Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [Ogólne] Kompresor - kwestie techniczne itd. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=73647)

szejk78 05-05-15 22:24

Cytat:

Napisał LobsterMan (Post 1061678)
Macio nei pitol, na zlocie opowiem ci co i jak zeby to jechalo :)

Pzdr

O wiesniaczkach tez :lol:

Adam Getka 07-05-15 09:18

Tu masz pokazane, jak powinien być zamocowany kompresor w 2.0
http://www.racingforum.pl/index.php?...post&p=1171386

http://www.nowak-inox.pl/LOTUS/r56.jpg

czarny-daffy 08-05-15 09:24

Za wiele to tam nie widac, ale rozumiem zamierzenie autora.

Ja jednak bede robic sposobem nr2 czyli zewnetrzny kompresor na pasku w miejsce klimy. Przepustnica na dolocie kompresora+MAF+Filtr powietrza. Kilka rurek byc moze bez IC na poczatek I powinno banglac.

Klime i tak likwiduje bo wpadnie wieksza chlodnica, a dwa nie uzywam jej bo od wozenia tylka mam 4x4.

Pzdr

czarny-daffy 17-06-15 09:45

Panowie, temat trzeba pchac dalej, niema lekko. Eatom M45 powinien byc w moich rekach w przeciagu 2tyg. W miedzy czasie sprawy techniczne.

Bedzie to skladane na zasadzie custom plenum na dolnej flanszy z ST170 I przepustnicy 65mm+TPS+map sensor w plenum+IAT sensor.

Gdzie moge dac MAF? Czy bedzie widzial sensowne wartosci jesli obudowe I MAF dam zaraz przed wejsciem na kompresor? Bedzie tak: stozek+obudowa MAF i wchodzi na dolot do kompresora.

Potem wylot z kompresora idzie przez intercooler, za intercoolerem bedzie Dump Valve i dalej na przepustnice i plenum itd.

Co z tym MAF'em?

Pzdr

grzybek 19-06-15 20:43

A po co Ci MAF przy MAP?

czarny-daffy 19-06-15 22:11

No na poczatku bedzie musial zostac, na FI nie przejde z dnia na dzien pozatym ECU bierze odczyt temp powietrza wiec jak wywale to sie zaczna schody.

Pzdr

czarny-daffy 23-06-15 21:11

Ktos mi pomoze? Czy 2.25'' wejscie do IC i orurowanie nie bedzie restrykcyjne?

Ktos mial stycznosc z IC od AIRTEC? maja dobre parametry ale kosztuja tyle co najnizsza krajowa :(

Jakiej firmy Dump Valve polecacie?

Pzdr

Falcon 23-06-15 21:15

Najniższa krajowa w UK czy w PL? Bo jak w PL to nie ma się nad czym zastanawiać.:-)
A tak poważnie to chłopaki tu na forum włożyli jakieś tanie chińczyki i śmigają (np. DejaVu w swoim RSie).:-) Także nie ma co przepłacać. [bigok]

czarny-daffy 23-06-15 23:19

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1072963)
chłopaki tu na forum włożyli jakieś tanie chińczyki i śmigają

przekonales mnie :)

no ale dump valve tez Chinola brac?

Pzdr

cimell 24-06-15 09:41

ja mam icka z FMIC i smiga tak prawie od roku sprawiajac duuuzo radosci w upalne dni :D polecam

Adam Getka 24-06-15 09:49

Cytat:

Napisał czarny-daffy (Post 1072959)
Ktos mi pomoze? Czy 2.25'' wejscie do IC i orurowanie nie bedzie restrykcyjne?

Zależy co chcesz osiągnąć. Ale w Audi mam 60mm orurowanie, w foce miałem też podobne.
I tak najwęższym miejscem może być przepływka, przepustnica lub wlot do kolektora.

Cytat:

Napisał czarny-daffy (Post 1072959)
Ktos mial stycznosc z IC od AIRTEC? maja dobre parametry ale kosztuja tyle co najnizsza krajowa :(

Myślę, że spokojnie produktu FMIC wystarczą, ale pewnie AIRTEC też spełni swoją rolę.

czarny-daffy 24-06-15 15:31

Dzieki chlopaki.

Zamowilem IC z FMIC 550x140x65 wiec powinien wejsc bo miejsca mam sporo teraz, wejscie do IC oraz rury sa 2.25''. Przepustnica bedzie z ST 63mm, obudowa przeplywomierza z ST, MAF od 2.0 no ale to tylko dla odczytu ECU bo mam MAP Sensor wiec MAF nas nie obchodzi.

A Dump Valve jaki kupic? Bo sa roznego rodzaju I w roznych cenach, co polecacie?

Pzdr

Adam Getka 25-06-15 10:33

Oryginał od VW 1.8T - chodzi mięciutko. Forge to porażka.

czarny-daffy 25-06-15 20:08

Teraz pozostaje pytanie?

Czy dac Stozek+MAF na wlocie do kompresora? czy MAF dac po wyjsciu z kompresora za IC przed przepustnica?

Pzdr

MichalST 25-06-15 22:48

MAF oczywiście przed. Mierzy on przepływ powietrza przy ciśnieniu atmosferycznym (czyt. luzem, niesprężone). Jak go dasz na strefę ciśnienia to pokaże wartości przekłamane o tyle razy, ile barów dmuchniesz (w rzeczywistości będzie tyle samo pokazywać, co na wolnossaku). ECU będzie wtedy dobierać zbyt ubogie dawki paliwa.

Zresztą wywal MAF oraz ECU i właduj fuel implanta. Ja już ze swoim się uporałem ;)

czarny-daffy 25-06-15 23:13

Dzieki Michal.

Na poczatek go odpale na piggy back i wtryskach 250ccm, dobrze go podleje i jak juz zacznie jezdzic to przesiade sie na FI.

Tymczasem mam jeszcze kolektor wydechowy do zmiany bo obudowa kompresora jest o 14cm dluzsza od sprezarki klimy. W weekend zrobie przymiarke pod IC i zloze prowizoryczne orurowanie.

Jak myslicie czy przepustnica ori bedzie robic wielka roznice w porownaniu do 63mm z ST? Jestem za wstawieniem ori z Foki, bo odpadnie mi porting kolektora ale czy to sie odbije w jakims stopniu na przeplywie?

Pzdr

grzybek 28-06-15 18:46

Zależy czy przepustnica będzie najwęższym punktem dolotu.

czarny-daffy 28-06-15 20:42

do kompresora bedzie dochodzic 2.5'' z MAF i filtrem powietrza - stozek z Allegro

z kompresora bedzie szlo 2.25'' do IC, z IC do przepustnicy dalej 2.25''

2.25'' = 57mm

Przepustnica z ST ma okolo 63mm a ori z Foki chyba 54mm jak sie nie myle.

Pzdr

MichalST 28-06-15 22:25

Kompresor i tak przepcha :) Najwęższymi punktami jak narazie są króćce IC.

czarny-daffy 28-06-15 23:47

Dlaczego chce ori przepust z Foki? Bo jest na nim uchwyt pod linke gazu/tempo. No i mam nowke sztuke :)

Teraz tak troche poczytalem na temat CR no i mam dylemat:

jedni mowia ze do kompresora mozna pozostac na seryjnym 9.6:1
inni mowia zeby zejsc do 9:1

Generalnie bede dmuchac max 10psi jakies 0.5bara. Nie mierzylem u siebie CR ale martwi mnie to ze mam glowice z ST co ma mniejsze komory spalania wiec podniesie mi kompresje. Mam uszczelke 0.6mm. Ratuja mnie tylko tloki ktore sa zdrowo podciete pod zawory dolot/wylot.

Mysle czy nie wstawic uszczelki z ST 1.1mm?
Jezdze na PB98 bo taki mam wgrany soft w ECU no i niewiem, martwie sie czy nie przedobrze na starcie?

Pzdr

Wujek Stefan 28-06-15 23:50

Chcesz przepust 65mm Focus Central? Tez ma mocowanie na linkę gazu/tempo i tps :)

MichalST 29-06-15 15:32

Seryjne 9,6:1 czy 10:1 niby wychodzi że ok. Ale jak wertowałem google to znawcy tematu Zeteców pisywali, że ten silnik jest podatny na stukowe i przy byle delikatnym dmuchaniu odprężenie obowiązkowe. Druga sprawa jak odprężysz to będziesz mógł zalewać tańsze Pb95 :)

czarny-daffy 29-06-15 16:08

No wlasnie tez po lekturze mam mega problem. Jezdze na PB98, czujnik stukowego sie nieodzywa ale dla swietego spokoju zrobie tak:

- uszczelka MLS 1.4mm Victor Reinz
albo
-laserowa 2mm + 2x0.6mm Erlinga

Osobiscie wolalbym dac grubsza uszczelke.

Pzdr

MichalST 29-06-15 20:15

Daj grubszą. W przyszłości będziesz mógł zawsze dmuchnąć więcej.
Ja na dniach się przekonam czy seryjny dół silnika wytrzyma mi 1,0bar :D Załatwiłem większe turbo (TD04).

czarny-daffy 29-06-15 20:38

Dam grubsza uszczelke 1.4mm 4 warstwy MLS i styknie. Tloki jak mowilem juz mam lekko odprezajace wiec lux.

Teraz sprawa czujnika IAT, jaki kupic, gdzie w DET sie wpiac? W jakis wolny analog IN?

Pzdr

MichalST 29-06-15 20:48

W PDFce od fuel implanta jest podany numer tego analoga.
Ja wykorzystałem IAT z tego mondka, co silnik wyjąłem. Dorobiłem na niego nakręcaną tulejkę z tworzywa i zamontowałem z trójnikiem T-piece przed kolektorem ssącym.

czarny-daffy 29-06-15 21:26

o Dzieki.

To o czym jeszcze zapomnialem?

Pzdr

czarny-daffy 06-07-15 21:48

Jeszcze tak dla pewnosci, krotka prezentacja tlokow:

Moje sa po lewej, a seria z ST170 po prawej
http://i57.tinypic.com/2you4k7.jpg

Roznica jest kolosalna, a z uszczelka 1.4mm to bedzie juz czysta formalnosc :)

Pzdr

grzybek 06-07-15 23:21

A co un taki ostry na rantach?? Mądre głowy twierdzą że krawędzie zwiększają ryzyko stukania, do tego dobrze je ładnie spolerować.
P.S. Powtarzam tylko to co kiedyś gdzieś wyczytałem ;)

czarny-daffy 06-07-15 23:32

Powiem szczerze ze niemam rozeznania odnosnie krawedzi, przy zmianie uszczelki na grubsza potraktuje blok i tloki szczotka druciana x 14000obr na min :)

Pzdr


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi