Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Centralny zamek aktywacja/dezaktywacja 'strefowości' (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=17811)

@ndy 13-07-07 16:45

Centralny zamek aktywacja/dezaktywacja 'strefowości'
 
W strefowych centralnych zamkach można uaktywnić funkcję otwierania drzwi "samego" kierowcy.
Wtedy centralny zamek działa w trybie:
- jednokrotne wciśnięcie klawisza "unlock" na "grubym pilocie" otwiera tylko drzwi kierowcy;
- "unlock" wciśnięty po raz wtóry otwiera pozostałe drzwi (drzwi pasażerów).

Aktywacja i dezaktywacja mają identyczną procedurę (zależną od tego, czy funkcja "strefowości" jest wyłączona, czy jest aktywna. Uwaga! Procedurę przetestowałem tylko dla strefowego centralnego zamka z FFI, podejrzewam, że działa identycznie w FFII, C-maxie, czy innych pojazdach Forda ze strefowym centralnym zamkiem).

Aktywacja / dezaktywacja
1) otwierasz auto (wszystko jedno czy z kluczyka czy "z zamka");
2) otwierasz drzwi kierowcy;
3) przez jakieś 5 sekund trzymasz równocześnie przyciski "lock" i "unlock" na "grubym pilocie" - oczywiście centralny zamek spróbuje się zamknąć, ale otwarte drzwi kierowcy mu to uniemożliwią;
4) po ok. 5 sekundach odnotujesz kilkukrotne błyśnięcie kierunkowskazów..... oznacza to, że funkcja "strefowości" centralnego zamka została włączona lub wyłączona.

BTW - prosiłbym o sprawdzenie (potwierdzenie), że w pozostałych Focusach działa to identycznie :!:

4tun 13-07-07 19:44

Re: Centralny zamek aktywacja/dezaktywacja 'strefowości'
 
Cytat:

Napisał @ndy
2) otwierasz drzwi kierowcy;

głowy nie daje, ale ja to dziś przy drzwiach zamkniętych zrobiłem.

TomFoc 14-07-07 15:11

U mnie działa nawet przy zamkniętych drzwiach.

@ndy 14-07-07 18:54

Cytat:

Napisał 4tun
głowy nie daje, ale ja to dziś przy drzwiach zamkniętych zrobiłem.

Cytat:

Napisał TomFoc
U mnie działa nawet przy zamkniętych drzwiach.

u mnie nie - ja musiałem otworzyć drzwi - podejrzewam, że przyczyną była funkcja automatycznego domykanie szyb - po prostu gdy 'programowałem strefowość' przy zamkniętych drzwiach, zamykały (bądź próbowały się domykać) się szyby....

4tun, TomFoc - mam prośbę - sprawdźcie, czy również można włączyć (wyłączyć) 'strefowość' przy otwartych drzwiach .... jeśli tak, nie zmieniam algorytmu, ponieważ z 'otwartymi drzwiami' jest bardziej uniwersalny....

butcher 14-07-07 21:42

u mnie to wogole nie chodzi. Ustawione jest ze za jednym nacisnieciem otwieraja sie drzwi kierowcy a za drugim pasazera. Chcialem sobie to przeprogramowac zeby za jednym nacisnieciem otwieraly sie naraz ale wogole nie reaguje jak trzymam razem przyciski od otwierania i zamykania :? i teraz nie wiem jak to zrobic.Moze w 3D jest tylko taki system :?:

TomFoc 15-07-07 14:56

Sprawdziłem - działa bez względu na to czy drzwi są otwarte, czy zamknięte.

@ndy 15-07-07 16:02

Cytat:

Napisał TomFoc
Sprawdziłem - działa bez względu na to czy drzwi są otwarte, czy zamknięte.

dzięki - czyli niczego nie zmieniem... :mrgreen:

4tun 16-07-07 07:40

Cytat:

Napisał butcher
Moze w 3D jest tylko taki system :?:

ja akurat mam 5 d i działa

Paweł 16-07-07 07:51

a u mnie mokra [ass] w żadnej kombinacji nie daje się przestawić chyba pozostaje tylko [chore] ASO

adamtka 16-07-07 12:46

sprawdzałem u siebie i nie działa :roll:

@ndy 16-07-07 13:21

Cytat:

Napisał adamtka
sprawdzałem u siebie i nie działa :roll:

może nie masz strefowego centralnego zamka... [chytry]

butcher 16-07-07 14:21

no u mnie wlasnie tez nie dziala...

adamtka 19-07-07 23:49

Cytat:

Napisał @ndy
może nie masz strefowego centralnego zamka

mam strefowy :) jak raz nacisnę to tylko drzwi kierowcy sie otwierają a jak drugi raz to pasazerskie :wink:

Ukasz 20-07-07 09:01

Cytat:

Napisał butcher
u mnie to wogole nie chodzi. Ustawione jest ze za jednym nacisnieciem otwieraja sie drzwi kierowcy a za drugim pasazera. Chcialem sobie to przeprogramowac zeby za jednym nacisnieciem otwieraly sie naraz ale wogole nie reaguje jak trzymam razem przyciski od otwierania i zamykania :? i teraz nie wiem jak to zrobic.Moze w 3D jest tylko taki system :?:

U mnie tak samo :(

JanuszJanusz 03-10-07 12:15

A ja mam natomiast pytanie zwiazanie z tematem - mianowicie:
Otwieranie / zamykanie globalne. (czyli otwieranie drzwi razem z otwieraniem wszystkich szyb)
Zamykanie działa. Otwieranie już nie.
JAka moze byc przyczyna?

Lord Morte 08-10-07 17:19

U mnie dziala... ALE

Jak zaprogramuje, to nie da sie uruchomic samochodu i wlacza sie alarm... zeby go wylaczyc, musze odprogramowac strefowosc.... nie wiecie jak sobie z tym poradzic?

ToMeK.sZ 11-10-07 15:38

Cytat:

Napisał @ndy
Aktywacja / dezaktywacja
1) otwierasz auto (wszystko jedno czy z kluczyka czy "z zamka");
2) otwierasz drzwi kierowcy;
3) przez jakieś 5 sekund trzymasz równocześnie przyciski "lock" i "unlock" na "grubym pilocie" - oczywiście centralny zamek spróbuje się zamknąć, ale otwarte drzwi kierowcy mu to uniemożliwią;
4) po ok. 5 sekundach odnotujesz kilkukrotne błyśnięcie kierunkowskazów..... oznacza to, że funkcja "strefowości" centralnego zamka została włączona lub wyłączona.

BTW - prosiłbym o sprawdzenie (potwierdzenie), że w pozostałych Focusach działa to identycznie :!:

Potwierdzam, że działa w FF II PlatiniumX z 2007 roku.
Po włączeniu strefowości jedno wciśnięcie przycisku otwierania na pilocie odblokowuje drzwi kierowcy, bagażnik i wyłącza ryglowanie wszystkich drzwi (można je otworzyć od środka). Wciśnięcie drugi raz odblokowuje pozostałe drzwi.

KasTom 26-10-07 23:58

U mnie chodzi
 
Mam Focusa I z 2001. Chciałem sprawdzić czy mam funkcję podwójnego ryglowania. Niestety nie mam. Ale włączyła mi sie strefowość. Otwieram teraz na dwa razy 1 drzwi kierowcy 2 reszta.

drof 02-11-07 18:26

Strefowość u mnie działa, natomiast z podwójnym ryglowaniem jest [ass]

lukkas 03-11-07 15:21

u mnie niestety wszystko jakos dziwnie wyglada z tym otwieraniem z pilota.. strefowosci nie udalo sie aktywowac i wyszlo ze podwojne ryglowanie tez chyba nie dziala :(.
a to wszystko wyglada tak (dodam, ze alarmu nie ma):
- zamykanie - jedno nacisniecie, zamknie mrugnie raz swiatlami (jak sie dluzej przytrzyma guzik to zamyka tez szyby), kolejne nacisniecie zdaje sie nie rygluje drzwi (sprawdzalem zostawiajac otwarta szybe i po drugim naduszeniu zamkniecia mozna bylo spokojnie otworzyc drzwi od srodka)
- otwieranie - jedno nacisniecie, otwiera wszystko i nawet nie mrugnie swiatlami

ktos zetknal sie z takim zachowaniem pilota? foke posiadam od tygodnia wiec nie wiem czy tak bylo od poczatku czy moze cos sie spsulo 8)

falcor 04-11-07 23:16

U mnie działało z zamkniętymi jak i otwartymi drzwiami.

Focus 1.8 tdci 2002 r.

Pozd.
f4lc

rayos 14-11-07 15:06

Cytat:

Napisał lukkas
zamykanie - jedno nacisniecie, zamknie mrugnie raz swiatlami (jak sie dluzej przytrzyma guzik to zamyka tez szyby), kolejne nacisniecie zdaje sie nie rygluje drzwi (sprawdzalem zostawiajac otwarta szybe i po drugim naduszeniu zamkniecia mozna bylo spokojnie otworzyc drzwi od srodka)

Dokładnie tak samo mam. Drugie wcisniecie zamykania oznacza: deaktywacje czujników w samochodzie. Mozesz sobie spokojnie zostawic pieska, ale jak spróbowałem otworzyc drzwi to alarm zaczynal wyc.

lukkas 16-11-07 19:05

Cytat:

Napisał rayos
Cytat:

Napisał lukkas
zamykanie - jedno nacisniecie, zamknie mrugnie raz swiatlami (jak sie dluzej przytrzyma guzik to zamyka tez szyby), kolejne nacisniecie zdaje sie nie rygluje drzwi (sprawdzalem zostawiajac otwarta szybe i po drugim naduszeniu zamkniecia mozna bylo spokojnie otworzyc drzwi od srodka)

Dokładnie tak samo mam. Drugie wcisniecie zamykania oznacza: deaktywacje czujników w samochodzie. Mozesz sobie spokojnie zostawic pieska, ale jak spróbowałem otworzyc drzwi to alarm zaczynal wyc.

tyle ze ja czujnikow nie mam bo alarmu niet (chyba :mrgreen:)

co ciekawego zauwazylem dzis po mniej wiecej 10 minutach jazdy centralny zamek sam zamknal mi drzwi :roll: nie wiem czy to jakas opcje aktywowalem przez przypadek czy cos mi sie psuje w centralnym .. wczesniej sam sie nie zamykal a jedyne co sobie przypominam co moglo to aktywowac to podwojne wduszenie przycisku zamykania (podczas zamykania samochodu). cuda sie dzieja :mrgreen:

krzysiek23 17-11-09 13:03

ja natomiast mam włączoną strefowość, tj. jedno naciśnięcie drzwi kierowcy otwierają się, drugie reszta(5HB)
chciałem to wyłączyć ale ni cholery nie idzie, próbowałem przy otwartych jak i zamkniętych drzwiach kierowcy. Po 5sek. kierunki ni mignęły wogóle zero reakcji.

a i mam moduł domykania szyb działa pięknie ale otworzyć globalnie już się nie chcą wiecie może co jest los?

dziabi3 25-08-10 16:06

to ja mam podobnie co kolega wyżej

po rozładowaniu akumulatora :

-strefowość działa od razu 1x kierowca 2 x reszta furtek
-domykanie globalne szyb działa po kliku dniach jak szyby się zaprogramują < anty przytrzaśniecie , najpierw przednie się uczą a potem tylni>
-podwójne ryglowanie nie działa
-samoczynne zamykanie drzwi po ruszeniu auta nie działa

auto tylko raz błyska po zamknięciu auta

leonsiem 09-02-12 13:05

U mnie nie dziala ten sposob. Domykanie szyb mi dziala bo nie wiedzialem ze tak sie robi. Ale denerwuje mnie to otwieranie tylko moich drzwi bo zazwyczaj jezdze w 4 osoby

leonsiem 12-02-12 15:47

strefowanie pilota ponownie
 
Pisalem juz wczesniej o tym ze mam problem z pilotem ale administrator zamknaol moj post i przekierowal mnie w sumie na odpowiednia strone forum gdzie jest wszystko opisane, ale nie mozna tam dac odpowiedzi do postu, probowalem juz z 5 razy i nic, a chodzi o to ze sposob opisany ponizej z tej wlasnie strony nie dziala u mnie, probowalem u kolegi i u niego dziala ale nie umnie moze ktos zna jeszcze jakis inny????

W strefowych centralnych zamkach można uaktywnić funkcję otwierania drzwi "samego" kierowcy.
Wtedy centralny zamek działa w trybie:
- jednokrotne wciśnięcie klawisza "unlock" na "grubym pilocie" otwiera tylko drzwi kierowcy;
- "unlock" wciśnięty po raz wtóry otwiera pozostałe drzwi (drzwi pasażerów).

Aktywacja i dezaktywacja mają identyczną procedurę (zależną od tego, czy funkcja "strefowości" jest wyłączona, czy jest aktywna. Uwaga! Procedurę przetestowałem tylko dla strefowego centralnego zamka z FFI, podejrzewam, że działa identycznie w FFII, C-maxie, czy innych pojazdach Forda ze strefowym centralnym zamkiem).

Aktywacja / dezaktywacja
1) otwierasz auto (wszystko jedno czy z kluczyka czy "z zamka");
2) otwierasz drzwi kierowcy;
3) przez jakieś 5 sekund trzymasz równocześnie przyciski "lock" i "unlock" na "grubym pilocie" - oczywiście centralny zamek spróbuje się zamknąć, ale otwarte drzwi kierowcy mu to uniemożliwią;
4) po ok. 5 sekundach odnotujesz kilkukrotne błyśnięcie kierunkowskazów..... oznacza to, że funkcja "strefowości" centralnego zamka została włączona lub wyłączona.

moons 12-02-12 16:08

Jak masz numer modułu za schowkiem pasażera? 98AG 15K600 i na końcu powinny być jeszcze literki. Nie wszystkie moduły które obsługują piloty mają strefowość.
Pozdrawiam

moons 12-02-12 16:25

A jak ma być? Albo czegoś nie rozumiem albo nie potrafisz tego opisać. Ale sądzę po Twoim ostatnim poście że wszystko jest O.K. Otwierasz strefowo a zamykasz wszystkie na raz.
Pozdrawiam

leonsiem 12-02-12 16:42

nie wiem jaki nr modulu, ale u mnie jest tak ze otwieram pierw drzwi moje a potem pasazerow, a przy zamykaniu wszystkie wlacznie z domukaniem szyb

---------- Post dodany o 16:42 ---------- Poprzedni post był z 16:16 ----------

98 ag 15k600 db
cl rf
to moj nr modulu


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi