Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] Stag 4 - Reduktor (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=49394)

markoni 04-05-11 23:14

Stag 4 - Reduktor
 
Witam, posiadam zamontowaną instalację Stag 4 z reduktorem Tomasetto - Alaska AT09. Poczytałem trochę o nim i panuje opinia że stosuje się go do silników o mocach do 90 KM, mój Focusik ma aż 100KM i teraz pytanie czy ten reduktor jest odpowiedni do tego auta??czy ma z szanownych Forumowiczów ktoś podobny osprzęt, oraz czy ma to wielki wpływ na moc silnika czy nie???

drake 05-05-11 07:11

Z opinii biegłego kolegi z forum który też na nim jeździ, po dobrym zrobieniu korekt na ciśnienie reduktor działa na granicy wytrzymałości, ale dalej zapewnia bogatą mieszankę.

Jeśli nie jeździsz do odcinki na LPG to nie powinno być problemów, jeśli zdarzają Ci się natomiast przeskoki na benzyne (to już jest bardzo ekstremalny przypadek w którym reduktor 'leży') lub auto przy gwałtownym dodaniu gazu na obrotach zamiast jechać, ślimaczy się, lub/i pali się check engine od lambdy, to będzie problem.

markoni 05-05-11 22:05

akurat nie mam takiego ostrego stylu jazdy choć czasem udało mi się ostro depnąć ale nie zauważyłem aby silnik przechodził na benzynkę lub żeby zapalał mi się check, tak sobie mysle że pewnie to jest najtańszy reduktor i pewnie firma zakładając gaz chce trochę zaoszczędzić.

drake 07-05-11 13:27

Check zapala się dopiero po tym jak określoną ilość razy na x kilometrów silnik wykryje ubogą mieszankę. Jeśli dzieje się to sporadycznie - check się nie zaświeci.

Jak się nie świeci to ciesz się jazdą i nie forsuj reduktora. :)

Tomekzdg 09-05-11 23:49

A kolego, z ciekawości gdzie zakładałeś gaz ? W Sosnowcu na Zuzanny ? : >

markoni 21-05-11 22:22

Mi udało się kupic już z założona instalką, tak więc ja ten koszt miałem z głowy. Zakladana była w Katowicach na ul. Korfantego 191, firma "Procar" i muszę przyznać że z instalacją wszystko ale to wszystko ok i goście z tego co widzę w miarę dobrze się na tym znają i z czystym sumieniem mogę ich polecic.

lester84 03-06-11 14:28

Cytat:

Napisał markoni (Post 568010)
Witam, posiadam zamontowaną instalację Stag 4 z reduktorem Tomasetto - Alaska AT09. Poczytałem trochę o nim i panuje opinia że stosuje się go do silników o mocach do 90 KM, mój Focusik ma aż 100KM i teraz pytanie czy ten reduktor jest odpowiedni do tego auta??czy ma z szanownych Forumowiczów ktoś podobny osprzęt, oraz czy ma to wielki wpływ na moc silnika czy nie???


mam. dziala znakomicie. to nie prawda że jest do 90 KM. Do 130 KM wytrzymuje bez problemu

---------- Post dodany o 14:28 ---------- Poprzedni post był z 14:25 ----------

Cytat:

Napisał drake (Post 568812)
Check zapala się dopiero po tym jak określoną ilość razy na x kilometrów silnik wykryje ubogą mieszankę. Jeśli dzieje się to sporadycznie - check się nie zaświeci.

Jak się nie świeci to ciesz się jazdą i nie forsuj reduktora. :)

powiem z wlasnego dowiadczenia. nogę mam bardzo, ale to bardzo ciężką. Ani razu nie przeszedł mi na benzynę, ani razu nie zapalił mi się CE. Powoli nie widzę różnicy w mocy między Pb a LPG


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi