Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Zmieniarka MP3 do Sony (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=81720)

Gaffer 23-01-18 14:45

Zmieniarka MP3 do Sony
 
Nie mogę znaleźć, czy było, jak tak, to pokierujcie proszę...
Są na allegro po 250zł czytniki mp3 wpinane jako zmieniarka cd i działa to z fabrycznym sterowaniem z kierownicy. Niestety wszystkie, które znalazłem, mają zastrzeżenie, że nie współpracują z radiem Sony, a ja mam właśnie soniacza z MP3 :? którego jakość dźwięku zupełnie mnie satysfakcjonuje, tylko właśnie możliwości wetknięcia pendriva lub karty sd z empetrójkami mi brakuje... Znacie jakieś sensowne rozwiązanie problemu?

cr4sh85 23-01-18 15:00

Ale zależy Ci na możliwości odtwarzania z innego źródła czy sterowania z kierownicy?
Jak to pierwsze to zamiast zmieniarki powinno się dać zrobić wyjście AUX i podłączyć telefon.

Gaffer 23-01-18 15:03

Cytat:

Napisał cr4sh85 (Post 1188209)
Ale zależy Ci na możliwości odtwarzania z innego źródła czy sterowania z kierownicy?
Jak to pierwsze to zamiast zmieniarki powinno się dać zrobić wyjście AUX i podłączyć telefon.

Kabelek AUX jest do dostania, wiem, i to jest rozwiązanie pośrednie. Ale czytnik mp3 z gniazdem sd i usb z możliwością sterowania z kierownicy byłby rozwiązaniem lepszym i wygodniejszym.

Arturek 26-01-18 13:18

Witam


1) Radio sony nie ma
- ani wyjścia na zewnętrzną zmieniarkę
- ani obsługi zewnętrznej zmieniarki


Tak więc zapomnij o tym rozwiązaniu


2) Nie podałeś czy piszesz o radiu Sony pierwszej generacji (prostokątne, zielone), czy drugiej generacji (owalne, czerwone)


pozdrawiam
Arturek

Gaffer 26-01-18 15:46

Cytat:

Napisał Arturek (Post 1188364)
1) Radio sony nie ma
- ani wyjścia na zewnętrzną zmieniarkę
- ani obsługi zewnętrznej zmieniarki

Yhm, to by tłumaczyło co nieco [miecho]

Cytat:

Napisał Arturek (Post 1188364)
2) Nie podałeś czy piszesz o radiu Sony pierwszej generacji (prostokątne, zielone), czy drugiej generacji (owalne, czerwone)

Pierwszej generacji.

No nic, zostaje kabelek :(

Adiko. 27-01-18 11:52

Arutek jest w błędzie. Cyfrowy emulator zmieniarki wpinasz między kostki ISO, dostajesz w zestawie wszystko co potrzebne.

weuek 27-01-18 12:19

Te zmieniarki to jak zwykle AUX. To jest sygnał analogowy, jak z telefonu połączonego kablem.

Tak naprawdę to konwerter cyfrowego IN na analogowy OUT.

Adiko. 27-01-18 17:05

Na analogu nie będzie pokazywać tytułu piosenki mp3 a zmieniarka pokazuje, więc nie do końca jest to analog.

weuek 28-01-18 12:21

O czymś typu yatour albo ford music box pisałem. One nic nie pokazują.

Gaffer 29-01-18 12:09

Cytat:

Napisał weuek (Post 1188409)
Te zmieniarki to jak zwykle AUX. To jest sygnał analogowy, jak z telefonu połączonego kablem.

Tak naprawdę to konwerter cyfrowego IN na analogowy OUT.

No nie do końca. Już abstrahując od wyświetlania tytułów (co przy sporej ilości folderów jest bardzo istotne), to ważną funkcjonalnością emulatora zmieniarki jest sterowanie z radia/kierownicy - zazwyczaj rozwiązane jest to tak, że zmiana folderu z MP3 jest przez radio obsługiwana jak zmiana płyty w zmieniarce.

weuek 29-01-18 12:23

Cytat:

Napisał Gaffer (Post 1188510)
Już abstrahując od wyświetlania tytułów (co przy sporej ilości folderów jest bardzo istotne).

Która zmieniarka SD/USB wyświetla tytuły utworów z .mp3? I gdzie wyświetla? Na ekraniku radia? Jakim cudem?

A o przydatności tej informacji nie musisz mnie przekonywać, bo mam na USB z 300 albumów (słucham albumami, nie przebojami).

Gaffer 29-01-18 14:30

Cytat:

Napisał weuek (Post 1188511)
Która zmieniarka SD/USB wyświetla tytuły utworów z .mp3? I gdzie wyświetla? Na ekraniku radia? Jakim cudem?

W sumie słuszna racja... Z tym wyświetlaniem tytułów to już chyba moje wishful thinking mnie zmamiło.
Ale sterowanie z kierownicy jest:
http://allegro.pl/zmieniarka-cyfrowa...533938284.html
"Kontrola za pomocą radioodtwarzacza i wielofunkcyjnej kierownicy"

Falcon 29-01-18 14:34

Co Cię zmamiło?[chytry]

weuek 29-01-18 22:30

Cytat:

Napisał Gaffer (Post 1188518)
"Kontrola za pomocą radioodtwarzacza i wielofunkcyjnej kierownicy"

W mk2 nie ma takiej kierownicy, no chyba, że liczyć a) kręcenie b)tempomat.

;-)

Gaffer 31-01-18 14:44

Cytat:

Napisał weuek (Post 1188545)
W mk2 nie ma takiej kierownicy, no chyba, że liczyć a) kręcenie b)tempomat.

;-)

ojsie czepiasz ;)
Chodzi ofkors o dynks po lewej stronie kolumny kierownicy :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi