Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Czy to opny tak huczą? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43499)

Barton76 20-09-10 19:20

Czy to opny tak huczą?
 
Witam,

Od +/- tygodnia zaobserwowałem u siebie dziwny hałas dochodzący z tyłu auta. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że to padnięte łożyska ale te wymieniłem jakieś 4 kkm temu, więc chyba nie może być o tym mowy. Wczoraj w wolnej chwili przyglądając się tylnym oponom dostrzegłem, że jedna i druga jest praktycznie zniszczona (wytarte na zewnątrz). Czy to te uszkodzenia powodują taki hałas czy to może coś innego?

skylla1 20-09-10 20:03

Zapewne wyząbkowane. Łatwo znajdziesz o tym wiele i na forum i przez google.

arturoo 20-09-10 21:31

Miałem podobnie, tylko że z przodu. Wyło strasznie, i wydarło opony od wewnątrz. Wszyscy specjaliści twierdzili że to opony, tuleje wachaczy i łożyska. Pewnego dnia podjechałem na diagnostykę i wyszło że geometria trochę się rozjechała. Mechanior ustawił przód i tył i teraz jest cisza w aucie i opony przestał ciąć

Barton76 20-09-10 21:39

OK - przemieliłem kilka wątków. Tak przy okazji: gdzie najlepiej pojechać na "focusową" zbieżność w Warszawie za wyjątkiem ASO?

Rasta 20-09-10 22:09

Byle gdzie - tu nie ma filozofii.

Ale jak już zdążyłeś styrać opony to ustawienie geometrii/zbieżności dużo nie pomoże. Oczywiście koniecznie trzeba to zrobić, ale najlepiej na oponach, które są dobrym stanie.

damianTDCI 20-09-10 22:16

Cytat:

Napisał Barton76 (Post 486450)
OK - przemieliłem kilka wątków. Tak przy okazji: gdzie najlepiej pojechać na "focusową" zbieżność w Warszawie za wyjątkiem ASO?

Ale kolega wyżej robił geometrie, a nie zbieżność

Rasta 20-09-10 22:20

A co za różnica - jednocześnie się robi jedno i drugie.

damianTDCI 20-09-10 22:26

Cytat:

Napisał Rasta (Post 486480)
A co za różnica - jednocześnie się robi jedno i drugie.

Jak na trafi na "fachowca" to jemu i samą zbieżnośc zrobi mimo, że będzie geometria do ustawienia.

Rasta 20-09-10 22:37

Jak tnie opony to ewidentnie zbieżność do zrobienia.

NeVs 21-09-10 02:15

Kolego "arturoo" a gdzie pojechales na diagnostyke ... bo tu jest sprawa, czy diagnosta el KAzio tak jak mi powiedzial w serwisie subaru (gdzie robia tez forda SUPER DUPER ale nieautoryzowany) powiedzieli ze lozysko ... pojechalem wymienic do innego mechanika owe lozysko a ten powiedzial ... lozysko bylo dobre nie wiem po co pan wymienial ... na moje oko to bedą opony. ALE JA MAM DOSC LUDZI "NA MOJE OKO" :) wiecie o co chodzi.

Tobie zdiagnozowali dobrze ... to byl serwis ford ASO ?.
Wole zaplacic tam drozej 200% niz 3 czy 4x zaplacic taniej i sie denerwowac. Gdzie szukac fachowca bo mi huczą przednie jakbym jechal po bialych liniach na jezdni (taki dzwiek) przy skrecie lekko w lewo mniej w prawo przy predkosci 70-90km/h (jakby minimalnie buksowalo cos i opona daje dzwiek jazdy po bialym pasie). :( myslicie zeby zaczac od zbieznosci ? Opony nówki z 2009 kijowej fimy... jak kupilem autko z tymi oponkami to juz tak huczalo myslalem ze to lozysko ale nie :(

arturoo 21-09-10 08:43

Ja najpierw podjechałem na szarpaki, sprawdzili wszystko i powiedzieli że jest ok, więc luzy zawieszenia i łożyska zostały wykluczone. Póżniej kolega polecił mi diagnostykę w Auto Plaza na Popularnej (jak wjedziesz na teren to z pod szlabanów prosto wzdłuż budunku serwisu i po lewej stronie, tylko nie wchodzisz na serwis). Podjechałem Pan postawił auto na podnośnik z zrobił zbieżność i geometrie( auto było z przodu rozbieżne i z tyłu trochę pochylenie koła się rozjechało i nie było płaczu że śruby na tylnych wachaczch trzeba ciąć bo się nie chcą obracać). Od tamtej pory mineło już 2 tygodnie, jest cisza i zupełnie inaczej się prowadzi.

Rasta 21-09-10 08:45

Podaj firmę opon, bo jak jakiś chiński shit to wina opon/

Sprawa z diagnozą jest prosta:

- jeśli furę znosi, nie prowadzi się idealnie, scina opony, to padnięta geometria/zbierzność
- aby sprawdzć łożysko wystarczy podnieść furę na lewarku i zakręcić kołem jak slychać, że chodzi głośnie to łożysko
- ja opony LingLong czy inny Chiński wynalazek to ten typ tak ma :D

NeVs 21-09-10 19:27

Jutro zobacze dzis juz nie mam sily isc do auta chyba ze pozniej... ale produkcja Czeska nie wiem czy nie Kormoran 2009. a Ile kosztowala Was ta przyjemnosc ?, mi powiedzieli ze zbieznosc w focusie 2004 robi sie przod i tyl 180zł razem. U "Kazia 100" ale chyba rypne sie do ASO zapytam.

PS. kupilem lampy sportowe na tyl wymienilem w 40min ... teraz zostaly kierunki na biale wymienic chce .. leza bo nie wiem jak sie za nie zabrac,.. macie link do wątku ? (niektorzy pisza ze trzeba podwazyc i wyrwac, nie wydaje mi sie by byl to wlasciwy sposob)

Rasta 21-09-10 19:49

Strasznie drogo, profi zakład w Wawie bierze max. 120-150 pln, a w Radomiu robiłem za 70 pln. Kierunki trzeba rwać, podważając za pomocą np. karty kredytowej.

Barton76 21-09-10 21:19

No i sprawa się wyjaśniła. Powiem Wam, że jeszcze chwila i "włożyłbym majtki na spodnie". Przed chwilą wróciłem ze stacji diagnostycznej gdzie uświadomiono mnie, że ... mam padnięte jednak łożysko, które wymieniłem przecież przed wakacjami! Żeby było mało to do wymiany mam jeszcze tuleje (cukierki). Najśmieszniejsze jest to, że dzisiaj rano umówiłem się na zbieżność, którą muszę jutro odkręcić. Czyli jednak huczenie w moim przypadku równa się nieistniejące łożysko - przynajmniej mam taką nadzieję.

Rasta 21-09-10 21:22

Łożysko łożyskiem, ale pisałeś że opony zdarte od wewnątrz. A co do diagnozy to napisałem jak to sprawdzić, stacja diagnostyczna do tego nie potrzebna, tylko lewarek, który masz w bagażniku i dwie rączki :D

Barton76 21-09-10 21:36

Kuźwa jak podnosiłem na lewarku to w życiu bym nie powiedział, że jest padnięte. Zero luzów! Dziś jak ten chłop zakręcił tym kołem to z tego jednego łożyska rozległ się dźwięk jakby właśnie koło młyńskie ruszyło.

Rasta 21-09-10 21:58

Bo luzu nie ma tylko hałasuje jak się zakręci kołem.

Barton76 21-09-10 22:11

OK. Skoro tak mówisz to pewnie masz rację. Orientujesz się ile może kosztować wymiana tych "cukierków" bo chciałbym wiedzieć czy po wymianie nie będę musiał lecieć po relanium.

Rasta 21-09-10 22:26

Łożysko na tył to koszt w przypadku SKF'a jakieś 130 pln, a wymiana to już różnie, ale nie powinna przekroczyć 50 pln.

MisiekT 21-09-10 22:33

Cytat:

Napisał NeVs (Post 486765)
lampy sportowe na tyl

ze przepraszam co?! [rotfl]

Barton76 21-09-10 22:37

Cytat:

Napisał Rasta (Post 486824)
Łożysko na tył to koszt w przypadku SKF'a jakieś 130 pln, a wymiana to już różnie, ale nie powinna przekroczyć 50 pln.

Ziemia do bazy! Ja pytam o wymianę tych tulei. :)

Kubuch 21-09-10 22:40

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 486827)
ze przepraszam co?!

No wiesz MisiekT leksus luk i 25KM więcej [helm]

NeVs 22-09-10 00:00

MisiekT i Kubuch ... bardzo smieszni jestescie ... (zal wam tylki by pewnie sciskal by poprawic troszke luka w swoich fotkach, kołpak chrom i jazda rotfl)
Zrobilem tak bo autko mi sie bardzo podoba z tymi lampkami:
http://allegro.pl/lampy-diodowe-ford...170981094.html
w gdzies mam wasza opinie typu 25KM wiecej ;). Dla mnie focus po liftingu ze starymi lampami to troche nieporozumienie, lift z przodu a z tylu tak juz troche niemodnie.
A wyglada to tak:
http://www.nevs.republika.pl/abc.png

A w temacie skf 130pln zamiennik + 100 robocizna (łożysko przod)
tuleja nie mam pojecia.

MisiekT 22-09-10 00:16

a czy ja mowie ze brzydkie, smieje sie tylko z okreslenia sportowe :)

co do lozyska to z robocizna mocno mechanik przesadzil

NeVs 22-09-10 00:30

sorry ale dla mnie to brzmialo jak szydera...
-jeden woli miec gablote o duzej mocy
-a drugi cieszy sie jak autko fajnie sie prezentuje

Milo mi kiedy idzie sobie chlopaszek z kolegami i mowi ladny fokusik, tyle mi wystarczy :)
Jak wiecie sposob na wymiane migaczy bocznych poza wyjmowaniem karta to chetnie poprosze o rade. Bo spod maski dojscia nie ma, demontaz przy blotniku tez srednio widze :( a boje sie ze skanceruje lakier albo cos polame odwazajac kartą ...

PS Sorka zamiennik skf 130zl i wymiana 40zł (znalazlem paragon)

Rasta 22-09-10 00:36

NeVs daj se na luz. My nie jesteśmy chlopaszkami i nie będziemy cię głaskać po główce, co najwyżej możesz od nas dostać klapsa :D

NeVs 22-09-10 00:44

Spoko, mysle ze zbedna ta rada ;)
Swoja droga ladną masz foczke, wymieniales kierunki boczne ?

Rasta 22-09-10 00:46

Tak karta kredytową.

MisiekT 22-09-10 00:55

podobno debetowa jest delikatniejsza dla lakieru [rotfl]

PS. wystarczy z wyczuciem podsunac do gory kierunek, nawet palcami... a lakiery wcale takie slabe nie sa


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi