to wszystko

baki 03-08-13 12:44

Spoko no problem

Grinch 06-08-13 10:16

Cytat:

Napisał baki (Post 895568)

Aby uniknąć nadmiernego zużycia płynu do spryskiwaczy, w pojazdach wyprodukowanych po 12/2005 układ spryskiwaczy reflektorów zostaje włączony tylko przy co czwartym włączeniu włącznika spryskiwaczy szyb, jeśli od pierwszego włączenia włącznika spryskiwaczy reflektorów nie upłynęło jeszcze 10 minut. Jeśli po 10 minutach włącznik spryskiwaczy szyb zostanie wciśnięty po raz kolejny, spryskiwacze reflektorów zostaną uaktywnione a timer zostanie ponownie włączony.

lamp

Mozna to jakos wlaczyc w autach przed 12/2005 ?

baki 06-08-13 10:18

Cytat:

Napisał Grinch (Post 896560)
Mozna to jakos wlaczyc w autach przed 12/2005 ?

bezpiecznikiem - ja tak zrobiłem bo zawsze mam czyste lampy :D

Grinch 06-08-13 11:19

Hehe no tak :) mozna jeszcze ustawić czas pracy sprysków lamp np na 0,01s i nawet nie wyjda ze zdezaka ;)

Mnie natomiast ineteresuje licznik 10min... :/

mayak 09-08-13 17:15

tak gwoli ścisłości:

- gem przedliftingowy (do wiosny 2007) - spryski reflektorów działają co każde użycie spryskiwaczy przedniej szyby

- gem poliftingowy (od małego liftingu na wiosnę 2007) - spryski refletorów działają co 4te użycie spryskiwaczy przedniej szyby

więc sprzeczne obserwacje kuotera i holo są jak najbardziej prawdziwe, ale dotyczą innego zachowania ;)

Pretorian 09-08-13 20:03

jeszcze wtrące, że w GEM z 2006 działało już co 4 spryskanie szyby, przynajmniej w tym co miałem.

Dodam jeszcze, że w przdliftowym GEM'ie miałem zrobiony fajny przycisk, którym w każdej chwili blokowałem
przekaźnik idący z PJB (pin 14 bk-rd) do FJB. W poliftowym ten numer nie działa, gdy zauważy, że nie działa przekaźnik
to blokuje spryskiwacze do momentu wykasowania błędu.

piotrofoto 09-02-18 13:22

Cytat:

Napisał baki (Post 896562)
bezpiecznikiem - ja tak zrobiłem bo zawsze mam czyste lampy :D

Cytat:

Napisał Grinch (Post 896560)
Mozna to jakos wlaczyc w autach przed 12/2005 ?


Sory panowie że odkopię kotleta, ale chciałem dopytać o jakieś szczegóły odnośnie uruchomia funkcji psikania lamp co 4 psiknięcie szyby. Jaki bezpiecznik trzeba włożyć i gdzie albo jak to przeprogramować w autach sprzed 12/2005?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi