Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] (nie)Typowe usterki mojej foki (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=56930)

Jachu 20-04-12 20:26

(nie)Typowe usterki mojej foki
 
Witam, od dłuższego nękają mnie liczne i często typowe usterki dla focusa. Byłem ostatnio u jednego mechanika na przeglądzie aby określić co dokładnie i za ile wymienić. Facet zgarnął 80zł i powiedział że silnik morze rozebrać za 500zł i oszacować wtedy co jest do wymiany. Jedynie powiedział że odczyt ciśnienia doładowania jest poprawny. Myślę, że więcej koledzy i koleżanki doradzicie mi co po kolei wymienić tak aby znów jeździło się przyjemnie.Samochód posiadam od nowości i wiem co przy nim robiłem do tej pory.

Co się dzieję:
- duże zapotrzebowanie na olej, dziś wymieniłem olej Castrol GTX pół syntetyk 10W40 przy przebiegu 173777
-odczuwalne i słyszalne drżenie silnika na biegu jałowym- cały się trzęsie szczególnie denerwujące podczas czekania na światłach.
-spadek mocy, ok 4lata po wyjeździe z salonu udało mi się rozpędzić mojego 100 konnego potwora do 200km/h :D dziś się to nie uda!
-spalanie w cyklu mieszanym wynosi ok 8-8,5 l/100km kiedyś było to ponad 7l
-pukanie z tyłu prawej stoły- prawdopodobnie wahacz?!
-wiecznie przepalające się żarówki ;/

Co było robione do tej pory:
-oczywiście rozrząd:)
-sprzęgło:)
-prądnica
-maglownica- regenerowana
-hamulce- przed zimą
- inne elementy ciągłej wymiany eksploatacyjnej typu olej, filtr itp.

Prosiłbym o wskazówki, podpowiedzi co należy wymienić aby znów samochód normalnie jeździł Za co się zabrać w pierwszej kolejności . Czytałem o uszczelniaczach że mogą być przyczyną apetytu foki na olej ale zastanawiam się czy jest sens remontu silnika jak niektórzy piszą i ładowania pieniędzy w samochód warty ok 10 tyś zł

siw-y 20-04-12 20:47

ciśnienie doładowania i prądnica hmmmm ciekawe w 1,6 zetec[panna] po 1 to wymień poduszki silnika to przestanie się trząść, ile Ci bierze tego oleju że chcesz mu kapitalke robić ??

Jachu 20-04-12 20:57

Oleju bierze ok 1l na 1500km
Z tego co czytałem jest to więcej niż oscylacja producenta

MisiekT 20-04-12 20:59

doladowanie, oscylacja - czuje ossstry watek :D

PS. mechanika zmien, silnik do wymiany (ale jezdzic mozna, tylko przejdz na najtanszy olej), do wymiany pewnie krokowiec i jakies drobiazgi - czy to powod na kolejny taki sam watek?

WLBN 20-04-12 21:13

E tam do wymiany od razu. U mnie sam się naprawił. Po tym jak układ chłodzenia się rozleciał przestał brać olej (oczywiście po naprawie). A poważnie- pomóc chłopakowi trzeba, bo z taką wiedzą techniczną popłynie finansowo.

siw-y 20-04-12 21:17

Jachu skąd ty jesteś ??

kiceq 20-04-12 21:46

Wymień poduszki silnika to przestanie drgań na jałowym. Do tego regulator napięcia(jak padają żarówki).
Zalej go uszczelniaczem i wystawiaj na allegro :D:D:D

Żartowałem, a tak poważnie to jak wyżej ktoś pisał, przejdź na najtańszy olej i do przodu

Eko 21-04-12 12:47

Żarówy mijania padają? Jak tak to masa na prawej podłużnicy do roboty


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi