Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning Optyczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Podświetlenie wnętrza LED-"skarpetki" (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42504)

moons 21-07-12 23:05

Dlatego też mówię że musisz mieć te przewody ale po drugiej stronie gniazda. W polifcie obsługa lampki przeszła do GEM wiec idą z drugiej strony. Pomarańczowo niebieski na 100% przechodzi przez całe złącze C51 bo idzie ze skrzynki bezpieczników przez C51 i do góry do lampki oraz do elektrycznych lusterek pin 22
Natomiast jeśli nie masz oryginalnej instalki do skarpetek to czarno niebieski (sterowanie lampką drzwiami) będzie tylko jednej stronie C51 pin 49, tej która siedzi w słupku.
Pozdrawiam

misiom1 21-07-12 23:54

Ok ok, dzięki.

W takim razie jutro idę mierzyć z drugiej strony i dorobić kabelek.

Pozdr

bobuniek 26-07-12 15:30

Witam, na stronie osmej ( 8 ) pokazaliscie jakie kabelki ida do lampki, moze ktos zaznaczyc ktore to? chodzi o post falcona

ogolnie jak mi ktos pomoze to zrobie instrukcje jak podlaczyc swiatlo do lusterek. Juz mam wszystko podlaczone, listwa z 6 led pod lusterkami no i teraz jak sie bedzie otwierac samochod to bedzie nas wital oswietleniem z zewnatrz.

czarkoski 26-07-12 17:02

ja pomogę,poszukam fotek z montażu

bobuniek 26-07-12 19:09

Juz wszystko mam:) fotki porobione, czekam na wieczor zeby nagrac filmik. postaram sie jutro zrobic ladny opis instalacji. Fajny bajer bedzie, mam nadzieje:P ze 6 diod da rade. Czekam na wieczor z niecierpliwoscia, wszystkim sie z wami podziele

czarkoski 26-07-12 19:37

hm.. 6 diod.... u mnie jest z 15 na kazdej listwie

bobuniek 26-07-12 21:02

ok, jak zmiescisz 15 zeby nie wygladalo jak z wioski to masz u mnie piwo:) to ma spelniac jakas role, a nie swiecic po galach. Pod lusterkiem jest malo miejsca. A no i chcialem zeby przynajmniej polowa myslala ze to seryjne, a nie ledy z tesco.

czarkoski 26-07-12 21:28

...chyba sie niedogadaliśmy.......
mam takie tasmy led pod oświetlenie nóg, przód i tył, nie w lampce w podsufitce.....

Falcon 26-07-12 21:36

Nadal się nie dogadaliście - bobuniek pisze o diodach pod zewnętrznymi lusterkami.;-)

czarkoski 26-07-12 22:09

trzeźwy ma zawsze ubaw, gdy stoi z boku i obserwuje jak dwóch pijanych, usiłuje się dogadać
:)

bobuniek 26-07-12 22:46

Efekt urywa dupala:P nie spodziewalem sie takiego czegos, wyglada to slicznie, szkoda ze nie da sie tego dobrze uchwycic na filmie. Ale jestem pod wrazeniem, mozna drobne zbierac jak sie rozsypia przy samochodzie:) swieci idealnie. Światło jest mniej wiecej 6 na 5 metrów.
Ford Focus LED mk1 podświetlenie drogi do samochodu SMD - YouTube

bejzbol 30-07-12 12:48

bobuniek jeśli mogę coś zasugerować to zamontuj sobie gdzieś, w mało widocznym miejscu, jakiś wyłącznik do tych ledów na zewnątrz. Ja mam za schowkiem podklejony, żeby w razie nocnej kontroli przez nadwrażliwych funkcjonariuszy, przy wyciąganiu dokumentów, wylączyć sobie podświetlenie. Ja mam co prawda tylko pod drzwiami, ale kiedyś jak się zagłębiałem w przepisach, było coś, że każde dodatkowe nieseryjne źródło światła (święcące wentyle, spryskiwacze czy neony pod autem, w kratkach itp - choć to domena golfów) na zewnątrz samochodu może byc podstawą do zabrania dowodu :) Co prawda większość polismanów każe Ci raczej unieszkodliwić te ledy, ale po co targać wiązkę, jak można mieć przełącznik i nie drażnić gości.

bobuniek 31-07-12 01:38

A ja myslalem ze im jeszcze doswietle buciki:) nie no wlasnie tak planowalem, no i jeszcze bezpiecznik walne tak w razie czego. A co do instrukcji to pisze sie, w zyciu bym sie nie spodziewal ze tyle do pisania jest:) a ogolnie zrobilem to bez wiercenia nawet mini dziurki, a kabli nie widac, lusterko ma wbudowana dziurke na kabel, albo raczej odplyw wody, ale na kabel jak znalazl.

A co do funkcjonalnosci LEDow, bo tylko o to mi chodzilo, zaden szpan, to musze przyznac ze juz sie przydaly, jakis piesek walnal mi wieeeelkiego kupala kolo samochodu, gdyby nie ledy bym wniosl go do samochodu na butach:P a natchnal mnie wujka S-MAX tylko u niego jakas slaba jest ta seryjna lampka pod lusterkiem.

broken 11-05-13 13:53

teraz ja mam pytanie.

Taśma LED ma z 2 stron możliwość wlutowania kabelków - TAK
jeżeli puszczę z podsufitkowej lampki tylko + i - do owej taśmy to jak dolutuje się na końcu tej taśmy to utrzyma napięcie i poda je do następnej taśmy LED od strony pasażera ? I czy nie będą słabiej świecić ???

czarkoski 11-05-13 13:59

nie będą (słabiej świecić) ten przewód + i - ciągnie się przez całą długość taśmy i podaje kolejno napięcie na segmenty (taśma podzielona jes na segmenty które mozna dzielić - w oznaczonych miejscach)
taśmy sa w 5 metrowych odcinkach,mozna podłaczyć oczywiście całość i bedzie cała świecić mozna podzielić,sztukować i o ile zrobisz to we wskazanych miejscach z zachowaniem polaryzacji będzie działać nawet jesli pomontujesz z kilku kolorów

broken 11-05-13 15:21

ja jestem ciemny w elektronice może to śmieszne ale nigdy się nie bawiłem z tym

i o co chodzi z ta polaryzacja :(

Falcon 11-05-13 17:51

Chodzi o to, że masz podłączyć plus do plusa, a minus do minusa bo inaczej diody nie zaświecą, ale też się nie spalą gdy przy próbie odwrotnie podłączysz.;-)

czarkoski 11-05-13 21:23

Cytat:

Napisał broken (Post 864764)
ja jestem ciemny w elektronice może to śmieszne ale nigdy się nie bawiłem z tym

i o co chodzi z ta polaryzacja :(

hehe to tylko instalatorstwo zadna elektronika

jak źle podłaczysz nie zaświeci zresztą kombinuj i pytaj nie nakrzyczymy ;)

SeeSoon 25-06-13 10:13

Witam, chcialbym sobie zrobic w moim mk1 podswietlanie pod nogami tak jak lampka nad lusterkiem. Jak to podlaczyc jakie diody kupic prosze o porade.

czarkoski 25-06-13 10:22

zwykła liswa Led, kupowana na metry, samoprzylepna
szukasz w lewym progu kabelków czarny z niebieskim paskiem i pomarańcz z zielonym paskiem, i już

Masterjam 25-06-13 11:13

Mówisz o lewym progu czyli trzeba zdemontować plastik i wystarczy ? Miałem ciągnąć kabelki od lampki ale jeśli tak to o wiele łatwiej powinno być:)
Podpowiedz mi jeszcze coś na temat oświetlenia tablicy rejestracyjnej , bo ładnie na spocie wyglądało. Całkowicie połamały się te prowadnice w które wkłada się blaszki na żarówkę , czy muszę kupić już jakieś używki aby one były czy można jeszcze je uratować aby założyć ledy tak jak u Ciebie

czarkoski 25-06-13 11:33

tak,demontujemy ten płaski plastik na progu i szukamy kabelków
pomaranczowe z zielonym paskiem są dwa,wybierasz ten grubszy
czarne z niebieskim paskiem są trzy,dwa w kupie jeden gdzieś samotny,wybierasz jego
który plus i minus nie pamiętam,ale diody się nie spalą,musisz celować
odnośnie Ledów do podśw.tabl.rej.
Ja je przygotowuje tak,że te blaszki od żarówki dociskają płytkę z Ledami do lampki,ale kolega ktoremu dałem taki zestaw,przykleił te płytki do tych słupków,blaszki usunął
mogę Ci free wysłać zestaw Ledów,jeszcze nie ruszyłem ze sprzedażą na Forumowej Giełdzie.
PW lub mcchmielewscy@op.pl

SeeSoon 25-06-13 17:07

Ja mam taką prośbę, aby ktoś podał link jakiś sprawdzonych diod, bo nie wiem jakie kupić

czarkoski 25-06-13 17:53

ja mam takiego typu,cienkie,bez osłonki silikonowej,łatwo się układają,łatwo łączyć,sztukować,docinać,ponad 2 lata w mejej Foce
tylko oczywiście niebieskie,a w bagu białe ciepłe

http://allegro.pl/tasma-listwa-300-l...319229673.html

SeeSoon 27-06-13 20:29

http://iv.pl/images/15857260630188467336.jpg

Niestety forumowy sposób na podłączenie skarpetek w mojej foce nie wypalił, kable pociągnąłem od lampki w środku pod podsufitką do lewego słupka. Zdjęcie trochę kijowe później doślę inne jak się ściemni. Co jeszcze można podświetlić? :D

czarkoski 27-06-13 20:52

grunt że ruszyło

nast. schowek,bagażnik,góra,tablica rej

SeeSoon 28-06-13 12:44

ile macie diod w skarpetkach z przodu i z tylu? ja chyba dalem za duzo bo strasznie jasno jest

czarkoski 28-06-13 19:23

ja mam z przodu po 9,z tyłu po 6
z tym że u mnie dają mocne ciemne światło niemalże intymne, nie białe z niebieską poświatą
może u tnij kawałek taśmy tam gdzie jest oznaczone że można,jak nie będzie tak ja chcesz możesz zesztukować ponownie

SeeSoon 28-06-13 20:15

to chyba troche przesadziłem bo wstawilem po 24 z przodu haha

bejzbol 28-06-13 21:12

no chyba troche przesadziłeś faktycznie ;) u mnie na zdjęciu w ciągu dnia nie widać wcale podświetlenia.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi