Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Wyciek oleju ze skrzyni (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21950)

sajmon 01-05-08 14:42

Wyciek oleju ze skrzyni
 
Mam pytanie odnośnie wycieku a w zasadzie sposobu jego likwidacji.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...20b0d7c20.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...680a9f99d.html
Czy może póki co dolewać tylko olej do skrzyni a uszczelnić przy innej okazji.
Demontaż+uszczelnienie ok.700 zł
Skrzynia pracuje bez zastrzeżeń (czasem wsteczny i "pierwszy" nie łapią) ale to raczej normalne w fokach.
Po przejechaniu ok.15 km na 4 i 5 przy prędkości 80-120 coś zaczyna buczeć i to niezależnie od rodzaju pracy.
Czekam na wszelkie sugestie

shapyr 02-05-08 09:20

Na moje może cieknąć spod uszczelniacza wybieraka skrzyni biegów. Zdejmij plastik osłaniający wybierak i będziesz miał pewność co i jak. Nie tak dawno wymieniałem ten uszczelniacz w swoim samochodzie. Koszt uszczelniacza to 21 zł w serwisie, a w sklepach po 30 wołają. Wymiana trwała pół godziny i kosztowało mnie to ogółem 60 zł (materiał +robocizna) w serwisie (Bosch Service będący partnerem Forda) wg cen z Microcata.

leniek 02-05-08 11:14

Miałem to samo,okazało się że uszczelniacz wybieraka skrzyni biegów nie trzymał oleju(23zł w serwisie) 20 minut roboty i po problemie.

arteq 02-05-08 11:47

u mnie przyczyna wycieku tez byla to wina uszczelniacza wybieraka, u wuja zbycha 15 min i po klopocie :)

sajmon 02-05-08 13:36

Dzięki ! [notworthy]
Wieczorkiem przytulę się do foczki i obadam temat [palacz]

Twiks1 27-05-11 14:36

uszczelniacz wybieraka ponownie.
 
witam wszystkich serdecznie.
Jak w temacie mam problem z wyciekiem oleju podobnie tak jak Sajmon.
Dowiadywałem się u mechanika jaki jest koszt wymiany uszczelniacza powiedział że 500-600 zł.
Czytając Wasze posty i koszty robocizny za wymianę to jakiś kosmos.
Może znacie jakiegoś mechanika z Łodzi który zrobi to za trochę mniejsze pieniądze?
Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Domel 27-05-11 14:39

Ja sie dowiadywalem ostatnio i w mojej okolicy calosciowe koszta to nie cale 180 zloty.
Szukaj innego mechanika, ten chce Cie ostro wyruchac...

dufi 04-06-11 22:35

A nie ma tu nikogo kto by poinstruował jak to zrobić, skoro to kilkanaście minut roboty. Bo niestety dziś przy wymianie oleju zauwarzyłem że skrzynia sie poci i musze to zrobić.

Konrad22ww 05-06-11 09:43

Zdejmujesz cięgno z wybieraka, wydłubujesz stary uszczelniacz, wkładasz nowy, zakładasz cięgno. Proste :grin:

ffelmer 05-06-11 15:54

nie przedstawie tego na rysunku bo szczerze mi się nie chce :p ale mogę opisac.

A więc zabierasz sie do tego aby podnieśc lub bolozy sie pod samochodem.. zedjmujesz obydowy plastikowe bodajze na klucz 8. kolejno w czasie musisz odłączy najlepiej linki od wybieraka i wogole bo cięzko mzoe by jedną wciskasz tą ciemną i sciagasz ta jasna podwazasz plaskim śrubokrętem i zeskakuje jak nei chce to od wewnątrz polej czymś np WD40..
kolejno ostroznie wyciągasz zabezpieczenie z trzpienia co masz siłownik do wywazenia czy cos takiego ścagasz ( jeśli ciezko schodzi.. zdalo by się też abyś po zdjeciu lekko przejechał papierkiem jedno i drugie bo potem mogą cięzk biegi wchodzi + nasmaruj jakimś towotem) ok kolejno musisz z wybieraka odkręcic śrubkę bodajze jakiś torx ni pamietam dokładnei jaki... zdejmujesz ... czasami lekko nei zchodzi więc biezesz lekko mloteczkiem "pukasz" i zejdzie.. kolejno płaskim śrubokrętem podwazasz uszczelniacz i wyciągsz... kamnie lekko oleju ale spokojnie.. nie trzeba uzupełnia i spuszczac przed naprawą.. jedynie po naprawier dolac tak ok 2-4 mm do wlewu.
ok a więc jeszce jak zabi nowy uszczelniacz.. a to proste beizesz tulejkę lub klucz 16mm i go wbijasz ( nie musisz sciagac gumowej osłony) po czym montujesz elementy co wcześniej zdemontowaleś i po robocie :D
Pozdrawiam

Piotrnowax 05-06-11 21:26

hej panowie mam ten sam problem cieknie sobie troche i juz :) czytalem co piszecie i stwierdzilem ze sobie zrobie to sam ale jak sie wczolgalem pod samochod to nie stwierdzilem wypychacza zmiany biegow ... nie wiem gdzie wy to macie ale w moim silniku 1.8 tdci z 2004 115km wyglada na to ze znajduje sie gdzies u gory skrzyni biegow gdyz podczas gdy znajomy zmienial biegi widzialem jakby wypychacz przez szpare pomiedzy filtrem powietrza a bezpiecznikami od gory silinika . wie ktos moze jak sie dostac to tej uszczelki w moim samochodzie ?

Piotrnowax 06-06-11 22:29

nikt juz nie zaglada na forum czy moje zapytanie bylo az tak glupie?

mlody891 07-06-11 14:11

może to być też simmering przy półosi... ja tak miałem

A najlepiej zlokalizować, czyli wszystko wyczyścić jakimś srodkiem i wtedy zobaczysz dokładnie gdzie to leci bo zawsze wszystko spływa i sie rozlewa po całej skrzyni.

dufi 07-06-11 19:05

Cytat:

Napisał Piotrnowax (Post 580353)
nikt juz nie zaglada na forum czy moje zapytanie bylo az tak glupie?



Z tego co ustaliłem trzeba wywalić akumulator i jego podstawkę oraz filt powietrza z osłoną i ponoć wtedy jest dobry dostęp do wymiany wybieraka.
Tyle wiem, jak uda ci sie dobra to wdzieczny byłbym za wskazówki bo tez mnie czeka ta przyjemność.

ffelmer 10-06-11 22:41

Cytat:

Napisał Piotrnowax (Post 579781)
hej panowie mam ten sam problem ...

Kolego sympatyczny a spytam w tym 1.8 masz skrzynię IB5 czy MTx75 :D
po czym poznac.. a no na dwa sposoby:

1) drążek zmiany biegów w IB5 masz bez lewarka do wstecznego, natomiast w MTX75 masz lewarek...

2) w IB5 co masz wybieraki (że tak powiem z przodu skrzyni) w MTX75 masz u góry ( jak napisałeś)

A więc to co wypisałem i stwierdzilem wcześniej koledzy mieli problem z uszczelaniaczem w IB5
U Ciebie jest pewnie MTX-owa skrzynia.. pasowało by wyją akmulator i filterek i zdemontowac zespół wybieraka (mozna to zrobi bez demontazu skrzyni) i uszczelnic go silikonem

---------- Post dodany o 22:41 ---------- Poprzedni post był z 22:39 ----------

jak bedziesz miał jakies problemy piotrnowax to pisz na PW jak tylko bede mógl to odpisze i pomogę... pozdrawiam

dufi 11-06-11 00:04

Kolego ffelmer a mogł byś opisać proces wymiany tego wybieraka w skrzyni MTX. Bo mnie ta przyjemnośc też czeka a nie wiem jak sie za to zabrać. A do tego jeszcze silikon, b. ciekawa opcja :)

Piotrnowax 11-06-11 08:03

dokladnie tak jest jak piszesz mam rowniez skrzynie mtx75 pojechalem wczoraj do forda w anglii i chlopaki ostro dziwili ze ja CHCE uszczelke wybieraka ! po naradzie 3 fachowcow stwierdzili ze tam nie ma takiej uszcelki jak ja porzebuje :)
dostalem nawet zdiecia mojej skrzyni :) wrzuce je to se zobaczycie tez moze wam w czyms pomoga :)

http://imageshack.us/photo/my-images...anie0003j.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images...anie0004a.jpg/

jutro bede sam zagladal jak jak cos to wrzuce jakies foty

ffelmer 11-06-11 16:02

do mtxowej nei ma uszczelki... jest składana na jakiś "smar" lub coś taki że widac nieszczelnośc... po zdemontowaniu zespołu wybieraka nie ma zadnej uszczelki tam tylko składasz na sylikon...

uszczelkę masz tylko w IB5



Co do MTXowego mechanizmu zmiany biegów...
To masz tam od góry 6 śrubek na klucz 10 i je odkręcasz.... ustawiasz przekładnie w położeniu "luzu" wyciągasz mechanizm.. jesli lekko nie wychodzi to podwazasz lekko śrubokrętem.. tylko uwazaj zebys nie porysował bardzo płaszczyzny bo potem moze tamtendy olej wywalac... i przed nalozeniem silikonu odtłuśc dobrze płaszczyzne przylegajacą...

a zwróciliście jeszcze uwagę czy to wycieka z pod obudowy czy z wałków wybieraka? bo jeśli z wałków to chyba nie da rady tego uszczelnic tylko trzeba zmienic na nowy.. :(

Piotrnowax 12-06-11 10:19

dobra uszcelnilem to ustrojstwo ale wyglada na to ze jednak nie z tego cieknie gdyz nie bylo w okolicy wybieraka zbyt duzo oleju jesli bedzie dalej cieklo bede mial duzy problem sam sobie nie poradze :(
Jesli chodzi o sama robote to nic wielkiego w sumie trzeba wywalic filter aku z oslona poduszke z uchwytem skrzyni biegow i juz masz dobry dostep do tego
a wszystko wyglada tak jak na zdjeciu . Wrzucilem jeszcze widok od spodu widac olej wszedzie moze macie pomysl skad to moze jescze ciec .

http://imageshack.us/photo/my-images...062011260.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images...062011262.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images...062011263.jpg/
pozdrawiam

ffelmer 12-06-11 22:05

zapodaj fotke jak będzie to przepocenie.. bo wiesz ciężko tak kminic jak się nie widzi... a wymienia mogę w ciul podezpołów skąd mzoe ciec.... a po co masz wymieniać każdy oddzielnie czyż nie? lepiej raz a dobrze :P


A co do tych fotek od kolegi "sajmona" .... to nie chce wykrakac czy nie z połączenia obudowy dolnej z górną skrzyni.... ale to najlepiej przemyc zmywaczem i obserwowac...

sajmon 12-06-11 22:20

A co do tych fotek od kolegi "sajmona" .... to nie chce wykrakac czy nie z połączenia obudowy dolnej z górną skrzyni.... ale to najlepiej przemyc zmywaczem i obserwowac...[/QUOTE]

Powiem tak :
01-05-08, 14:42

ffelmer 13-06-11 22:42

co w związku z tym? temat moze i stary (widac po dacie) ale stylko porównuję bo czesto widac to przepocenie i to są 2 przypadki... uszczelniacz lub rozszczelnienie... pisalem tylko osobom które pytały...

Domel 11-04-12 13:43

Sluchajcie chlopaki mam problem, moze ktos mial podobny.

Wymieniono mi wczoraj w moim TDCI uszczelniacz wybieraka. Niby wszystko ok. Auto smiga. Ale przy odpaleniu slychac z lewej strony w kabinie dziwny dzwiek. Jakby cos zamknieto w plastikowym pudelku i potrzasnieto. Dzwiek pojawia sie rownież przy ruszeniu z miejsca. Przez ulamek sekundy. Strasznie to irytujace. Nie bylo tego slychac wczoraj po wymianie. Dzwiek pojawil sie rano. Nie rzuca buda, na luzie nic nie skrzypi nie rzęźi, buda nie trzepie nic z objawow dwumasy lub sprzegla.

Dodam jeszcze ze mialem tez wymieniane opony na letnie. Ale to chyba ni jak sie ma do dzwieku przy odpalaniu - co moglo by miec jeszcze jakis zwiazek przy ruszaniu.

Dzwieku nie slychac przy odpaleniu spod pokrywy silnika tylko w kabinie - ale to jeszcze musze dokladnie na 100% sprawdzic.

any clue ?
Posted via Mobile Device

Domel 12-04-12 08:05

Cytat:

Napisał Domel (Post 706762)
Sluchajcie chlopaki mam problem, moze ktos mial podobny.

Wymieniono mi wczoraj w moim TDCI uszczelniacz wybieraka. ...

Hello.

Problem rozwiazany. To oslona silnika tak "biła". Kazda srobka jest inna. Musze sobie kupic zapas. Podjechalem do mechanika osluchalismy wszystko, potem auto pojechalo na podnosnik, kolejne osluchanie i problem zlokalizowano. Osłone dokręcono innymi srubami. Teraz jak ręka odjał.

pzdr.
Posted via Mobile Device

dpercio149 19-03-14 00:37

1.8 TDDI uszkodzenie skrzyni
 
Witam
Posiadam Focusa 1,8 TDDI.
Parę dni temu wyjeżdżam rano i przejechałem 20 km, stanąłem na dosłownie 15 minut po czym ruszam i jadę bez problemu ok 3 km i nagle wskazówka prędkości podczas gdy jadę 70 km/h idzie do 180 i po tym do 70,a po tym znowu 220, samochód nie przyspiesza a prędkościomierz ma maxa. Gdy już stanąłem pod górką trochę mi się stoczył i patrze a tu lekko brązowy olej i dość spora plama. Biegi wchodzą bez sprzęgła a prędkość na liczniku wzrasta bez biegu przy gazowaniu. Gdy wbije np 1 i przygazuje po czym puszcze gaz to obroty jak i prędkość przez ok 3 sekundy stoją jak bym trzymał gaz. Bieg 4 i 5 wchodzi gorzej bez sprzęgła niż pozostałe. Gdy wbije 4 i puszcze sprzęgło słychać chrobotanie w okolicy skrzyni. Gdy postawiłem auto na podwórku wyciekl chyba cały olej ze skrzyni, była ogromna plama.
Podczas momentu szaleństwa licznika jechałem równym asfaltem, nic nie uderzyło w spód auta, nie słyszałem żadnego zgrzytu.
.

Miał ktoś z Was podobny przypadek?
Słyszałem ze może być to jakiś frez przy skrzyni lecz jakim cudem tak nagle by się to stało?

Może to być padnięta skrzynia jeśli wajcha od biegów chodzi?

Pozdrawiam

shido5 19-03-14 22:20

u mnie też Cieknie z wybieraka. więc jak będę to robił to postaram się zrobić fotorelację jeśli jeszcze nie ma. pozdrawiam.

qrczakos 20-03-14 09:24

Cytat:

Napisał dpercio149 (Post 963276)
Witam
Posiadam Focusa 1,8 TDDI.
Parę dni temu wyjeżdżam rano i przejechałem 20 km, stanąłem na dosłownie 15 minut po czym ruszam i jadę bez problemu ok 3 km i nagle wskazówka prędkości podczas gdy jadę 70 km/h idzie do 180 i po tym do 70,a po tym znowu 220, samochód nie przyspiesza a prędkościomierz ma maxa. Gdy już stanąłem pod górką trochę mi się stoczył i patrze a tu lekko brązowy olej i dość spora plama. Biegi wchodzą bez sprzęgła a prędkość na liczniku wzrasta bez biegu przy gazowaniu. Gdy wbije np 1 i przygazuje po czym puszcze gaz to obroty jak i prędkość przez ok 3 sekundy stoją jak bym trzymał gaz. Bieg 4 i 5 wchodzi gorzej bez sprzęgła niż pozostałe. Gdy wbije 4 i puszcze sprzęgło słychać chrobotanie w okolicy skrzyni. Gdy postawiłem auto na podwórku wyciekl chyba cały olej ze skrzyni, była ogromna plama.
Podczas momentu szaleństwa licznika jechałem równym asfaltem, nic nie uderzyło w spód auta, nie słyszałem żadnego zgrzytu.
.

Miał ktoś z Was podobny przypadek?
Słyszałem ze może być to jakiś frez przy skrzyni lecz jakim cudem tak nagle by się to stało?

Może to być padnięta skrzynia jeśli wajcha od biegów chodzi?

Pozdrawiam

jeżeli auto stoi, mozesz wbic bieg, i chcesz ruszyc i auto nie jedzie, ale mozesz zmieniac biegi i na liczniku pokazuje Ci się prędkość, to mozliwe ze wyskoczyła prawa półośka, sprawdz te okolice

dpercio149 21-03-14 08:58

Cytat:

Napisał qrczakos (Post 963682)
jeżeli auto stoi, mozesz wbic bieg, i chcesz ruszyc i auto nie jedzie, ale mozesz zmieniac biegi i na liczniku pokazuje Ci się prędkość, to mozliwe ze wyskoczyła prawa półośka, sprawdz te okolice

Tak jak piszesz to tak właśnie jest. Niepokojący jest klekot przy odpalaniu jak i po wbiciu chociażby 4.

qrczakos 21-03-14 09:37

no to półos wyskoczyła;) pewnie posypało sie łozysko podpory jak u mnie

arur 11-08-15 13:31

wyciek oleju ze skrzyni biegow wysprzeglik?
 
Hej.

Od jakiegos czasu mialem wyciek oleju (plama pod autem) myslalem ze to usczelka pod klawiatura ale po jej wymianie olej dalej kapie i okazuje sie ze to olej ze skrzyni biegow...
Cieknie na laczeniu skrzynia-silnik. Przez co to moze cieknac przez wysprzeglik? Sprzeglo kompletne + wysprzeglik nowe przebieg okolo 6kkm. Na wysprzegliku jest taki simering moze on byc zle zalozony?

Prosba o sugestie:-)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi