Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Teleskopy klapy bagażnika (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=33711)

driver 19-12-09 09:16

Teleskopy klapy bagażnika
 
Mam do Was pytanko foczkowcy.
Chyba siadają mi teleskopy od podnoszenia klapy bagażnika.
Po otworzeniu klapy sama nie chce iść w górę tylko muszę podnieść ręką, ale jak jest na maxa otwarta to nie opada.
Czy to są oznaki "siadania" teleskopów i co polecacie jeśli miałbym wymienić bo patrzyłem na allegro i widełki cenowe są różne.

krzys_jg 19-12-09 09:34

Jeżeli stało się tak teraz na dniach to być może sprawcą jest mróz, w niskiej temeraturze sprawność teleskopów maleje i nie trzymają tak dobrze:)

cobra.rdc 19-12-09 09:48

Dokładnie tak.
Pytałem o podobny objaw przy jednej z wizyt w warsztacie w fokach jest podobno swoistym standardem, że na mrozie teleskopy nie dają rady samodzielnie całkowicie otworzyć klapy. Pomyśleć o wymianie należy jak to samo będzie się dziać po ustaniu niskich temperatur.

krzys_jg 19-12-09 09:54

Dokładnie tak jest, dodam że problem dotyczy w mniejszym czy większym stopniu wszystkich tych teleskopów nie tylko z foki

mboro 22-12-09 14:34

Na bank chodzi o temperaturę.

Gdy było -17 °C, dostałem klapą po łbie [los2] (nie otworzyłem bagażnika na maksa), a dziś (ok. +1 °C) problem znikł - klapa trzyma się nawet na 50% otwarcia.

Pozdrawiam.

grzybek 22-12-09 14:48

Mam tak od 2 zim i czekam aż latem wymiękną. Ważne że trzyma w górze.

Gimnastikball 22-12-09 14:52

Ja kupiłem z polcaru, mają chyba 550 kn [oryginalne 530]
zimą żadnych problemów

iAntonio 22-12-09 15:35

potwierdzam że w zimie klapa ciężko idzie do góry i ma tendencje opadania.
Dodatkowe pytanie:
Jak wysoko się wam otwiera klapa w kombi?
Nie należę do wielkoludów :D (174cm) ale muszę się troszkę schylić jak wchodzę pod.

kleofas 22-12-09 15:44

ja mam 184 i spokojnie pod klapę wchodzę - foka po lifcie (jest różnica w długości teleskopów!)

iAntonio 22-12-09 16:50

czyli najlepszym wyjściem będzie kupić dłuższe teleskopy.
Tak dla orientacji - mógłby ktoś kto wchodzi swobodnie pod klapę zmierzyć długość swoich?

kleofas 22-12-09 17:10

tu masz: http://ford.sklep.pl/pl,category,960...ne,czesci.html

spider_81 23-12-09 20:19

http://www.allegro.pl/item840045152_...cus_kombi.html tydzień temu zakupiłem i założyłem brak jakichkolwiek problemów i zarzutów!Polecam

Aras 28-12-09 17:00

Powiem Wam, że z tymi teleskopami jest dziwna sprawa:
ojciec ma Foczkę I kombi z 1999 roku od nowości
ja jeżdżę sedanem po lifcie
Kombi od nowego jest padnięta jedna sprężyna gazowa, a w sedanie (tj. go długo posiadam) te teleskopy stawiają mi tylko opór, nic nie czuć, żeby pomagały mi w otwieraniu klapy...
przypadek, czy to norma?... :?:

grzybek 28-12-09 17:53

Cytat:

Napisał iAntonio (Post 396954)
Jak wysoko się wam otwiera klapa w kombi?

Mam garaż wysokości ~198-200cm i zawsze kładę na rant klapy szmatkę bo leci do syfitu i ma ochotę jeszcze dalej więc na pewno zmieści się pod nią osoba ~190cm wzrostu.

cocolino 13-12-10 23:42

Panowie jak to w końcu jest ? Czy ktoś, kto kupił nowe amorki do FFI hatchback jest w nich w zimie zadowolony czy po prostu (moim zdaniem) konstrukcja klapy bagażnika jest tak zaprojektowana, że żaden amor nie da jej rady bo jest zbyt ciężka nawet dla dwóch siłowników?

michmarmik 14-12-10 00:04

mi w ciepłe dni klapa też sama się wyrywa do góry, gdzieś tak od połowy, a w zimę się wyrywa, ale w dół, przy mrozach od -10, przy mniejszych mrozach muszę ręcznie do końca otworzyć, ale nie opada.

Blueminiu 14-12-10 08:25

Już pisałem w podobnym temacie. "Na alledrogo kupiłem zamienniki firmy Krosno (komplet wraz z przesyłka to 73zl) i po szybkiej wymianie (5min i pomoc płaskiego wkrętaka) wszystko śmiga aż miło. " Faktycznie przy niższych temperaturach siłowniki minimalnie słabną ale i tak wszystko pięknie działa.

B_E_R_E_K 14-12-10 21:01

Musza dzialac gorzej bo jest w nich gaz tak samo jest z amortyzatorami samochodowymi. Wykazuja nizsza skutecznosc na mrozie i szybciej sie zuzywaja. Wytrzymalosc Krosna to 30 000 cykli w temperaturze +20°C lub 500 cykli w temperaturze -20°C.

Blueminiu 15-12-10 06:23

Cytat:

Napisał B_E_R_E_K (Post 517667)
Musza dzialac gorzej bo jest w nich gaz tak samo jest z amortyzatorami samochodowymi. Wykazuja nizsza skutecznosc na mrozie i szybciej sie zuzywaja. Wytrzymalosc Krosna to 30 000 cykli w temperaturze +20°C lub 500 cykli w temperaturze -20°C.

Na stronie producenta jest informacja:
Kod:

Każda sprężyna gazowa wyprodukowana w naszym zakładzie przechodzi test jakości zanim trafi w ręce klienta. Dzięki temu jesteśmy pewni, iż w pełni spełnimy oczekiwania związane z naszym produktem.

Testy, które musi być w stanie przejść każda standardowa sprężyna FA Krosno:
1. 30 000 cykli w temperaturze +20°C
2. 500 cykli w temperaturze -20°C i +80°C
3. 144 godziny w komorze solnej
4. Minimalna wytrzymałość na rozciąganie: 5 000N

Jeśli dobrze rozumiem to nie jest wytrzymałość produktu po zamontowaniu przez klienta tylko testy u producenta.

cocolino 20-12-10 20:23

Cytat:

Napisał Blueminiu (Post 517454)
Już pisałem w podobnym temacie. "Na alledrogo kupiłem zamienniki firmy Krosno (komplet wraz z przesyłka to 73zl) i po szybkiej wymianie (5min i pomoc płaskiego wkrętaka) wszystko śmiga aż miło. " Faktycznie przy niższych temperaturach siłowniki minimalnie słabną ale i tak wszystko pięknie działa.

Potwierdzam, po założeniu krośnieńskich siłowników-już nie 73 pln z wysyłką a 110 ... znowu mogę cieszyć się bezstresowym układaniem zakupów w bagażniku.

bizon 21-12-10 07:03

Witam. Ja do mojego kombi kupiłem najtańsze, nawet nie wiem jakiej firmy, po 25zł za sztukę i nie polecam, nawet w ciepłym garażu podnoszą tak do połowy. Dodam że są trochę dłuższe niż stare. Nieraz nie warto oszczędzać... Pozdrawiam

wonski_gliwice 13-01-11 22:58

Mam taki sam problem (albo to moze nie problem bo tak mam byc)jak Aras
Tez mam sedana i tez jak otworze z knefla bagaznik to tylko puszcza zamek ale klapa sie do gory nie podnosi. Niby to nie przeszkadza, bo rece mam sprawne;) ale czy tak mam byc, czy powinna otwierac sie sama.
U mojego ojca w aucie to fajnie dziala, naciska, otwiera sie sama do gory. A tu trza jej pomagac:(


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi