Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI] Problem z TDCI 115km. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=19668)

magiczny84 16-11-07 23:51

[FFI] Problem z TDCI 115km.
 

Witam.
Jestem od niedawna posiadaczem Focusa TDCI 115km i zaczęły się problemy.

1 problem:
Auto dużo pali powiedział bym ze nawet bardzo średnio mi wychodzi w mieście ok 10,5l przy spokojnej jeździe. W czym może być problem bo umnie mechanicy rozkładają ręce.

2 problem:
Byłem ostatnio podłączyć go pod komputer i wykazało mi dwa błędy
- nr. błędu P2288 Czujnik ciśnienia rozdzielacz paliwa(ciśnienie paliwa)
sygnał za wysoki
- nr. błędu P0251 Regulacja momentu wtrysku(ciśnienie paliwa)
odchylenie od wartości zadanej

Objaw jest taki ze podczas jazdy gdy przycisnę mocniej auto to od 3tys. obr./min zaczyna przerywać i po chwili zapala się kontrolka od świec żarowych i auto przełancza się w tryb awaryjny. Jak odpalę na nowo auto jest ok do momentu mocniejszego wciśnięcia pedału gazu podczas jazdy.

3 problem:
Teraz jak zaczęło się robić dość zimno bardzo wolno albo nieraz nie do końca łapie temp silnika i słabo grzeje w aucie. Wymieniłem termostat ale za bardzo nie pomogło.

Jak ktoś może wie co jest grane to proszę o pomoc.

Pozdrowienia dla wszystkich

Pabloos 17-11-07 00:09

A powedz mi czy Ci Twoi mechanicy dokladnie obejrzeli uklad wtryskowy .. czy zrobili tylko diagnoze z kompa ?
Bo mi to wyglada na nieszczelnosc ukladu zasilania ropa w senisie na wyciek .. moze sie on nawet nie rzucac w oczy ale dokladnie sie przyjzyj czy po jezdzie nie masz sladow ropy
najlepiej zajrzyj pod samochod i zobacz czy dolna oslona silnika jest sucha , jesli mozesz to zdejmij intercooler i zobacz czy na przewodach wysokiego cisnienia nie ma sladow ropy ,
czy pompa wtryskowa z jej lewej strony jest sucha tam jest taki metalowy przewod ktory lubi pekac , zobacz czy listwa rozdzielajaca jest sucha , no i wtryskiwacze . Na pompie wtryskowej sprawdz jeszcze przewod powrotny ( gumowy zapiety na pompie idacy do filtra paliwa z takim metalowym "grzybkiem " po drodze).. a i jeszcze jedno pytanie kiedy ostatnio byl wymieniany filtr paliwa ?

a co do slabego dogrzewania silnika to poejrzewam ze raz fakt zrobilo sie zimno a dwa , w zwiazku z awaria zaczeles delikatniej jezdzic i nie "wkrecasz " silnika na wyzsze obroty .. taki urok diesla ze przy jezdzie na niskich obrotach ciezko go nagrzac :D

magiczny84 17-11-07 00:28

Pabloos, Powiem ze nie wiem co oni dokładnie sprawdzali może ograniczyli się tylko do podpięcia kompa :) ale wcześniej jak jeszcze było ok to przy ostrej jeździ po chwili było czuć ropę w aucie. A filtr paliwa jeszcze nie wymieniałem, a to może mieć wpływ na coś?

Pabloos 17-11-07 00:42

Bo moze sie zdarzyc ze po wymianie filtra paliwa , ktos nie zapial dobrze przewodu powrotnego ( tam jest taka "szybkozlaczka") i moze tez tamtendy wywalac rope.
A tak na marginesie to wez pod uwage jego wymiane , powinno sie to robic okolo 15k km
No i tak ja pislaem sprawdz uklad pod wzgledem wycieku , byc moze wczesniej byl na tyle maly ze nie powodowal znacznej utraty cisnienia w ukladzie , byc moze teraz sie powiekszyl i jak silnik wchodzi na wyzsze obroty ropcia wali bokami a nie w garki .

Cytat:

..... czy pompa wtryskowa z jej lewej strony jest sucha...
Sprecyzuje bo jak to przeczytalem to sam zaczelem sie zastanawiac czy dobrze napisalem :-) lewa strona pompy czyli jak stoisz na przeciwko samochodu i zagladasz mu pod mache to bedzie z twojej prawej :-)

NeroN 17-11-07 12:00

Jak kura pazurem Ci komputer napisał co mu dolega.


Możliwe jeszcze że uszczelka pod wtryskiem się wypierdziała ( częsta sprawa w silnikach z Common Rail).

Kamil_K 09-07-09 16:02

Trochę odkopię temat ;)

objawy mam podobne do autora
Cytat:

Napisał magiczny84
Objaw jest taki ze podczas jazdy gdy przycisnę mocniej auto to od 3tys. obr./min zaczyna przerywać i po chwili zapala się kontrolka od świec żarowych i auto przełancza się w tryb awaryjny. Jak odpalę na nowo auto jest ok do momentu mocniejszego wciśnięcia pedału gazu podczas jazdy.

Z tym, że u mnie występuje to sporadycznie ... a tryb awaryjny objawia się strasznym telepaniem silnika...

błąd wg komputera to p0251 a jego opis jaki dostałem od mechanika to Wirnik/Krzywnik? pompy wtyrskowej...

Czy mam szukać nieszczelności w układzie?? Nie czuć ropy więc nie wiem czy to w tym może być wina czy też oznacza to już powoli czas na regenerację pompy?

Ogólnie auto pali normalnie i jeździ też bez większych problemów poza włączaniem się tego błędu sporadycznie przy mocniejszym wciśnięciu gazu na 2/3 biegu...

gregK 09-07-09 16:20

p0251 wg IDSa to "Usterka regulacji dawki paliwa doprowadzanej do wtryskiwacza"
Czyli na poczatek proba przelewowa,najprawdopodobnie lezy wtriskiwacz ktorys.

Kamil_K 10-07-09 10:13

Dzięki za podpowiedź ... w takim razie muszę poszukać gdzie we Wrocku zrobią mi próbę przelewową...

gregK 10-07-09 10:21

Jest opisana na forum,nic trudnego.po co płacic 30-40 zl za banalna rzecz.w kazdym sklepie motoryzacyjnym kupisz wezyki,

wojtiix 16-07-09 10:01

u mnie bylo tak samo...na 1, 2 biegu wszystko ok...od 3 w gore mocne wcisniecie gazu oznaczalo tryb serwisowy....
kodow bledow nie pamietam...generalnie spadek cisnienia paliwa...
proba przelewowa...do wymiany minimum 3 wtryski....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi